Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.627
Поени од реакции
27.141
Преминот на Кутињо од Интер во Луверпул е најдолгометражна спортска сага на форумот, ќе трае и во 2045 кога Кутињо ќе биде тренер на некој шпански второлигаш пак некој интераш ќе кажува дека паметен бизнис било што му го продале на Ливерпул за 10 милиони.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
886
Поени од реакции
1.382
Перишич за 20 милиони во Баерн!
Прашање дали и тоа му е реална цена?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.429
Поени од реакции
14.150
Несреќа за Кутињо е што дојде во Барса на тој гмизавецот и го играше лево крило.
Тачно, а он душава најбоља 10ка у свет, ама го играле ван позиција :pos:

Чаланоглу има боља статистика у бундес лига, од преварава, сисај !! :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.252
Поени од реакции
69.315
Па и јас пишав погоре цената која Барса ја бараше од Баерн пред да го земат на позајмица беше претерана и се знаеше уште одма дека тешко Баерн да му го откупи договорот после завршување на позајмицата. Епа друже слабо го пратиш Баерн излега штом пишуваш вака кур мој игра. За шансите и минутите што ги доби изигра и покажа многу повеќе од вашиот главен играч Брозо со мозочниот удар секоја втора утакмица и тврдам дека и моменталниов Кутињо да е во Интер ќе е прв тим и еден од најдобрите играчи.
А да, и Клоп се откажа од него туку така заради добрата понуда од Барса па не е луд да не ја прифатат. Па со тие пари Клоп ти склопува екипа. :)
Чекај чекај, “за шансите и минутите што ги доби“ изиграл добро. :pos: Па нели е класа играч, нели е 100м платен, како тоа шанси добивал? Тоа пробувам да ти го објаснам цело време, преплатен е веќе еднаш, втор пат отиде на прескапа позајмица и сега ќе видиме следниот трансфер каков ќе му биде, ама ако му е пак некој скап тогаш не знам што да кажам за клубот кој ќе го купи. А не ми кажувај за Баерн скоро секое коло ги пратам, дечкото НЕ ИГРА редовно, еве ова ти го кажувам без да гледам whoscored или некој друг сајт за статистика, а Баерн сезонава имаше прилично добра бројка на повреди и пак покрај тоа не успеа да се наметне во прв тим, кај двајца тренери. Значи нешто има во дечкото што не чини. :) И не го споредувај со Брозо жити се, најдобар играч на Интер сезонава, мотор на екипата, плус различна позиција играат со Кутињо.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
30.487
Поени од реакции
75.571
Значи нешто има во дечкото што не чини.
Една работа за која што ќе се согласам со @Syn после 10 години објаснување за Кутињо е дека очигледно не е ментално јак да биде двигател на игра, односно со негов речник да се изразам „Кутињо никад нема да биде прва виолина во голема екипа“. Реално, сутеш има 26-7 години и сеуште има многу да покаже пред себе. Сега да пружи 2-3 добри години како оние во Ливерпул пак ќе биде ставен на мапа како еден од најкреативните играчи во моментов.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.252
Поени од реакции
69.315
Една работа за која што ќе се согласам со @Syn после 10 години објаснување за Кутињо е дека очигледно не е ментално јак да биде двигател на игра, односно со негов речник да се изразам „Кутињо никад нема да биде прва виолина во голема екипа“. Реално, сутеш има 26-7 години и сеуште има многу да покаже пред себе. Сега да пружи 2-3 добри години како оние во Ливерпул пак ќе биде ставен на мапа како еден од најкреативните играчи во моментов.
Интересен збор морам да признаам.
Инаку за Кутињо да, дефинитивно нема лидерски способности, можеби ни физички на долг рок чим не може веќе во 3 клуба да се наметне како што треба. Дека е јак играч тука нема збор, и креативен и има шут и има осет за игра, ама ете сепак нешто не штима. Ќе видиме, мислам следниот клуб му е задња шанса да направи нешто повеќе во Европа, ако фејлне ќе иде накај УАЕ или Кина според мене.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.135
Поени од реакции
1.936
Koj e ludak e samo Murdzo. :pos: Na pik mu e Ndombele.....Od druga strana nema da se stopi ako istrca uste nekoj krug, e zatoa so takvo ponasanje kade i da otide nema da bide dobar Ndombele.
Ке го снајде иста судбина како Де Бруин,Сала и Лукаку ке отиде во друг клуб подалеку од Мурињо и ке стане играчиште.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
732
Поени од реакции
325
Ке го снајде иста судбина како Де Бруин,Сала и Лукаку ке отиде во друг клуб подалеку од Мурињо и ке стане играчиште.
Lele ne ja otvarajte pak taa tema. De bruinne ne se zalagal na treninzi, kako ocekuvas da igra prv sostav. Dobi nekolku natprevari ne se pokaza, a konkurencijata bese mnogu golema.
Lukaku ne go spomenuvaj. Najgolemiot uspeh vo karierata kje mu bide sto igral dve godini vo Mancester, covekot so NULA trofei vo karierata.
Salah, isto kako i De Bruine, mn golema konkurencija, nemase mesto za nego, Murinjo sekoj natprevar mu bese biten vo borba za tituli. ( toa e vo kratki crti)

I neznam sto tolku fama se duga za ovie koga vakvi imas milion primeri kade menadzer ispuste dobar igrac od edna ili druga pricina. Sto da kaze Venger ili nekoj drug.

I ne ja osporuvaj karierata na Murinjo. Ima osvoeno se zivo i divo. Kade i da otide titulite se zagarentirani. A ne sega nekoj si Ndombele so pola godina dobar fudbal da kazuva kako treba i da se inati nepotrebno.
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
3.135
Поени од реакции
1.936
Lele ne ja otvarajte pak taa tema. De bruinne ne se zalagal na treninzi, kako ocekuvas da igra prv sostav. Dobi nekolku natprevari ne se pokaza, a konkurencijata bese mnogu golema.
Lukaku ne go spomenuvaj. Najgolemiot uspeh vo karierata kje mu bide sto igral dve godini vo Mancester, covekot so NULA trofei vo karierata.
Salah, isto kako i De Bruine, mn golema konkurencija, nemase mesto za nego, Murinjo sekoj natprevar mu bese biten vo borba za tituli. ( toa e vo kratki crti)

I neznam sto tolku fama se duga za ovie koga vakvi imas milion primeri kade menadzer ispuste dobar igrac od edna ili druga pricina. Sto da kaze Venger ili nekoj drug.

I ne ja osporuvaj karierata na Murinjo. Ima osvoeno se zivo i divo. Kade i da otide titulite se zagarentirani. A ne sega nekoj si Ndombele so pola godina dobar fudbal da kazuva kako treba i da se inati nepotrebno.
Последната загарантирана титула му беше со Челзи 14/15,последниве пет години е испукана пушка и живее на стара слава.
Мурињо самиот себе си е најголем непријател.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.113
Поени од реакции
1.544
Па тоа е големината на тренерот, да препознае талент и да му дава шанса.
Де Брујн и Салах се моментално најдобрите играчи во лигата, а за него не чинеа.
За разлика од него Гвардиола како им даде шанса на Бускетс, Педро и ред други и покрај големата конкуренција од Јаја Туре и таков калибар на играчи, али на крај му се исплатеше со 3 ЛаЛига и 2 ЛШ титули во 4 години.
 
На врв Bottom