Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
14 мај 2019
Мислења
894
Поени од реакции
451
Па тоа е големината на тренерот, да препознае талент и да му дава шанса.
Де Брујн и Салах се моментално најдобрите играчи во лигата, а за него не чинеа.
За разлика од него Гвардиола како им даде шанса на Бускетс, Педро и ред други и покрај големата конкуренција од Јаја Туре и таков калибар на играчи, али на крај му се исплатеше со 3 ЛаЛига и 2 ЛШ титули во 4 години.
Ti razbiras li deka De Bruine ne bil seriozen na treninzi, ne go pocituval trenerot so toa, a SEPAK Murinjo mu dade sansa na nekolku natprevari, toj nisto ne pokaza, a vo taa sezona Celzi imase sostav i se borese za titula, i potoa De Bruine izrazil zelba da si odi, a ne go e Murinjo nabrkal.
Isto i so Salah, ednostavno ne bil dovolno dobar sprema konkurentite na ofanzivnite pozicii vo toj MOMENT, I potoa se sluci toa sto se sluci.
Barselona toj period menuvase generacii i sosema normalno bese Gvardiola da im dade sansa na nekoi novi fudbaleri, za razlika od Morinjo koj sekoj natprevar mu bese biten, a ovie dvajca bile NEDOVOLNO TRPELIVI.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
3.958
Поени од реакции
5.200
A five-year-old Leeds fan has written to Brighton offering his pocket money £15.07 to make Ben White's Elland Road loan spell permanent. Brighton CEO reply: "We have given your kind offer the serious consideration it deserves but I'm afraid we are unable to sell Ben to Leeds United at this time."
Daniel Auton contacted Brighton chief executive Paul Barber explaining that the defender was his favourite player and said £15.07 from his savings was available to make the move possible.
Daniel wrote: "Dear Paul, I am 5 years old and I am a Leeds United fan. I am writing this letter to you regarding a player of yours who is currently on loan with us. The player in question is my favourite player Ben White. If at all possible can we please, please, please buy Ben at the end of the season.
"I have counted all my pennies in my piggy bank and I have £15.07 if this helps."
Touched by Daniel's letter, Barber replied to the youngster but politely declined his request to sell the 22-year-old who moved to Elland Road on a one-year loan deal last July.
"Thank you for your letter with your generous offer to help your favourite club Leeds United to buy our player Ben White," Barber wrote.
"It's very good of you to offer all your money to help your club, and you clearly have a very good eye for exceptional young talent - perhaps scouting players could be your future job!
"We have given your kind offer the serious consideration it deserves but I know our head coach Graham Potter, and our technical director Dan Ashworth, both consider Ben to be a very important part of our future plans so I'm afraid we are unable to sell Ben to Leeds United at this time.
"We do however thank you once again for taking the time to write to us, Daniel, and we wish you and your family, and all at Leeds United, all the best for when we can start to play and watch football again.
"In the meantime, we hope that you and your family keep safe and well."
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.351
Поени од реакции
2.127
A five-year-old Leeds fan has written to Brighton offering his pocket money £15.07 to make Ben White's Elland Road loan spell permanent. Brighton CEO reply: "We have given your kind offer the serious consideration it deserves but I'm afraid we are unable to sell Ben to Leeds United at this time."
Ова со децата не е за играчка, се сеќаваш малиот навивач на МУ што му пишуваше на Клоп, да изгубат? Епа глеј до кај дојде работата :D
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.093
Поени од реакции
77.506
Таман, Мане во Реал и со парите ќе има за Вернер. :ljubove:
Скарани биле со Клоп :ROFLMAO:
Еј, за секој фудбалер ќе си кажеш, ај може има шанса егото да му проработи ама Садио мислам дека е последен за да се протне таа приказна.

Искрено мислам дека Клоп нема да продава никој, барем не летово. На излезна врата Ловрен и Шакири, Лалана останува без договор. За други играчи нема најави, барем не сега.
 
  • Тажно
Reactions: ob1
Член од
29 јануари 2015
Мислења
2.909
Поени од реакции
7.000
Ќе се смее Марина кога наместо за беспари летово, ќе го продаде за 12 милиони на некој си Лацио, на пример.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.548
Поени од реакции
182.650
Мурињо и фри трансфери, има пиено вода со шеќер кога го има чуено ова :D

Инаку не инсинуирам ништо ама до мене е или голем дел од трансфериве на Баерн од Бундес се или фри агенти или последна година од договор?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
30.775
Поени од реакции
71.977
Мурињо и фри трансфери, има пиено вода со шеќер кога го има чуено ова :D

Инаку не инсинуирам ништо ама до мене е или голем дел од трансфериве на Баерн од Бундес се или фри агенти или последна година од договор?
Ако не се лажам ниски откупни клаузули имаат повеќето играчи, нешто имаа ваљда у тој дел од договорите, знам еднаш и јас го прашував истото. @Uli Hoeneß нека објасни подобро он највеќе прати.
 
На врв Bottom