Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
7 декември 2019
Мислења
883
Поени од реакции
1.372
Кому ќе продадеш киксерско копиле?
Прашање е дали и дома би го примиле :D
Требаше уште кога му се посра на Сари да го кикнат, ама Маринчето отќута, сега ќе си го чуваат, за втор голман:D, па кога ќе има пенал серија ќе се надева дека Ноер ќе излезе и ќе му пушти место:pos:
Ама филм си направив!
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.566
Поени од реакции
11.466
Real Madrid so interes za Alaba. Alaba uste go nema prodolzeno dogovorot navodni bil razocaran sto pri poslednoto prodolzuvanje mu bese veteno deka pocesto ke igra vo sredina. Toa ne ispadna i zasega pocesto igra kako srdicen bek. A deka se moze pokaza slucajot Kimmich. I toj barase da igra sredina mesto desen bek pa uspea vo toa.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.559
Поени од реакции
30.991
@Клипче @Stefan-kobe
ќе ги задржел Мурињоо, сеа коа ќе ги стехехехехехегне.
на прекината сезона на секој чет ме умараш за мурињо бе да ти ебам стопанката, глеај сеа наредна(кога и да е тоа) коа ќе ви ја дупне главата ;)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.243
Поени од реакции
12.341
Оф оф оф, сезонава од големи трансфери може да се простат клубовиве.

 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.093
Поени од реакции
52.593
Нема шанси веќе никој во скоро време да плати троцифрена сума за играч, ќе се вратат со цените едно 4-5 сезони и пак ќе глеаме куповини на јаки играчи за 20-30 милиони.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
30.702
Поени од реакции
42.684
Нема шанси веќе никој во скоро време да плати троцифрена сума за играч, ќе се вратат со цените едно 4-5 сезони и пак ќе глеаме куповини на јаки играчи за 20-30 милиони.
Не верувам до толку да паднат.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
24.540
Поени од реакции
38.551
Aко фудбалов почне во Септември, ништо нагло нема да смени вирусов во поглед на трансфери...
 
На врв Bottom