Фудбалски/трансфер дискусии

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.305
Поени од реакции
26.213
Нема везе да не ја труеме темава нека остане на ова, само да ти кажам дека не е исто да ти го донесат Мустафи и да ти го донесат Мегваер. Мурињо побара десен бек го доби Дало. ЊТФ? Кој кур е Диого Дало? По живот се кладам дека не го барал него за десен бек ама ајде.
Он лично го барал
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.945
Поени од реакции
112.105
Se pronajde a?:icon_lol:
Nisto loso ne napisav inace, Juventus e pred Inter na NEKOMPLETIRAN transfer pazar, zatoa i rekov ne sakam prognozi da davam.
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
113
Поени од реакции
189
Se pronajde a?:icon_lol:
Nisto loso ne napisav inace, Juventus e pred Inter na NEKOMPLETIRAN transfer pazar, zatoa i rekov ne sakam prognozi da davam.
Па уште три фудбалери да купи Интер сега, и тоа кого сака освен Меси, повторно ќе биде една класа зад Јувентус, нијансо една.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.037
Поени од реакции
24.998
за фудбал фанатици Tifo Football ти е маст фалоу канал на јутуб

имаат интересни анализи за тактики на тренерите и тимови од минатото.
И The Coaches' Voice е многу добра, ја препорачувам.
Бивши тренери ја објаснуваат тактиката која ја користеле на некои легендарни натпревари. На пример Брендон Роџерс збори за победата од 5:1 против Арсенал и Мурињо за победата од 3:1 против Барса.
Исто и играчи ја објаснуваат позицијата која ја играле и улогата која ја имале во тимовите.

@cholismo ова за тебе највеќе, може и ќе се образоваш фудбалски малце.
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
113
Поени од реакции
189
Нејмар, Агуеро, Ериксен.
Настрана муабетот што Интер не може да си ги приушти копачките на овие тројцата, а не да купи некој од нив, и со нив е повторно зад Јувентус. Јувентус има комплетиран тим, појачан со Де Лигт оваа година. Интер е тим во обид. Кандрева и Перишич играат уште таму, не знам како да ти кажам поинаку.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.850
Поени од реакции
10.224
А мислиш дека Арсенал ќе биде погоре од шесто место? Сериозно прашувам. Сити, Ливерпул, Тотенхем и Јунајтед сигурно ќе бидат пред Арсенал. Со Челзи по квалитет се тука некаде, ама Челзи има попеднички дух од Арсенал, така да 6-то место ми изгледа објективно.
А некој спомна место?
Ти како се испука ко Иван Исцелител да ти баел па со сигурност знаеш кој кое место ќе заврши.
Знаеш дека последни 2 кола се решаваше за 3-то до 6-то место, дека еден гол беше во прашање и вака се истрчуваш.
Земи напиши твое мислење за сите, образложи си кој според тебе кај ќе се пласира никој нема да ти се беси на врат, а не цитираш навивач на Арсенал и без никаква причина го пецкаш и после викаш сериозно прашуваш..
Еве ја се надевам дека ќе бидеме бо топ 4 едноставно затоа што Челзи остана без Хазард, Јунатед не се засили (барем засега), а Тотенхем пак ќе борат за титула до Февруари како ние до пред 4-5 години и на крај ќе гребат за 4-то

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
113
Поени од реакции
189
А некој спомна место?
Ти како се испука ко Иван Исцелител да ти баел па со сигурност знаеш кој кое место ќе заврши.
Знаеш дека последни 2 кола се решаваше за 3-то до 6-то место, дека еден гол беше во прашање и вака се истрчуваш.
Земи напиши твое мислење за сите, образложи си кој според тебе кај ќе се пласира никој нема да ти се беси на врат, а не цитираш навивач на Арсенал и без никаква причина го пецкаш и после викаш сериозно прашуваш..
Еве ја се надевам дека ќе бидеме бо топ 4 едноставно затоа што Челзи остана без Хазард, Јунатед не се засили (барем засега), а Тотенхем пак ќе борат за титула до Февруари како ние до пред 4-5 години и на крај ќе гребат за 4-то

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Јас ти давам распоред на екипите од 1 до 6то место, да си уплатиш некој денар да ќариш, ти неблагодарен. Ццццц....
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.758
Поени од реакции
11.732
Интер е у доста заебана ситуација напред, на ~3 недели пред почеток на Серија А немаат стартен напаѓач во тимот. Ептен се развлече и со Лукаку и со Џеко, од јуни преговараат за двајцата.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.758
Поени од реакции
11.732

Агентот на Дибала е во Англија.

Што прават Јуве? :pos:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.676
Поени од реакции
43.576
:semolam::semolam:
Автоматски споено мислење:


Агентот на Дибала е во Англија.

Што прават Јуве? :pos:
Ултра мега гига план на Јувентус. Дибала секако нема да им седи уште многу, ќе им го земат Лукаку на Интер, а Икарди нема да го купи никој и ќе останат со Ванда да му прават проблеми на Конте во текот на сезоната. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.286
Поени од реакции
65.187
Ова со трансферот на Лукаку во Јуве име да го посере Конте за сите пари. Мислам дека ке испизди за сите пари, цело лето го бараат Лукаку, праќаат понуди, за да на крај им го собере Јуве, на кој, мислам и дека не му баш до толку потребен истиов.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
Ако го дадеме Дибала за Лукаку... :facepalm::facepalm::facepalm: Се надевам дека е тактика некаква за да смали Интер цена за Икарди или за Јунајтед да извлече повеќе пари од Интер за Лукаку.

Бај д уеј, Лукаку у Јуве на тренинг со Игуаин be like:

EAqlZf5W4AAKFQl.jpg

:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom