Фудбалски/трансфер дискусии

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Ме интересира како ќе се снајде Де Јонг во Севиља, во Холандија си растураше, еве посериозен притисок..многу вакви играчи се изгубиле ама...секогаш се наоѓа и некој што ќе си продолжи со растурање и кога ќе отиде во појаак лига
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.490
Поени од реакции
16.137
Ндомбеле е пред вратите на Тотенхем. 62 милиони + 10 милиони низ бонуси.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
АВБ може вреди може и не, моментот е што изигра супер сезона, Јунајтед е тенок на таа позиција и си купија лоз на лотарија. Ако се погоди нормално е платен, ако не нејќе да му е прв пат на Јунајтед да се зезне:confused:
Заха и Арсенал се сосема друга историја, нит е овој некоја перспектива, нит Арсенал мора да купува таков играч! А тие 25% се проблем на КП, поефтино го зелe заради таа клаузула, нема што да бараат преку леб погача!
АВБ може вреди може не зошто го купи УТД а Заха што им е бог и батине у екипа и што гризе, нема дефанзивец у лига што може да го сопре, мајмуни праи 19 бека цела сезона не би вредел ни 25 у нормални услови.
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Какви се тие нормални услови? У "нормални услови" и клубовите не би правеле милиони профит ама ете прават. Како што растеше профитот на клубовите, така растеа цените и платите на фудбалерите. Понормално од ова јас не знам.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Какви се тие нормални услови? У "нормални услови" и клубовите не би правеле милиони профит ама ете прават. Како што растеше профитот на клубовите, така растеа цените и платите на фудбалерите. Понормално од ова јас не знам.
Па членот го употреби тоа, затоа и јас се надоврзав. Цената ја диктира пазарот, може Марио Митрович од Илинден да вреди 20м а Илија Несторовски 2 милиони, пример.

Тоа што он проба суптилно да оправда цена е смешно, не дека има потреба на некој да му правда тука.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Чудно ми е за Заха штио викате дека имал лоша сезона...јас искрено три пати ги гледав Криста Палас лани и како шо вика Пеџа мајмуни ги праеше бекојте...посебно интересен ми беше Милнер кога играа против Ливерпул..душата му ја извади 70 и кусуро минути..не дека Милнер е репер како дефанзивец и со оглед на неговите години ама пак не е некој шалабајзерски играчи за така да си поигрува со него.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не зезајте, каква лоша сезона, си созреа Заха во Палас, супер сезона си имаше и претходната ама оваа се надмина себеси.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.339
На печалба во Кина

 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Не зезајте, каква лоша сезона, си созреа Заха во Палас, супер сезона си имаше и претходната ама оваа се надмина себеси.
Чудно ми е за Заха штио викате дека имал лоша сезона...јас искрено три пати ги гледав Криста Палас лани и како шо вика Пеџа мајмуни ги праеше бекојте...посебно интересен ми беше Милнер кога играа против Ливерпул..душата му ја извади 70 и кусуро минути..не дека Милнер е репер како дефанзивец и со оглед на неговите години ама пак не е некој шалабајзерски играчи за така да си поигрува со него.
Мене искрено ми е чудно каде прочитавте дека некој пишал Заха имал лоша сезона.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мене искрено ми е чудно каде прочитавте дека некој пишал Заха имал лоша сезона.
Ок, си пишал дека АВБ имал подобра сезона. И да е така, сепак бек е, играч од одбраната. Заха континуирано ги тормози одбраните на ПЛ екипите, придонесува за голови, го води нападот на Палас, нормално е да чини повеќе. Друг фактор е што Јунајтед има 25% од неговиот иден трансфер, со оглед на тоа дека го купија за 6 милиони фунти, ако го продадат за 45 минус една четвртина од парите, ќе заработат буквално ништо гледајќи го денешниов пазар.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Ок, си пишал дека АВБ имал подобра сезона. И да е така, сепак бек е, играч од одбраната. Заха континуирано ги тормози одбраните на ПЛ екипите, придонесува за голови, го води нападот на Палас, нормално е да чини повеќе. Друг фактор е што Јунајтед има 25% од неговиот иден трансфер, со оглед на тоа дека го купија за 6 милиони фунти, ако го продадат за 45 минус една четвртина од парите, ќе заработат буквално ништо гледајќи го денешниов пазар.
Тоа што они треба да дадат 25 % не ги занима клубовите кои ќе плаќаат за него.
Ви кажа и еден член претходно, затоа го земале и за поефтино.
Јас само реков дека АВБ вреди повеќе од причина што е помлад и според мене беше позабележителен од било кој во Кристал Палас изминатава сезона.
Денешно време бек од светска класа е малку потешко да најдеш за разлика од напаѓач.
Чисто за споредба, претпоставувам дека Пепе од Лил би чинел околу 80 милиони.
Ја тоа што го видов во Пепе неможам да го видам кај Заха.
Пак уште еднаш, не кажувам дека е лош играч ама 80 ми звучат премногу за него. Со денешниве цени, така 40-50 милиони се океј цена.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Тоа што они треба да дадат 25 % не ги занима клубовите кои ќе плаќаат за него.
Ви кажа и еден член претходно, затоа го земале и за поефтино.
Јас само реков дека АВБ вреди повеќе од причина што е помлад и според мене беше позабележителен од било кој во Кристал Палас изминатава сезона.
Денешно време бек од светска класа е малку потешко да најдеш за разлика од напаѓач.
Чисто за споредба, претпоставувам дека Пепе од Лил би чинел околу 80 милиони.
Ја тоа што го видов во Пепе неможам да го видам кај Заха.
Пак уште еднаш, не кажувам дека е лош играч ама 80 ми звучат премногу за него. Со денешниве цени, така 40-50 милиони се океј цена.
Не ги занима, точно ама Палас ги занима, тие продаваат во случајов и тие си ја кажуваат цената. Мислам дека ќе го пуштат ама не за 45. Проблем за Арсенал може да биде ако улета Сити, имаше лани шпекулации, на нив им треба за homegrown квота.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom