Фудбалски/трансфер дискусии

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.456
Поени од реакции
42.744
Ќе го финализирам трансферот на Бруно до утре, уживајте. :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.512
Поени од реакции
6.152
Тоа што они треба да дадат 25 % не ги занима клубовите кои ќе плаќаат за него.
Ви кажа и еден член претходно, затоа го земале и за поефтино.
Јас само реков дека АВБ вреди повеќе од причина што е помлад и според мене беше позабележителен од било кој во Кристал Палас изминатава сезона.
Денешно време бек од светска класа е малку потешко да најдеш за разлика од напаѓач.
Чисто за споредба, претпоставувам дека Пепе од Лил би чинел околу 80 милиони.
Ја тоа што го видов во Пепе неможам да го видам кај Заха.
Пак уште еднаш, не кажувам дека е лош играч ама 80 ми звучат премногу за него. Со денешниве цени, така 40-50 милиони се океј цена.
А што има Пепе што нема Заха?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.563
Поени од реакции
21.594
Не ги занима, точно ама Палас ги занима, тие продаваат во случајов и тие си ја кажуваат цената. Мислам дека ќе го пуштат ама не за 45. Проблем за Арсенал може да биде ако улета Сити, имаше лани шпекулации, на нив им треба за homegrown квота.
Ама за homegrown нели требаше да биде дел од младинската школа три години во периодот до 21 година?
Не сум баш сигурен за ова ама така некако ми текнува...

А што има Пепе што нема Заха?
За мене Пепе моментално е на врвот од напаѓачите.
Подобар 1в1, поексплозивен и поголем дриблер.
Заха има подобра физика, ама рака на срце потешка е англиската лига од француската па може затоа Пепе мене ми делува подобро.
Интересно би било Пепе да добие трансфер во посериозна лига па да можеме да ја видиме вистинската разлика.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2009
Мислења
8.613
Поени од реакции
10.302
Abe i Mahrez majmuni gi praese site pa tesko mu odi vo Ciry a e tri klasi nad Zaha.. Edno e palace drugo e arsenal ziv ke go izedat posle 2 losi utakmici troopz DT i kompanija..
Kolku goloj asistencii imase prethodna sezona? To driblanjeto mu imashe efekt ili seosko africki deulofeu e?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Ама за homegrown нели требаше да биде дел од младинската школа три години во периодот до 21 година?
Не сум баш сигурен за ова ама така некако ми текнува...



За мене Пепе моментално е на врвот од напаѓачите.
Подобар 1в1, поексплозивен и поголем дриблер.
Заха има подобра физика, ама рака на срце потешка е англиската лига од француската па може затоа Пепе мене ми делува подобро.
Интересно би било Пепе да добие трансфер во посериозна лига па да можеме да ја видиме вистинската разлика.
Било каде во Англија да тренирал, нема врска дали е Англичанец или не или дали бил од сопствената школа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Abe i Mahrez majmuni gi praese site pa tesko mu odi vo Ciry a e tri klasi nad Zaha.. Edno e palace drugo e arsenal ziv ke go izedat posle 2 losi utakmici troopz DT i kompanija..
Kolku goloj asistencii imase prethodna sezona? To driblanjeto mu imashe efekt ili seosko africki deulofeu e?
Знаааачи... Нема да го форсираш туку пополнуваш home grown квота и го пушташ да поигра, куп, муп, групна фаза ЛШ. И тие задоволни и тој среќен што ќе лапне трофејче. Нешто слично како Делф а и како за Еванс што напињаа лани или преклани. Плус, зборуваме за тим кој му даваше плата на Тејлор поради home-grown квотата, да седи дома и да зема пари.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.512
Поени од реакции
6.152
За мене Пепе моментално е на врвот од напаѓачите.
Подобар 1в1, поексплозивен и поголем дриблер.
Заха има подобра физика, ама рака на срце потешка е англиската лига од француската па може затоа Пепе мене ми делува подобро.
Интересно би било Пепе да добие трансфер во посериозна лига па да можеме да ја видиме вистинската разлика.
Подобар дриблер и поексплозивен од Заха сигурно не е. Пепе е подобар финишер, и можеби му е подобра играта без топка, втрчување зад дефанзивци... не викам дека Заха е подобар севкупно но недокажан е и Пепе сеуште за да се става пред Заха.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.613
Поени од реакции
10.302
Знаааачи... Нема да го форсираш туку пополнуваш home grown квота и го пушташ да поигра, куп, муп, групна фаза ЛШ. И тие задоволни и тој среќен што ќе лапне трофејче. Нешто слично како Делф а и како за Еванс што напињаа лани или преклани. Плус, зборуваме за тим кој му даваше плата на Тејлор поради home-grown квотата, да седи дома и да зема пари.
Mahrez e homegrown? Ili za Zaha zboras? Posto toj nema da igra kup mup nego glaven kreator ke ocekuvat da im bidi
A i Mahrez ne igrase bas samo kup mup, dosta vazni utakmici Pep go igrase pa i dade nekolku vazni golovi no sepak go nemashe impaktot od lester.. Mislam retko koj ocekuvase tuka sterling da bidi tolku podobar
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Mahrez e homegrown? Ili za Zaha zboras? Posto toj nema da igra kup mup nego glaven kreator ke ocekuvat da im bidi
A i Mahrez ne igrase bas samo kup mup, dosta vazni utakmici Pep go igrase pa i dade nekolku vazni golovi no sepak go nemashe impaktot od lester.. Mislam retko koj ocekuvase tuka sterling da bidi tolku podobar
За Заха зборам :) знам дека Марез не го зедоа ради реда, не верувам ни да си оди тој.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.218
Поени од реакции
16.797
Арнаутович пак побарал трансфер :pos: Пред неколку месеци сакаше да бега па драми па мислам дека продолжи договор за сега пак да сака да бега
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.835
Поени од реакции
10.198
Мартинели потпиша за Арсенал, некој да го прател нешто повеќе да кажит?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
10мил фунти за ова циганчето од Бразил, значи следната понуда за Заха ќе биде 35мил фунти на 3 рати.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom