Фудбалски/трансфер дискусии

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
“Will be rejected and is getting predictably ugly”:pos:
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Добро бе како планираат да го купат за волку пари? Па Ван Бисака повеќе кошташе, шанса нема Кристал Палас да им го продадат за волку пари, си кажаа дека му бараат 80 милиони фунти.

Па разликата помеѓу Заха и Ван Бисака е 5 години а и вториов имаше каде каде подобра сезона од првиов.
Они можат и 500 милиони да бараат, тоа си е нивно.
Реално ако стварно го продадат за 80 милиони, нека престане да постои тој клуб што ќе плати толку.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Па разликата помеѓу Заха и Ван Бисака е 5 години а и вториов имаше каде каде подобра сезона од првиов.
Они можат и 500 милиони да бараат, тоа си е нивно.
Реално ако стварно го продадат за 80 милиони, нека престане да постои тој клуб што ќе плати толку.
Само што едниот е десен бек, а другиот крило/напаѓач.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Па разликата помеѓу Заха и Ван Бисака е 5 години а и вториов имаше каде каде подобра сезона од првиов.
Они можат и 500 милиони да бараат, тоа си е нивно.
Реално ако стварно го продадат за 80 милиони, нека престане да постои тој клуб што ќе плати толку.
Во некои понормални времиња Заха не би поминал25-30 милиони и тоа после ланската сезона! Ама сега се некои други времиња, така да некои 40-50 миљони се као Ок!
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Само што едниот е десен бек, а другиот крило/напаѓач.
И Walker е десен бек, и Mendy лев па пак чинеа пута десет од некои напаѓачи.
Да не почнам да редам флопови од напаѓачи како Benteke и Carrol кои чинеа тешки пари на времето па пак не ги оправдаа очекувањата.
Zaha далеку од лош играч, ама не е класа за која би платиле 80 милиони.
Плус што не успеа да се наметна во англиска репрезентација па отиде да игра за БСК.

Во некои понормални времиња Заха не би поминал25-30 милиони и тоа после ланската сезона! Ама сега се некои други времиња, така да некои 40-50 миљони се као Ок!
Баш така.
30-40 сосема океј.
80 е веќе претерување.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Не вреди повеќе од 40, само што овие немаат потреба да продаваат и сакаат да извлечат некое евро повеќе. И за Бисака демек ќе бараа 80 па го дадоа за 50.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Ако гледате така, тогаш АВБ не вреди повеќе од 20.

Плус треба да се земе во предвид дека Јунајтед добива 25% од сумата, така да Палас мора да бара повеќе.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Не вреди повеќе од 40, само што овие немаат потреба да продаваат и сакаат да извлечат некое евро повеќе. И за Бисака демек ќе бараа 80 па го дадоа за 50.
Ако е вистина тоа дека имаат ограничен фонд за трансфери, со Заха или без него Арсенал ќе биде иста прича! Така да, не дека он им е силно непоходен! Можат да му бараат колку сакаат, со УЧК позади и на Ердо внук му, толку од Арсенал!
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Ако е вистина тоа дека имаат ограничен фонд за трансфери, со Заха или без него Арсенал ќе биде иста прича! Така да, не дека он им е силно непоходен! Можат да му бараат колку сакаат, со УЧК позади и на Ердо внук му, толку од Арсенал!
Нека ме поправат арсеналовци ако грешам, но читав дека 40 им е вкупниот буџет за трансфери, што би значело дека ова им е максимумот, освен ако не продадат нешто или да вклучат играч во трансферот.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ако гледате така, тогаш АВБ не вреди повеќе од 20.

Плус треба да се земе во предвид дека Јунајтед добива 25% од сумата, така да Палас мора да бара повеќе.
АВБ може вреди може и не, моментот е што изигра супер сезона, Јунајтед е тенок на таа позиција и си купија лоз на лотарија. Ако се погоди нормално е платен, ако не нејќе да му е прв пат на Јунајтед да се зезне:confused:
Заха и Арсенал се сосема друга историја, нит е овој некоја перспектива, нит Арсенал мора да купува таков играч! А тие 25% се проблем на КП, поефтино го зелe заради таа клаузула, нема што да бараат преку леб погача!
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Нека ме поправат арсеналовци ако грешам, но читав дека 40 им е вкупниот буџет за трансфери, што би значело дека ова им е максимумот, освен ако не продадат нешто или да вклучат играч во трансферот.
Сите релевантни новинари пишуваат дека околу 45 милиони фунти е буџетот, може евентуално нешто да се покачи со некоја продажба, но нема да е доволно за да ги опфати сите таргетирани играчи за ова лето.

Јас сум скептичен дали намерно се пушта таквата информација за буџетот.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Па разликата помеѓу Заха и Ван Бисака е 5 години а и вториов имаше каде каде подобра сезона од првиов.
Они можат и 500 милиони да бараат, тоа си е нивно.
Реално ако стварно го продадат за 80 милиони, нека престане да постои тој клуб што ќе плати толку.
Абе каква врска има колку години се разлика, Заха има 26 години, во екот на кариерата е и е прв играч и лице на тимот. Според сите овие околности, земајќи ја во предвид позицијата на која играат и важноста на тимот како е возможно главниот играч да си го продадеш помалце од десниот бек во тимот?
И дај престанете сите да мешате муабети ебате, никој не збори дали вредел или не, ако не го разбирате постот од првото читање прочитајте уште еднаш. Значи муабетот не ми е мене дали Заха вреди 80 милиони фунти или не (и според мене не вреди) и многу други играчи не вредат според цената на која се продадени, муабетот ми беше како планираат Арсенал да го купат Заха за 40 милиони фунти, главниот играч на Кристал Палас, играчот кој им обезбеди опстанок на Кристал Палас за помалце пари од десниот бек на истиот тим?
Знам дека Заха има изјавено дека сака да игра во Арсенал, ваљда играат на таа карта, али моментално Кристал Палас немаат причина да го продаваат освен ако не дојде некој да ја понуди побараната сума која е 80 милиони фунти.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.340
Некоја епизода пропуштив.
Што бидна со трансфер банот на Челзи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom