Фудбалски вицеви

Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Си биле Симона и Сара.
Симона: Јас ке кажувам некои фудбалери а ти ке пофтараш по мене, ама пред секој фудбалер ке речеш меду, ок?
Сара: Да!
Симона: Кака?
Сара: МедуКака!
Симона: Роналдињо?
Сара: МедуРоналдињо!
Симона: Роналдо?
Сара: МедуРоналдо!
Симона: Пеле?
Сара: МедуПелe!
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Osama Bin Laden sent out a new video to prove he was still alive, in it he said SPURS were rubbish recently.
British intelligence dismissed it saying: ''That could have been recorded anytime in the last 8 years'' :pos:

What do Man City Fans and sperm have in common? One in 3,000,000 has a chance of becoming a human being.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Фатиле навивачите на Астон Вила циган и му рекле ако не пее некоја нивна песна ке јаде ќутек. И циганов почнал...

-Она мене Астон Вила, због вина ме напустила! :pos:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Си играле Милан и Киево, и Милан го примил во 5-та минута:vozbud:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.350
Отишол циго у Манчестер,и таму баш пре утакмицата Сити против Јунајтед.И го фатиле навивачите на Манчестер Сити и го прашале.Циго за кого си бе,за Сити или за Јунајтед?Овој гледа таму шалови и дресови од Сити и им вика,за Манчестер Сити.И овие му викаат,ај ако си наш навивач ај испеј ни ја химната.
И Циго почнал
Манчестер ситииии,такав сам и јааааааа.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
A young boy goes to social services and tells them he has nowhere to live. “What about your parents?” asks the social worker. “No, they beat me,” says the boy. “What about your grandparents?” says the social worker. “No, they beat me even harder!” says the boy. “Well … where do you want to stay then?” replies the social worker. “Tottenham,” says the boy. “They don’t beat anyone.
:xx:

"I tried to watch the Tottenham match on television in my hotel yesterday, but I fell asleep.-Wenger. :tv:

Q. A car full of Tottenham fans drive over a cliff! Why is that bad?
A. You can only fit 7 in a car.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.535
Поени од реакции
14.257
Зборуваат тројца педери кој што би бил во еден фудбалски тим.

Првиот: Јас сакам да бидам физиотерапевт. Ги масираш фудбалерите, малку нозете, малку рацете, малку газот.

Вториот: Јас сакам да бидам тренер. Кога фудбалерите излегуваат на теренот, јас ги ударам само малку по газ, и им викам "ајде момци, ајде момци".

Третиот: Јас сакам да бидам центарфор. Земам топка на сред терен, дриблам еден, дриблам уште еден, доаѓам до голманот, го дриблам и него, доаѓам до линијата на голот, и промашувам празен гол.

Првите двајца се чудат, што има тука педерско. На тоа третиот одговара.

- Па 100 000 публика во тој момент ти викаат - Да те ебам во газ !
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Зошто Барселона неможеа да ги победат Рубин Казан?

-Зошто претходниот ден имало геј парада и играчите биле изморени :baeh:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.535
Поени од реакции
14.257
Му вика Мујо на Хасо: - Абе знаеш ли дека Пандев го бара Интерпол ?
А Хасо вика: - Абе џабе е кога нема да потпише за нив ! :pos2:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
687
Поени од реакции
662
Q: Did you hear that the British Post Office has just recalled their latest stamps?
A: Well, they had photos of Manchester United players on them - folk couldn't figure out which side to spit on.:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom