Фудбалски вести

Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Наредната година нека учествуваат само Реал и Барса и нека не замараат веќе со глупиве награди. Другите играчи нека бојкотираат се дур не се избришат последниве 10год од овие награди.

Меси најдобар покрај најдобрата сезона на еден дефанзивец во последните 15год. Реал со најочајната сезона во својата историја има пола тим во составот.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.160
Поени од реакции
16.698
Мораше еден од триото на Ливерпул да биди во најдобрите 11 едноставно страшни бројки имаа, а за Меси не се чудете видете му статистика за лани и нема шо да се прај муабет повеќе.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Види, факт е дека е еден од најдобрите во историјата на оваа игра, можеби и најдобар ама дека лани индивидуално беше подобар од Вирџил, смешка.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Никој не му ја оспорува сезоната ама тоа ти е исто ко да ја стаиме статистиката на ВВД и да праиме споредба со Меси, со добиени воздушни дуели, одземени топки, блокови итн...
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
За Азар ќе разберам, Лига Европа освои, ама што мајка бара во средина. Мбапе исто не му е место тука, Мане, Салах, Сон се пред него.

Топ 5 дефанзивци Алвес :facepalm:, да отиде во пензија ќе го бираат него.
Средина топ 10, Погба, Ракитич и Крос.
Ливерпул го има најакиот напад веќе 2 сезони ама нема ниеден играч во нападот и нема ниеден играч во средина во топ 15.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.160
Поени од реакции
16.698
Никој не му ја оспорува сезоната ама тоа ти е исто ко да ја стаиме статистиката на ВВД и да праиме споредба со Меси, со добиени воздушни дуели, одземени топки, блокови итн...
Јас те сваќам, ама мислам дека оваа награда дури постојат Меси и Роналдо со слични бројки нема шанса да освои дефанзивец.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.851
Поени од реакции
24.291
Срам ме фати кога видов дека има тројца играчи на Реал, после минатата сезона како не им било срам на Рамос, Модич и Марсело да отидат да си ги подигнат наградиве не знам.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.160
Поени од реакции
16.698
За Азар ќе разберам, Лига Европа освои, ама што мајка бара во средина. Мбапе исто не му е место тука, Мане, Салах, Сон се пред него.

Топ 5 дефанзивци Алвес :facepalm:, да отиде во пензија ќе го бираат него.
Средина топ 10, Погба, Ракитич и Крос.
Ливерпул го има најакиот напад веќе 2 сезони ама нема ниеден играч во нападот и нема ниеден играч во средина во топ 15.
Мидфилдер се рачуна Хазард затоа е таму, ама на негово место Мане или Салах требало
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Мидфилдер се рачуна Хазард затоа е таму, ама на негово место Мане или Салах требало
Ако Мидфилд е Азар тогаш и Меси, Мбапе, Мане, Салах исто се мидфилд. Крила се сите овие, ама некои ги лупаат во средина, некои напад. Наредна сезона и како бекови ќе ги видиме.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.247
Поени од реакции
4.455
Чекај сеа
Не е ова балом д ор нели?
Тоа околу декември го даваа и Ван Дајк беше 1.2 коеф Меси 4-5

ЕДИТ
НЕ е, Али квотиве се сеа 1.45 со 3.00
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.957
Поени од реакции
84.392
Абе водителкава како не ја избркаа сред церемонија?

Него, да го кажеше ова маж за една од жените...
Си го утнал најјакото од интервјуто :) :) :)

Професионална фудбалерка (ваљда???) вели:



Мислам дека победникот на Светскиот Куп треба да освои - Вирџил

Топ (y) (y) (y)

Исто и женска ми ми рече дека Ливерпул ако освои Копа Либртадорес ќе ми даде, па ајде, навивам за Ливерпул да дадат што е можно повеќе тачдауни. Вамооооос
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.160
Поени од реакции
16.698
Не треба да му се дава важност на ова доделување, јас не знам како ги избираат и кој го избира и по кој критериум ама ова е смешки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom