Фудбалски вести

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.475
Еве може да ја користиме темава и да постираме и коментираме во неа фудбалски вести од секаков вид, поготово од лигите за кои нема тема во подфорумов а има интересни настани.

Да започнам.

Се сруши стадионот на Твенте, еден загинат, десетмина се во болница, се стравува дека има уште неколкумина заробени.

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2012185/Twente-stadium-collapses-leaving-dead.html
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.575
Поени од реакции
3.772
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-14006118

Скандал во Турција. Претседателот на Фенербахче уапсен поради местење на натпревари и доколку биде осуден би требало да помине 12 години во затвор, а титулата на Фенербахче да им биде одземена при што Фенербахче би ги испаднале во втора лига. Бидејќи турската лига е полна со местени натпревари, а дури сега би настрадал тим како Фенербахче се шпекулира дека приказнава има политичка заднина каде што е вклучен и претседателот на Фенербахче.
Иначе не станува збор за класични местенки туку станува збор за плаќање на одредени играчи од екипите кои играле против Фенербахче. Некои од екипите се Ескисехир, Сиваспор, Бучаспор.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780

урнатиот дел од стадионот на Твенте
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.269
Поени од реакции
17.954
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-14006118

Скандал во Турција. Претседателот на Фенербахче уапсен поради местење на натпревари и доколку биде осуден би требало да помине 12 години во затвор, а титулата на Фенербахче да им биде одземена при што Фенербахче би ги испаднале во втора лига. Бидејќи турската лига е полна со местени натпревари, а дури сега би настрадал тим како Фенербахче се шпекулира дека приказнава има политичка заднина каде што е вклучен и претседателот на Фенербахче.
Иначе не станува збор за класични местенки туку станува збор за плаќање на одредени играчи од екипите кои играле против Фенербахче. Некои од екипите се Ескисехир, Сиваспор, Бучаспор.
Епа добро де јавна тајна е дека во Турција се мести на велико. Е сега одвреме навреме некој мора да го јаде, Фенербахче ја имаа таа среќа они да бидат тие.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.575
Поени од реакции
3.772
Епа добро де јавна тајна е дека во Турција се мести на велико. Е сега одвреме навреме некој мора да го јаде, Фенербахче ја имаа таа среќа они да бидат тие.
Да, ама ако не прочита погоре имам напишано дека има и голема политичка заднина тоа што баш Фенербахче настрада сега. Иначе ми се чини дека во април имаат донесено нови ригорозни закони во Турција поврзани со местењето па ништо чудно и ако сакаат да го чистат полека првенството, што не ми се верува.
Штета само за навивачите, и без местење беа најдобри и си заслужија титула.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.203
Поени од реакции
953
Еве може да ја користиме темава и да постираме и коментираме во неа фудбалски вести од секаков вид, поготово од лигите за кои нема тема во подфорумов а има интересни настани.

Да започнам.

Се сруши стадионот на Твенте, еден загинат, десетмина се во болница, се стравува дека има уште неколкумина заробени.

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2012185/Twente-stadium-collapses-leaving-dead.html
жалосно
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.475
Поранешниот менаџер на Валенсија, Ливерпул и Интер, Рафа Бенитез, си најде нова занимација откако беше отпуштен од Интер. Рафа се развива од конобар до менаџер до софтвер девелопер :D Изработува апликација за iPhone посветена на финалето на ЛШ во 2005 и бара помош од сите фанови да му пратат било какви материјали од ноќта :D

 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.924
Поени од реакции
18.490
Зидан денеска беше назначен за нов спортски директор на Реал Мадрид. Доаѓа на местото на Хорхе Валдано.
Силвињо објави дека ја заврши неговата кариера. Во кариерата настапуваше за Коринтијанс, Арсенал, Селта, Барселона и Ман.Сити. Најголеми успеси му се двете ЛШ со Барселона(2006 и 2009).
Мануел Нојер, кој се пресели во Баерн Минхен, има проблеми, бидејќи навивачите на Баерн не го прифаќаат и постојано на трибините има анти-Нојер пароли.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
^ Или поточно кажано... Нема шо да права и си права реклама... можеби очекува од Барселона да му се јават :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.105
Поени од реакции
9.495
А што е тоа со Нојер? Зошто не го прифаќаат?
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.058
А што е тоа со Нојер? Зошто не го прифаќаат?
Зашто Баерн и Шалке се големи ривали и неќат да купуваат играчи од другиот тим. Исто како Меси да премине во Реал, не знам дали баш навивачите на Реал би уживале да го гледаат Меси на Бернабеу.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Исто како Меси да премине во Реал, не знам дали баш навивачите на Реал би уживале да го гледаат Меси на Бернабеу.
ќе стиснат заби ако сакаат да освојат некое пехарче :D само шега не ме напаѓајте
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.108
Поени од реакции
14.221
Зашто Баерн и Шалке се големи ривали и неќат да купуваат играчи од другиот тим. Исто како Меси да премине во Реал, не знам дали баш навивачите на Реал би уживале да го гледаат Меси на Бернабеу.
Нема да биде прв пат такво нешто да се случи, Роналдо и Фиго се претходни примери и никој од нив не поминал лошо.
Исто е и во Италија, каде еден куп играчи играле во Интер и Милан...
Навивачите на Баерн само се фураат сеа а идната година ќе го величат пошто Нојер е класа голман...
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.924
Поени од реакции
18.490
Нема да биде прв пат такво нешто да се случи, Роналдо и Фиго се претходни примери и никој од нив не поминал лошо.
Лаудруп и Роналдо се изгледа единствените играчи(кои играле и во двата клуба) кои и ден денес се почитувани и од двата клуба.
Фиго(Јуда) не помина лошо во Мадрид, го прифатија брзо, ама нема да го заборави Камп Ноу, а нема ни да го памти по добро.
http://www.youtube.com/watch?v=EQNCviGXM80
http://www.youtube.com/watch?v=wiza8OF9mSs
http://www.youtube.com/watch?v=PYDb2nugY8k
http://www.youtube.com/watch?v=JNO3aEg_rAs
http://www.youtube.com/watch?v=nF4zQkfW2BE&feature=related :)
http://www.youtube.com/watch?v=YlPJAmIv7Ig&feature=related (y)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.058
Нема да биде прв пат такво нешто да се случи, Роналдо и Фиго се претходни примери и никој од нив не поминал лошо.
Исто е и во Италија, каде еден куп играчи играле во Интер и Милан...
Навивачите на Баерн само се фураат сеа а идната година ќе го величат пошто Нојер е класа голман...
Не реков дека ќе помине лошо Нојер. Криво им е на навивачите што купија играч од ривалот, ама ако Нојер почне да брани стварно добро навивачиве ќе си легнат на брашното. Исто така, ако Нојер потфрли ништо чудно да го линчуваат среде натпревар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom