Формула 1 - сезона 2023

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2023?

 • Макс Ферстапен

 • Серџо Перез

 • Чарлс Леклер

 • Карлос Саинц

 • Луис Хамилтон

 • Џорџ Расел

 • Естебан Окон

 • Пјер Гасли

 • Ландо Норис

 • Оскар Пјастри

 • Валтери Ботас

 • Џоу Гуанју

 • Ленс Строл

 • Фенрадо Алонсо

 • Кевин Магнусен

 • Нико Хулкенберг

 • Ник Де Врис

 • Јуки Цунода

 • Алекс Албон

 • Логан Сарџент


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
5.062
штета за серијата на Макс, очекував сите да ги реши до крај.
Реално ќе свртеше играта така и ќе мораше нова Ф1 да измислат зашто тешко кој ќе го скршеше тој рекорд. И ова е премногу дури.

Коноечно освежување со 3 различни болиди на подиум и тоа трка до последен круг.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
5.062
Член од
19 март 2011
Мислења
12.566
Поени од реакции
13.601
Вчера Макс го прашуваат кои ќе му бидат најголеми конкуренти за полпозиција и овој вика "тесно ќе биде позади мене" :ROFLMAO:
Денес покажа дека не се курчел на празно.
Утре нема ни потреба да се станува толку рано за трката. Ако нема сејфти кар да ги зближи има 40 секунди пред вториот да биде.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
5.062
Чисто за потсета, доколку не се чувствувате денес доволно тажно, да не беше Макс ќе ја имавме една од најинтересните сезони :unsure:

Нек си ебе матер, разбива ликот, сите други се тука некаде он е апла напред по пола секунда и повише у квалификации е премногу.
Практично утре е прашањето колку болиди ќе престигне за цел круг, не која разлика ќе е позади него.

Њуи заслужува споменик во сред Салцбург одма до куќата на Моцарт за сето што го има направено за Ред Бул, не знам дали се има случено во историјава на Ф1 еден тим да освои скоро секоја трка, блиску беа ги заеба Ферари :icon_lol:

1695500341698.png
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.095
Поени од реакции
1.321
Ако притиска цела трка можно е и второпласираниот да го помине за цел круг, незнам дали и таков рекорд постои за уривање

:uzi:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
22.252
Поени од реакции
36.167
Чеко некако како да прави се да го избркаат оваа сезона иако има договор за наредна. Олку очаен со толку надмен болид не ми се верува како може да биде. Па и сударот со Магнусен брука.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
5.062
Чеко некако како да прави се да го избркаат оваа сезона иако има договор за наредна. Олку очаен со толку надмен болид не ми се верува како може да биде. Па и сударот со Магнусен брука.
Сударот апла аматерско влетување на картинг како што прават лица што седнуваат 2 пат у живот да возат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom