Формула 1 - сезона 2023

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2023?

 • Макс Ферстапен

 • Серџо Перез

 • Чарлс Леклер

 • Карлос Саинц

 • Луис Хамилтон

 • Џорџ Расел

 • Естебан Окон

 • Пјер Гасли

 • Ландо Норис

 • Оскар Пјастри

 • Валтери Ботас

 • Џоу Гуанју

 • Ленс Строл

 • Фенрадо Алонсо

 • Кевин Магнусен

 • Нико Хулкенберг

 • Ник Де Врис

 • Јуки Цунода

 • Алекс Албон

 • Логан Сарџент


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
29 јуни 2014
Мислења
22.252
Поени од реакции
36.169
Повише веројатно е Рикиардо или Лиам Лосон да возат.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
5.062
Леси се врача кучи.
Некако ми доаѓа логично освен ако не отиде со некој од новиве за да бидне бр.1 возач. Ако Ферари не го сакаат, немаат нешто многу опции. Чеко мислам дека дефинитивно ќе си иде од РБ по истекување на договорот.
Автоматски споено мислење:

Повише веројатно е Рикиардо или Лиам Лосон да возат.
Хмм не верувам дека ќе му дадат седиште на Лиам во РБ директ, се знае хиерархијата кај нив. Рикиардо исто е опција дефинитивно, многу ќе зависи како ќе ја извози сезоната во АТ
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
619
Поени од реакции
947
Зошто нема коментатор на СК? И на тренингот прееска немаше.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
5.062
Зошто нема коментатор на СК? И на тренингот прееска немаше.
Се успал :LOL:

Фала курцу РБ т.е. Макс со лош викенд, ќе може да се гледа трка утре.

Лосон ќе ги преебе и Јуки и Даниел за место во Ред Бул :kruna:
Мешовит распоред. Чорба од Ферари, Мекларен и Мерцедес. Ама реално мислам дека РБ-то ќе изгура у ТОП5
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
5.062
Не бе цел викенд не им работеше болидот како што сакаа. Конечно и тој ден у сезоната кај што РБ се мачат, зашто претходно изгледаше како болидов сам да се штелува на секоја стаза, увек беа најбрзи со најмалце проблеми.

Ама ако упеат нешто преку ноќ да средат ќе гледаме денес весела трка, од друга страна Ферари е напред у race pace поспори се од Мерцедес + увек можеш да рачунаш на Ферари да заебат стратегија. Мекларенот на Ландо не знам колку е брз у трка може да потоне назад.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.774
Поени од реакции
39.116
Ауауауауауаууау каков доктор е Сајнц, ДОКТОР, намерно у ДРС го држеше Ландо, тимски изиграа ко на времето кога беа заедно, препаметно, ова беше маестрално, да не потсети зашто го сакаме овој спорт.
Смуууутоперееејтааааа.

п.с. Расел :pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
5.062
Ова е за сите оние кои јадеа гомна за Карлос трки наназад, ако после ова Ферари не му го продужи договорот нема што да кажам. Како ја изменаџира цела трка, аух!

Ландо - каква петарда ќе го слупаше болидот при прославата

P.P.S. На крај со генијалниов потег на Расел, Ферари у конструктори вадат најдобро што можеа да извадат моментално. Фала ти Раселчо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom