Формула 1 - сезона 2023

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за 2023?

 • Макс Ферстапен

 • Серџо Перез

 • Чарлс Леклер

 • Карлос Саинц

 • Луис Хамилтон

 • Џорџ Расел

 • Естебан Окон

 • Пјер Гасли

 • Ландо Норис

 • Оскар Пјастри

 • Валтери Ботас

 • Џоу Гуанју

 • Ленс Строл

 • Фенрадо Алонсо

 • Кевин Магнусен

 • Нико Хулкенберг

 • Ник Де Врис

 • Јуки Цунода

 • Алекс Албон

 • Логан Сарџент


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
14 август 2010
Мислења
1.095
Поени од реакции
1.321
да се десеше обратното ќе излезеше пред Макс неколку секунди и колку толку ќе имаше неизвесност некаква
Aа една неизвесност шо ке гледавме.... човекот по 5 секунди од круг му кратеше од предноста
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.840
Поени од реакции
3.872
Mакс ако победи и следна трка, го руши all-time рекордот во Формула, историја ќе испише невидена до сега во овој спорт, 10 победи во низа. :eek:

Денеска малце изнервиран, ради Перез, не знам што се дешаваше во позадина ама кога мењаа пак на софт требаше прв да влага, а не втор кога се деси и андеркатот, и после тоа и изненаден глумеше.
Тука тимот го поеба најверојатно, да се десеше обратното ќе излезеше пред Макс неколку секунди и колку толку ќе имаше неизвесност некаква али очигледно од Редбул инсистираат на 10 победи по ред и нова историја после рекордот што го срушија на Хунгароринг за победи у низа ко тим.

Инаќе болидите не се проектирани да тераат на трка за фул вет, така рекоа и коментаторите, така да редовно ќе ги гледаме овие прекини во иднина, нема шанса во такви услови веќе да возат и тоа е тоа, глупо е али такво време е дојдено јебига. Имаше потенцијал тркава да е далеку подобра со оглед дека два пати заврна јако, хајлајт е секако второто место на Алонсо и третото на Гасли, и двајцата извозеа супер трка, Макс си е во негов свет нема апсолутно никаква конкуренција така да не вреди да се коментира, невидна доминација.
Ваљда нема да победи пак,племенцето да му го...Ај ваљда ке профункционира the monza curse и Макс ДНФ :ojeaa:
Конструкторски сум за РБ ама не го сакам макс па тоа ти е,а вистина е шофериште
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
5.062
Отиде оваа сезона другари.

Прашање е само дали несреќите у Ферари ќе успеат да се дошлепаат до 3та позиција некако
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
22.252
Поени од реакции
36.167
Чеко пак се случал денес. Што му се деси на детево пропадна скроз. Толку ли е тешко да се вози во РБ?

Некако Хелмут Марко ги дигна бенчмаркот мн високо и медиумиве како аждаји после се понашаат на секој возач кога прави грешки и ова влијае мн на шофериве изгледа.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
5.062
Чеко пак се случал денес. Што му се деси на детево пропадна скроз. Толку ли е тешко да се вози во РБ?

Некако Хелмут Марко ги дигна бенчмаркот мн високо и медиумиве како аждаји после се понашаат на секој возач кога прави грешки и ова влијае мн на шофериве изгледа.
Ќе мора од РБ да регрутираат бајачка, зашто сите возачи после 2 сезона им паѓаат максимално, колку и да имаат добри резултати пред тоа. Или па многу веројатно е да се ултра токсична околина што е 150% сконцентрирана на Макс.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
22.252
Поени од реакции
36.167
Ќе мора од РБ да регрутираат бајачка, зашто сите возачи после 2 сезона им паѓаат максимално, колку и да имаат добри резултати пред тоа. Или па многу веројатно е да се ултра токсична околина што е 150% сконцентрирана на Макс.
повеќе до медиумите е, они го прават притисокот. После секоја грешка чекаат Хелмут Марко да го набрка и тоа му влијае. За да возиш во РБ треба да имаш нерви од коњ пошто сите чекаат ти да исполниш очекувањата.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.774
Поени од реакции
39.116
Нов ден, нова испишана историја од Редбул и Макс, каки Monza Curse какви бакрачи, све се спремни да пребродат :ROFLMAO: , немаат конкуренција, хајлат на денот беше делот на Леклер и Сајнц, ептен ќе ја усереше тука Леклер многу малце фалеше да ги исфрли двата болида од трката во последен круг.

Точно е и дека Сајнц направи мала грешка кога беше претекнат од Макс ама тоа беше неизбежно секако а и јуначки бранеше и таму, и со Перез и со Леклер, првиве двајца невозможно е вечно да ги држиш позади себе, гумите партал ги правеше тука и у таква ситуација успеа да одолее против Леклер кој далеку од тоа дека ги послуша да не ризикува, заслужено на крај си го заработи подиумот и ова беше максимумот за него денес.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.288
Поени од реакции
27.714
Абе батали формулава, последниве 2 трки поголемо возбудување е кога ќе ја дадат во кадар Кели Пике :D
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.341
Поени од реакции
2.655
Исти го*на се ко Мерцедес сега, сите само кукаат кога губат во спортов, да ги потсетам на изјавите кои ги даваа кога не им идеше воопшто:
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
5.062
Исти го*на се ко Мерцедес сега, сите само кукаат кога губат во спортов, да ги потсетам на изјавите кои ги даваа кога не им идеше воопшто:
Абе по долар да даваа секогаш кога РБ, Ферари или Мерцедес ќе се заканеа за искачање милионери ќе бевме. Доста со овие педерски плачења и задкулисни игри. Треба да им покажат излезна врата некад ако толку многу им се иде нека си идат.

Да не е Ф1 ку.ов мој што РБ ќе имаше толку препознатлив бренд. Исто и Ферари, имиџот го држат на криља на Ф1. Мерцедес никој не ги ни рачунаше за озбилен спортски бренд пред да почнат да доминираат у Ф1 посебно на амерички пазар не беа релевантни многу многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom