Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Ако има некој сервисер на форумот да ми каже колку би ме чинело промена на дисплејот на Самсунг Гугл Нексус С, ми падна и се напука малку :)...
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.499
Поени од реакции
2.625
Колку ке ме чини декодирање на nokia asha 300.Цена по ПП :)
 
Член од
22 август 2010
Мислења
110
Поени од реакции
14
Би сакал да прашам дали во Вип имаат мини сим картички? Доколку немаат дали е можно "нормалната" сим картичка да се модифицира во мини сим картичка?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Би сакал да прашам дали во Вип имаат мини сим картички? Доколку немаат дали е можно "нормалната" сим картичка да се модифицира во мини сим картичка?
Мислиш микросим како за 4ката ајфон, сгс3 и слично
може обичната со клешта за микросим се кастрира без проблем, отиди во некоја мобилара ќе ти ја штракнат
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.933
Поени од реакции
12.431
Ми падна телефонот во вода. :confused: Го исушив се, нели два дена не го вклучував...И сеа ми се вклучува ама после 5 минути се исклучува. Чаре некое има?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ми падна телефонот во вода. :confused: Го исушив се, нели два дена не го вклучував...И сеа ми се вклучува ама после 5 минути се исклучува. Чаре некое има?
Однеси го на сервис да го исчистат убаво внатре плочата итн ... за што тел. се работи?
 

DreaM oNe

我是马丁
Член од
4 септември 2012
Мислења
235
Поени од реакции
175
Ми падна телефонот во вода. :confused: Го исушив се, нели два дена не го вклучував...И сеа ми се вклучува ама после 5 минути се исклучува. Чаре некое има?
остави го сам по себе да се исуши неколку дена на собна температура.Никако со фен или со други средтсва да го грееш.Не еднаш ми паднал телефон по езера,кади,фонтани :)
--- надополнето: 13 септември 2012 во 01:38 ---
остави го сам по себе да се исуши неколку дена на собна температура.Никако со фен или со други средтсва да го грееш.Не еднаш ми паднал телефон по езера,кади,фонтани :)
отвори го....мислам капакот батеријата и сл. за и остави го по фиоки негде.Извади го за неколку дена пак па пробај
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.738
Поени од реакции
7.991
Дечки, ја пополека се спремам за Samsung Galaxy Note N7000... уште малку и ќе пристигне. Ова ќе ми биде прво искуство со Samsung смарт телефон. Со HTC-во немав маки, се научив брзо... се надевам и со ова.

Па затоа, ми треба добро туторјалче за флешување на ром... некој ако веќе има искуство со Note-ов N7000 да прати некој туторијал за флешување на custom ромови.

И ако може некој да ми објасни како оди тоа со ставање на официјални ромови односно дали се инсталираат на истиот начин со custom ромовите? И линке ако може до официјалните ромови.

Фала :)
 

_DaMneD_

убиец со чуство
Член од
13 ноември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
7
Имам Alcatel VIP Droid ама ми падна и ми пукна дисплејот мислам незанам дали е точно баш дисплејот оти се си работи најнормално и тачот и дисплејот само што е скршен прашав по сервисите во велес ми велат дека неможе да се најде touchscreen за него и незнаат од прилика колку би ме чинело. Има ли некој информација дали може да се најде touchscreen и колку би ме чинело ?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Ми падна телефонот во вода. :confused: Го исушив се, нели два дена не го вклучував...И сеа ми се вклучува ама после 5 минути се исклучува. Чаре некое има?
пикни го во куп ориз и нека одстои околу 5-6часа и ќе станува како сув барут но пред тоа најпрвин извади ја батеријата и затвори капакот тогаш пикни го во оризот исто како соларникот што ставаш оризот в внатре така солот е сув долго време:) јас така направив на мојот нокиа порано:D
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.933
Поени од реакции
12.431
пикни го во куп ориз и нека одстои околу 5-6часа и ќе станува како сув барут но пред тоа најпрвин извади ја батеријата и затвори капакот тогаш пикни го во оризот исто како соларникот што ставаш оризот в внатре така солот е сув долго време:) јас така направив на мојот нокиа порано:D
Значи го остадов така, го вклучив после 3-4 дена, работеше се убаво додека не го наполнав....сега ми губи контакт, вклучен е ама од време на време губи контакт. Има чаре? Да го носам на сервис некаде?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom