Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Kolku e dekodiranje na sony ericsson w580i od Amerika?
80% w580tie што доаѓаат од цингулар и ат&t мрежата се со заштита CID52 во превод кај мене ти е 500 денари декодирањето, доколку е CID52, доколку е цид53 - 800 денари.

цид52 околу 20/25 мин трае, цид 53 2 до 3 часа.

алфа мобил, 3161264
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
80% w580tie што доаѓаат од цингулар и ат&t мрежата се со заштита CID52 во превод кај мене ти е 500 денари декодирањето, доколку е CID52, доколку е цид53 - 800 денари.

цид52 околу 20/25 мин трае, цид 53 2 до 3 часа.

алфа мобил, 3161264
Fala!
Mojov e od at&t, ali ima vreme za dekodiranje :)
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ве молам за помош,Имам нокиа 6288 при сменување на тема телефонот се исклучи и после обидот за повторно вклучување се појави само логото и неколку пати светнуваше екранот со постојано гасење. Ме интересира ,а мое мислење е дека е паднат софтверот,како и дали е можно да се поврати односно каде може да се најде за да се форматира или како се вика тоа кај телефоните. Или треба некое друго чаре? Благодарам:toe:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Форматирање само на смартфоунови и покет пц ... т.е. со симбиан и со виндоус мобајл ... овој на сервис ќе мораш
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ве молам за помош,Имам нокиа 6288 при сменување на тема телефонот се исклучи и после обидот за повторно вклучување се појави само логото и неколку пати светнуваше екранот со постојано гасење. Ме интересира ,а мое мислење е дека е паднат софтверот,како и дали е можно да се поврати односно каде може да се најде за да се форматира или како се вика тоа кај телефоните. Или треба некое друго чаре? Благодарам:toe:
флешување треба, 10 еуро или 600 денари кај мене ;)
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Фала за советот,претпоставувам скопска цена,денес кај мене ,не во скопје го сработив за 300 денари,инаку мислев за помош која се работи и без пари штом е така мала.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
абе луѓе...ми се заеба телефонот...Sony Ericsson w810i

беше приклучен на компјутер, префрлував...и се укочи компјутерот...компјутерот го рестартирав, а телефонот го одкачив...и сеа телефонот не ми се пали...се појавува сони ериксон логото, па го снемува и почнува да трепка екранот бело, со интервал од одприлика 7-8 секунди...

одприлика знам шо му е, и знам што му треба...треба да се рефлеш...гуглав сватив дека е чест проблем...знам дека треба да се флешува, најдов програма SETool...фората е што незнам како...

дај кажувајте што да праам...мојте дома уште се нервозни за оценките од тромесечје уште ова им фали...:pop:

чаре??
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Фала за советот,претпоставувам скопска цена,денес кај мене ,не во скопје го сработив за 300 денари,инаку мислев за помош која се работи и без пари штом е така мала.
па флешувањето и не е баш така мала работа, посебно кај бб5ките, многу сакам кога ќе ми дојде некој колега со SP:FFFFFFFFFFFFFFFF
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
абе луѓе...ми се заеба телефонот...Sony Ericsson w810i

беше приклучен на компјутер, префрлував...и се укочи компјутерот...компјутерот го рестартирав, а телефонот го одкачив...и сеа телефонот не ми се пали...се појавува сони ериксон логото, па го снемува и почнува да трепка екранот бело, со интервал од одприлика 7-8 секунди...

одприлика знам шо му е, и знам што му треба...треба да се рефлеш...гуглав сватив дека е чест проблем...знам дека треба да се флешува, најдов програма SETool...фората е што незнам како...

дај кажувајте што да праам...мојте дома уште се нервозни за оценките од тромесечје уште ова им фали...:pop:

чаре??
епа ти треба флеш фајл и SETool Lite(верзија шо можи да го користи усб кабелот како начин за конекција, обичниот SETool не можи) SEMC flash driver(го има на forum.gsmmkd.com) и го уштекуваш телефонот(исклучен) држејки го C притиснато го ставсш флеш фајлот во SETool и стегаш на флеш, чекаш со надеж дека флешувањето ке биде успешно, процесот завршува го одштекуваш телефонот и го палиш, го користиш среќно и весело/одиш кај некро да ти го среди.

п.с се преземаш на твоја одговорност
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
епа ти треба флеш фајл и SETool Lite(верзија шо можи да го користи усб кабелот како начин за конекција, обичниот SETool не можи) SEMC flash driver(го има на forum.gsmmkd.com) и го уштекуваш телефонот(исклучен) држејки го C притиснато го ставсш флеш фајлот во SETool и стегаш на флеш, чекаш со надеж дека флешувањето ке биде успешно, процесот завршува го одштекуваш телефонот и го палиш, го користиш среќно и весело/одиш кај некро да ти го среди.

п.с се преземаш на твоја одговорност
се запознав со процедурата пред некро да ми каже...али знаеш македонче...сиромавиот двапати плаќа...па за двоумам/троумам дали да пробам сам или некро да го најдам
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
во најкратки црти се што ти треба а се надевам нема да ме разбереш па дури и членови што 2-3 пати флешувале СЕ телефон до сега нема баш така лесно да се снајдат во чекориве е:
1. симнуваш сетулЛајт, СЕ флеш драјверс ггсемц, Фарменаџер, мејн со ист цид и фајл систем и кастум пак, се можеш да најдеш на www.support.gsmmkd.com
2. држиш Ц на телефонот прклучуеш дку60 кабелот на пц и ти бара усб флеш драјверс, ги инсталираш ггсемц драјверите дисконектираш телефонот вадиш батерија.
3. отвараш Сетул 2 лајт, кликаш на в810 опцијата, во адд дај ги мејнот и фајл системот, кликни флеш, држи Ц и уштекај кабелот
4. кога ќе заврши флешувањето отвори фар менаџер, конектирај СЕМЦ најди дб2010 платформа со цид49 лоадер и конектирај го телефонот со држење ц.
5. ќе ти се отворат два директориума Флеш и ФС
6. влагаш во ФС > tpa > preset > custom и ги копираш сите податоци од кастум пакот.
7. го уклучуваш телефонот и чекаш околу една минута да се финализира.
8. си го користиш додека пак не рикне!
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
во најкратки црти се што ти треба а се надевам нема да ме разбереш па дури и членови што 2-3 пати флешувале СЕ телефон до сега нема баш така лесно да се снајдат во чекориве е:
1. симнуваш сетулЛајт, СЕ флеш драјверс ггсемц, Фарменаџер, мејн со ист цид и фајл систем и кастум пак, се можеш да најдеш на www.support.gsmmkd.com
2. држиш Ц на телефонот прклучуеш дку60 кабелот на пц и ти бара усб флеш драјверс, ги инсталираш ггсемц драјверите дисконектираш телефонот вадиш батерија.
3. отвараш Сетул 2 лајт, кликаш на в810 опцијата, во адд дај ги мејнот и фајл системот, кликни флеш, држи Ц и уштекај кабелот
4. кога ќе заврши флешувањето отвори фар менаџер, конектирај СЕМЦ најди дб2010 платформа со цид49 лоадер и конектирај го телефонот со држење ц.
5. ќе ти се отворат два директориума Флеш и ФС
6. влагаш во ФС > tpa > preset > custom и ги копираш сите податоци од кастум пакот.
7. го уклучуваш телефонот и чекаш околу една минута да се финализира.
8. си го користиш додека пак не рикне!
многу благодарам на постапката, што не ја скри магијата на твојата работа од која заработуваш...верувам дека ке се снајдам...се си симнав, вклучувајки и некој нови драјвери за звукот и камерата...

но...(секогаш има но)...ке го оставам на тебе...ке дојдам неделава...ако не оваа другата можда...
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Necro daj kazi nacin da dekodiram Samdung U700 na O2 mreza e od germanija.pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom