Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
5 октомври 2008
Мислења
30
Поени од реакции
3
Од австралуја ми пратија нокиа 3205 дали мози да се декодира ... ако сакате одговор...фала унапред ... бт:toe:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Од австралуја ми пратија нокиа 3205 дали мози да се декодира ... ако сакате одговор...фала унапред ... бт:toe:
не е за наше држиште, но ако уклучен телефон без сим картичка и 112 свртиш ти збори оператор - тогаш има шанси за само софт унлоцк, ако не работи на 900мхз - тогаш ен би ти било исплатливо околу 1200 е декдоирањето.
само софтверски анлок е 500 денари.
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
30
Поени од реакции
3
не е за наше држиште, но ако уклучен телефон без сим картичка и 112 свртиш ти збори оператор - тогаш има шанси за само софт унлоцк, ако не работи на 900мхз - тогаш ен би ти било исплатливо околу 1200 е декдоирањето.
само софтверски анлок е 500 денари.
свртив на 112 како со ми описа без сим но нема нисто од операторот мртво е сепак фала за одговорот...:raz::toe:
 
D

D-M

Гостин
Некро...друже...на N95кава (обична) ми е лабав флетот+маската би ја сменил.

имаш маска за n95 (обичен) ??? и тоа луфтата со флетот да ја средиш....колку ќе ме крстиш...пишни цена ?? :raz:

поз. друже :helou:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
флет - 2150 денари
маска - 1900 денари
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
159
Поени од реакции
13
dekodiranje na nokia 6263donesen od amerika dali moze da se napravi i kolku ke kosta
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
незнам што не си ме разбрал,
оригинален флет кабел со монтажа за н90 е 35 евра, имам и неоригинални т.е. наводно според типот што ми ги шитка 26 евра - 1700 денари ама до сега само 2 монтирано и поголем шит немам видено, неполни 5-6 недели траеа само.

маската да, оригинал е - но да се разбереме, едно е тоа што искача прво на лента, друго е второто што искача...
во секој случај истата маска ќе ја најдеш и во алфа копи за 3800 денари.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
некро друже нокиа е 65 колку е на старо
 
D

D-M

Гостин
незнам што не си ме разбрал,
оригинален флет кабел со монтажа за н90 е 35 евра, имам и неоригинални т.е. наводно според типот што ми ги шитка 26 евра - 1700 денари ама до сега само 2 монтирано и поголем шит немам видено, неполни 5-6 недели траеа само.

маската да, оригинал е - но да се разбереме, едно е тоа што искача прво на лента, друго е второто што искача...
во секој случај истата маска ќе ја најдеш и во алфа копи за 3800 денари.

флетот не е проблем.....не ме разбра ти мене....имам луфта коа е склопен телефонот....нели слајд е...ме разбираш ??

а за маската...заинтерсиран сум...пиши на MSN да се додоговориме шо-како

поз.

D-M напиша:
флетот не е проблем.....не ме разбра ти мене....имам луфта коа е склопен телефонот....нели слајд е...ме разбираш ??

а за маската...заинтерсиран сум...пиши на MSN да се додоговориме шо-како

поз.
а за маската...заинтерсиран сум...пиши на MSN да се додоговориме шо-како

и не се работи за n90 туку за n95
ај од почеток...имаш ли маска за n95 и ако имаш...колку и е цената.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
да де јас сум напрај утка при куцање, за н95 сфатив дека се работи.
значи ако немаш проблеми со флет кабелот, тоа што има луфта - со маската се решава, заедно со маската доаѓаат и лизгачите.
единствено што не спаѓа со маската е тастатура.
се останато доаѓа во комплетот за таа цена.
 
D

D-M

Гостин
да де јас сум напрај утка при куцање, за н95 сфатив дека се работи.
значи ако немаш проблеми со флет кабелот, тоа што има луфта - со маската се решава, заедно со маската доаѓаат и лизгачите.
единствено што не спаѓа со маската е тастатура.
се останато доаѓа во комплетот за таа цена.
ОК друже...супер....само уште тел.број да ми дадеше..за контакт...или на MSN да пишеше и се ќе беше ОК
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Necro колку кошта да се откодира iPhone КИНЕСКИ или пак да ми кажеш дали има некоја програма за да пробам јас...Ако бидне работа ОК ако не ќе го донесам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom