Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Necrophilia, 14 август 2006.

 1. Torte Mobile

  Torte Mobile Модератор

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  6.681
  Допаѓања:
  1.641
  Нов модел е ... каков проблем имаш со батеријата?
   
 2. Беркут

  Беркут независен експерт

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  9.634
  Допаѓања:
  14.216
  Не јас но ок :)
  после поправка за скршен екран, батеријата е подуена :)
   
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile Модератор

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  6.681
  Допаѓања:
  1.641
  Само оргинална ама ќе биде скапа околу 40е
   
 4. lazzy^

  lazzy^

  Член од:
  31 јули 2008
  Мислења:
  2.006
  Допаѓања:
  609
  Имам проблем со LG G3, при излезен и дојдовен повик, нагло паѓа мрежата, исто и во мирување има послаб сигнал. Некој да знае во што е проблемот?
   
 5. gug1

  gug1 њњ

  Член од:
  14 мај 2011
  Мислења:
  314
  Допаѓања:
  97
  Глупо дете

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 6. Dimitrovski

  Dimitrovski

  Член од:
  1 август 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Дали некој знае како да декодирам Ј5 2017 работи само на т-мобиле а сакам на вип да го користам?
   
 7. andrea85

  andrea85

  Член од:
  12 мај 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  597
  Отиди во салонот на Т-мобиле, доколку договорот е при крај, или се работи за деловен телефон , ќе ти дадат код. Кога ке ја ставиш картичката , го внесуваш кодот и тоа е тоа.
  Доколку тоа не е можно, иди во некоја мобилара за 500-800д би требало да го декодираат.
   
  На Dimitrovski му/ѝ се допаѓа ова.
 8. idadija

  idadija

  Член од:
  16 мај 2014
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  246
  Каде може најефтино да се декодира Самсунг А7 2018 купен во Т -мобил.
   
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Модератор

  Член од:
  29 ноември 2007
  Мислења:
  6.681
  Допаѓања:
  1.641
  Имаш цена од мене на ПП за декодирање со код без губење гаранција
   

Сподели преку: