Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
445
Ај вака. Ми треба маска за нокиа 2730 целосна, маска за сони ериксон к530 со тастатура, маска за сони ериксон к750 и плус џојстик за него. Кажете колку би ме коштало ова и каде би можел да најдам, и Ве молам онтопик, не со коментарите стари ти се телефоните, џабе ќе лупаш пари по нив за правење, итн...
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Како да го апдејтирам HTC Wildfire S на 2.3.5 сега имам андроид 2.3.3, ми покажува дека апдејти.
 
Ф

Флеш

Гостин
Како може да го декодирам мојот телефон,имам SE c510,само може да се користи сим на Тмобиле,а кога ставам флеш мени од симнат скрин сејвер,неќе,само сака на фабричките од телефонот ...Малку помош ве молам ?! За декодирање и поправка за флеш анимациите,неќе на менито и кога е заклучен,неќе флеш анимацијата истотака од бекраундот да ми работи,се замрзнува кога е заклучен,имам видено дека кај тие што не се кодирани си работи убаво флеш анимацијата ...ПОМОШ !!! ОЧАЕН СУМ да го ПОПРАВАМ ОВА ДЕБИЛНО ПРОБЛЕМЧЕ ... :tapp: А иначе од Скопје сум

ВИ благодарам многу :cuc:
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Дали е можно,каде може и колку би ме чинело да го декодирам телефонот дека прифака само SIM ови на T-Mobile ?
Фала Однапред :)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
КАко се вади маската од T-mobile Move Balance бре? Никако не можам да ја извадам-или грешно пробувам или маана им е т.е. тешко се вади?!

Ениуан?
 
Член од
4 декември 2008
Мислења
404
Поени од реакции
15
Дали може некој да го декодира чудово:
Emporia TALK premium




Да го израдувам дедо ми :)))
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
може ли на нокиа н82 од симбиан да се стави андроид?
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Иам нокиа е52 дали знај некој да го напрај ке му платам . Ми рекоа дека му е до софтверот нешто ртл. ако знај некој нека пиши слободно !
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Иам нокиа е52 дали знај некој да го напрај ке му платам . Ми рекоа дека му е до софтверот нешто ртл. ако знај некој нека пиши слободно !
RPL ти рекле сигурно, Phone start-up failed ти пишува? се средува ама чини околу 25 еури
 

Kajgana Shop

На врв Bottom