Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
799
Поени од реакции
525
help!! треба да го декодирам htc wildfire дали би можел сам и помош околу тоа..... ако имате совет или нешто слично помагајте.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Како и да е пак ќе треба да плаќаш чипови, кодови. Најдобро однеси си го во сервис да ти го декодираат. Да не зезнеш нешто. ;)
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
ако си од Прилеп или близина, мојот другар тоа го работи, покрај река кај старите судија за прекршоци, сервис за електроника ЕЛЕКТРОНИК ДИГИТ Рубин и Мики, можат и HTC да ти декодираат.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
htc p4350, да се декодира и да се инсталира англиски јазик бидејќи моментално нема, има само унгарски.. колку ќе чини ?
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.747
Поени од реакции
8.006
Имам HTC HD2, но кога сакам да инсталирам Android преку CWM (ClockWorkMod) ми прави проблем т.е. еве ја целата процедура.

Најпрво инсталирам Task29, потоа MAGLDR 1.13... до тука е се океј, но кога се обидувам да го инсталирам CWM-то, почнува да заглавува на самата инсталација т.е. до овој дел:
...
Save EMBR...
Default OS is AD NAND
Empty 0 partition .. OK
Flashing 1 partition...

... и тука последните три точки само мрдаат.

Колку за инфо, го имам Radio Rom-от Leo_RADIO_2.15.50.14 и 2.08.HSPL. Помош???
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
LG GT540 Optimus

Работи само на T-Mobile. Може некој да ми помогне со декодирањето, ако е просто? Или подобро е да го однесам кај чичко Торте или чичко Некро?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
LG GT540 Optimus

Работи само на T-Mobile. Може некој да ми помогне со декодирањето, ако е просто? Или подобро е да го однесам кај чичко Торте или чичко Некро?
Без опрема неможеш јбг
 
Член од
15 октомври 2007
Мислења
101
Поени од реакции
0
Дали некој може да ми каже колку е да сменам екран на Нокиа Е 71 ?
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
кај можам да најдам screen ( екран ) за Samsung Galaxy 3 i5800? и колку ќе кошта. денес го изгребав :/


поздрав.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
кај можам да најдам screen ( екран ) за Samsung Galaxy 3 i5800? и колку ќе кошта. денес го изгребав :/


поздрав.
Само поради гребаници, воопшто не ти препорачувам да го менуваш. Иначе имам, контактирај ме по пп, skype: alfa.mobil или e-mail: gsmhacking@live.com
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
12.890
Дечки купив нов хтц wildfire s и имам еден проблем.На пример имам стаено посебен рингтон за некои броеви што ми се,а ако го исклучам телефонот ,после сам ми го врака на default ринг тон за сите броеви да ми биде.Што може да биде проблемот?
PS.Слика што имам стаено за некој контакт ми останува истата и кога ке го исклучам,само посебниот ринг тон ми се става на Default.
фала однапред:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom