Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
10 ane hatavei za pokajanie od dragonsky cekame :D

Inace Grand Budapest Hotel malku go precenivte.. sto e so 9kite i 10kite? Maaaalku pointeresen od Moonrise Kingdom.

I koga veke go spomnavte nazad, Wes Anderson e precenet.
that's what she said

Rating: 8.4/10 - ‎72,950 votes
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Шо ве гледам за никаде..

Технички, е спојлер. За некој кој не се интересира воопшто и сака секое малецко нешто да е изненадување.
Но ете уште глупите имдб кога ставаат спојлери.. мене од трејлерот ми го соопштија тоа. (не гледам трејлери, приморан бев) Како и да е, изгледаше интересно.

Ќе видиме. Се надевам нема да е Обливион. Кој ќе се убедува...
Лелее што сте станале осетливи. Еве го постерот на Planet of the apes. Значи буквално последната сцена од филмот е на промотивниот постер.



daj nekoj od filmomanive nek mi objasnit so se izdesava vo filmov Triangle.. ni na internet nemozam da najdam niso ili taka e namerno napraen? :D
Имаш на board-от на имдб, прочепкај таму.

Дап, доколку некој преферира фаст енд фјуриос пред некоја добра мистерија/трилер/драма не е спремен за дискусија.
Ако се гледаат филмовите колку да се изгледаат, онака без да ти пробуди емоција, да не те натера да помислиш, да не ја сфатиш поентата ништо не правиме.

кои критериуми и очекувања се тие не сфаќам, стварно. Мистик Ривер не чинел, хах.
И тука има филмомани на кои култни филмчиња не им се свиѓаат. Еве на пример, мислам дека на @IoSonoInterista не му се допаѓа Американска убавина. А покултен филм во релативно поново време од него - амин. (Бтв и мене не ми се допаѓа ама јас сум обичен филмаџија, не се сметам експерт од типот на @Psyside, ИоСоно, @wot. Затоа го зедов ИоСоно во случајов.) Вкус е во прашање. Не треба одма со тепање.

Има тема за Cheers на форумов ?
Да знам каде да го постирам ова:
http://www.ign.com/articles/2014/05/30/top-10-cheers-episodes?utm_campaign=fbposts&utm_source=facebook

:D
Жити се иди во подфорум Серии и постирај таму. Јас ја отворив темата, нема ни 5 мислења :(
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Колку добар актер у пичку матер плаче за филмови типов плаче за реализација успех добра цврста кариера карпа му фалат филмови:(
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
^
Им фалат уште Rope, Rear Window, The Shinning и уште неколку.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
И ќе се потсмевам. Просечен гледач не може да даде оцена 8.6. Разлика помеѓу 8.6 и 8.5/8.7 не можеш да направиш. Не може да се објасни. Ова мора да е некаде научно докажано.
Ако сакам ќе ставам оценка 9.27028363826353. Што ти е гајле како некој ја пишал? Ако имаш свое мислење за филмот нема да ти е битно (тоест, не треба да ти е битно). Ти изгледаш глупо со потсмевањето, не она.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Јасно кој сака што сака ќе става. Но сепак се враќам на моето дека такви оцени се глумење лудило. Не може да се оправдаат. Ако мора да се бира дали некој е глуп, тоа се тие што ставаат такви оцени.
Ај, веќе се чувстувам како расипана плоча. Се додека не ми ја објасните разликата од 1 децимала, нема потреба од дискусијава.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Ако ме претркал некој се извинувам.

300.Rise.Of.An.Empire.2014.720p.BluRay.x264-BLOW
Winters.Tale.2014.1080p.BluRay.x264-SPARKS
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
На инсистирање на @VLJ пробав да го гледам Лего и издржав 15мин. Колку идиотски филм па и напорен за гледање без целна група. Да имам дете на мала возраст никако не би му го пуштил тоа срање.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.510
Поени од реакции
33.674
На инсистирање на @VLJ пробав да го гледам Лего и издржав 15мин. Колку идиотски филм па и напорен за гледање без целна група. Да имам дете на мала возраст никако не би му го пуштил тоа срање.
but.. but... zarem? (n)

http://i.imgur.com/SK8m9HH.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom