Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
@Mylo мислам ти го бараше Out of the Furnace имаш сега солидна снимка Out Of The Furnace 2013 DVDSCR AC3 XViD - REALDEAL од 2.04 гб јас симнав јас и е многу подобра од претходната

Репризирај го Another Earth шо ти е гајле :)
Супер филм

The Colony - Ништо посебно, очекував повеќе од филмчево, неам коментари. Сепак 6/10
Знам дека не го цениш мојот вкус за филмови, 100 пати реков да не го гледате ;)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
@Mylo мислам ти го бараше Out of the Furnace имаш сега солидна снимка Out Of The Furnace 2013 DVDSCR AC3 XViD - REALDEAL од 2.04 гб јас симнав јас и е многу подобра од претходната



Супер филм



Знам дека не го цениш мојот вкус за филмови, 100 пати реков да не го гледате ;)

ми оставија еден лаптоп да го поправам и видов го има симнато и таму го изгледав не ни планирав да го симнувам
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
ми оставија еден лаптоп да го поправам и видов го има симнато и таму го изгледав не ни планирав да го симнувам
Аууу што е ова тролање со аватарот на Ио, јас не ни видов дека на тебе ти пишав ;)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Multiplicity
8/10. Уживајте!
Ремек дело!
--- надополнето: 26 декември 2013 во 15:41 ---
ОК, многу нереално и розево е прикажан целиот лик на Оскар, без воопшто да се пенетрира подлабоко во неговото гангстерско минато, за тоа се сложувам. Ама ако се апстрахираме од вистинската приказна по која е направен филмот, ете - да се правиме ко да не знаеме што навистина се случувало и филмот да го сметаме за обична фикција која нема никаква врска со реалноста - мораш да признаеш дека во тој случај би бил сосема ОК. Може дури и повеќе од тоа.
Неможе филм со просечна глума да биде сосема ок или повеќе од тоа :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.647
Неможе филм со просечна глума да биде сосема ок или повеќе од тоа :D
И за тоа се сложувам, но не целосно: навистина отскокнуваат како темни точки одделни реплики за кои од авион се гледа дека се импровизација, но глумата на актерот кој го глумеше Оскар, и на Октавија Спенсер (мајка му) не би рекол дека беше просечна.
Плус: сметај дека ова е режисерско деби. Земајќи го тоа во предвид, не ни имав поголеми очекувања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom