Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Во одбрана на Hunger Games, единствената иста работа шо ја има со Battle Royale е тоа шо деца се убиваат. Толку. И тоа не го измислиле јапонците, туку старите римјани со гладијаторски борби и грци со спартанското оставање деца во шума за да преживеат. Гугл ит.
Друго се' е различно. Да почнеме од тоа што Hunger games е дистописки карактер, а Battle royale е повеќе алтернативна реалност. Можам да продолжам ама атер за спојлерисување ќе запрам.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Врв ми беше кога прочитав дека Black Swan бил копија на некое аниме а уствари во анимето се работи за некоја позната пеачка на која што и се случуваат срања.. глупости..
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Батлерот го изгледав, добар до некаде ,со тие фалења очекував којзнае што да биде филмот. Просечна приказна ,одлична глума Форестот :cuc: , дури и опрата беше одлична.
6/10

сеа се чека на 12години роб
--- надополнето: 22 декември 2013 во 11:50 ---
Ке се гледа филмови денес,по вашиве критики сите биле супер
Untitled.jpg
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Врв ми беше кога прочитав дека Black Swan бил копија на некое аниме а уствари во анимето се работи за некоја позната пеачка на која што и се случуваат срања.. глупости..
Да ама Аронофски ги купил правата за тоа аниме за да може да копира сцени во Black Swan :D
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Ок, и вестерни повеќе да не гледаш. :cautious:
Од една страна голем криминалец кој разнел со бомба цел воз со луѓе, од друга ептен емотивен лик го направиле.

Според твојот коментар и глумците очекував многу повеќе

Вчера имав повеќе време па го изгледав и Three Colors : Blue. Маестрална режија, играта со кадрите и со светлата на плаво беше перфектна. Видовме како изгледа Philip Ambilight пред 20 години ;) Многу ми личеше филмот на Under The Sand на Озон во приказната која следеше како една жена се справува со трагедија да ја загуби фамилијата.

Сум заборавил колку е убава Жулиет Бинож. мелем за очи !!

 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Трите бои се геј филмови.

Mads Mikkelsen е роден негативец!

Charlie: how do you guys know each other?
Gabi: Nigel.. was my husband.
Nigel: I beg your pardon, Gabi. Did you say was? Honestly? Fucking was? Gabi.. No Charlie, not fucking was. Fucking is. Fucking meaning I currently fucking am 'til death do us fucking part.

Која појава беше во филмот само.. :cuc:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Според твојот коментар и глумците очекував многу повеќе
Од сега кога ќе ме видиш да коментирам character-driven филмови сметај дека препораката не се однесува за тебе.
Ова се додека не го сфатиш ФГ :)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Од сега кога ќе ме видиш да коментирам character-driven филмови сметај дека препораката не се однесува за тебе.
Ова се додека не го сфатиш ФГ :)
Сега ми текна дека може ги прифаќам твоите препораки за потоа да ги хејтам :eek:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
1.170
Поени од реакции
2.635
Некој предлог за некој conspirasy филмови како National Treasure 1 и 2 . вчера го гледав на тв кецот и ми се пригледа некој таков .
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Некој предлог за некој conspirasy филмови како National Treasure 1 и 2 . вчера го гледав на тв кецот и ми се пригледа некој таков .
Мумија, Индијана Џонс, Кодот на Да Винчи...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom