Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
R.I.P многу жално.

If one day the speed kills me,do not cry because I was smiling
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.705
Поени од реакции
6.627
Препорачајте некој многу добар филм, драма со судница. Да им наместам на тв на моиве да гледаат вечерва ;)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Препорачајте некој многу добар филм, драма со судница. Да им наместам на тв на моиве да гледаат вечерва ;)
Runaway Jury, не е драма туку е трилер ама нема промашување со филмов.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Препорачајте некој многу добар филм, драма со судница. Да им наместам на тв на моиве да гледаат вечерва ;)
Со Вин Дизел филмот ,со судењето ,заборавив како се викаше
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Во денешно време младите гледаат класици, тешко да им се погодат на родителите :)


Иначе за тие што го пропуштиле, едно сосема просечно филмче кое вреди да се види поради глумата посебно на Џозеф Гордон како год да му се изговара презимето... кој глуми негативец и морон. Неколку одлични актери во филмов и еден многу лош. Се на се, солидна крими драма, 6/10. http://www.imdb.com/title/tt0443559/

Филмот нема врска со погоре наведените.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Добра драма е Капетан Филипс. Малку е долг, првиот саат беше досаден додека вториот повеќе ми се допадна. Од мене 7ца
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Капетан филипс добро филмче ,убаво направено ,добра приказна, ке биде номиниран за некој оскар ,америте сакаат вакви филмови во кој црнчиштата се лошите во приказната.
Не сум расист(многу) али ова е еден од најодвратните ликови некад виден на филм,како би го корнел со моторцангли ,уф уф за мерак

7ца за филмот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom