Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

G

grande-juve

Гостин
Alan Partridge: Alpha Papa, најдобра комедија годинава, се скинав од смеење, какви само тоа реплики имаше...:pos: Инаку има и серија I'm Alan Partridge, не е поврзана со филмот ама препорачувам и неа да ја изглеате 12 епизоди има, филмот ќе ви биде посмешен зашто веќе ќе бидете запознаени со ликовите, а и серијата сама по себе е смешна.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
настрана од хипстерсково претставување на сајсај, филмов е закон!


This film was entirely improvised. There was no script, and the only things the actors and the crew had was a vague outline of the plot and the order in which certain events would take place.
цел импровизиран, тресење камера, природни дијалози и глума, малку актери, цицките на Оливиа
has a nice Closer ring to it
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Кој не го гледал рускиот филм Измена (Измама) на Кирил Серебреников со Дејан Лилиќ во главна улога, под итно да го гледа! На страна што Лилиќ изглуми ептен квалитетно, приказната ептен ме бендиса. Иако не е од оние врвни Европски филмови, се чувствува малку некои несовршености во снимањето, но мене ептен ме бендиса. IMDB
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
настрана од хипстерсково претставување на сајсај, филмов е закон!


This film was entirely improvised. There was no script, and the only things the actors and the crew had was a vague outline of the plot and the order in which certain events would take place.
цел импровизиран, тресење камера, природни дијалози и глума, малку актери, цицките на Оливиа
has a nice Closer ring to it
У Closer немаше цицки
 
Член од
19 ноември 2013
Мислења
28
Поени од реакции
16
Дали некој знае зашто филмот "Don Jon" сеуште го нема да се симне од некаде или да се гледа online? Излезен е во Септември. Инаку мислам дека е доста добар филм :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
@Anon може ќе знае нешто
Анон го знае следново. Официјалните датуми се тие. Меѓутоа, во продавниците стигаат недела-две порано, позади, во магацин :D. Пиратите ги крадат/зимаат од некој познајник што работи во тие продавници. Затоа ние имаме пристап недела-две пред официјалниот датум. Ако се случи да има месец дена пред официјалниот датум, има 2 варијанти. Едната е дека дискот е од некое азиско подрачје каде што излегуваат порано, или пак не е блу реј туку имало некој веб рилис (амазон, ајтјунс и слично) од филмот.

Дали некој знае зашто филмот "Don Jon" сеуште го нема да се симне од некаде или да се гледа online? Излезен е во Септември. Инаку мислам дека е доста добар филм :)
го имаш на шпански и руски на пајрат беј
блу рејот излегува за 1 месец, што значи би требало да има нешто за спуштање за 20тина дена сфати сам од погоре пишаното
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Alan Partridge: Alpha Papa, најдобра комедија годинава, се скинав од смеење, какви само тоа реплики имаше...:pos: Инаку има и серија I'm Alan Partridge, не е поврзана со филмот ама препорачувам и неа да ја изглеате 12 епизоди има, филмот ќе ви биде посмешен зашто веќе ќе бидете запознаени со ликовите, а и серијата сама по себе е смешна.
Преголема препорака и од мене за двата!
За првиот доста напињав.
Вториот е одлична комедија, да, се сголасувам, најдобра комедија годинава и според мене. Ја ставив серијата на дл.

ps. Neznam zosto go hajpate Drinking Buddies, filmot ne bese nitu nad prosek.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Дали некој знае зашто филмот "Don Jon" сеуште го нема да се симне од некаде или да се гледа online? Излезен е во Септември. Инаку мислам дека е доста добар филм :)

И јас го чекам со душа и често прашувам на темава...Кога ќе излезе нешто за спуштање, обавезно да ме известиш... :) Или ја тебе ако дознаам прва...
 
Член од
19 ноември 2013
Мислења
28
Поени од реакции
16
И јас го чекам со душа и често прашувам на темава...Кога ќе излезе нешто за спуштање, обавезно да ме известиш... :) Или ја тебе ако дознаам прва...
No problem, само нека искочи :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
И јас го чекам со душа и често прашувам на темава...Кога ќе излезе нешто за спуштање, обавезно да ме известиш... :) Или ја тебе ако дознаам прва...

Хаха, блонди ти си ми дефиниција за нестрпливост.

Ела, ќе се топлеме заедно у дневна вечерва барем, дур искочи тој со Џозеф. Ќе гледаме блокбастер ко шо треба.

lazam, ponudata e za Io :rolleyes:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Еј стварно, сеа прочитав на имдб. Иронично и жалосно... нека почива во мир.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
многу жално не ми се верува уште .... почивај во мир легендо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom