Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.440
Поени од реакции
36.346
Ако ти се гледаат хејтерски филмови, изгледај ги (во овој редослед) Fight Club, Revolver, V for Vendetta, Clockwork Orange, Trainspotting, Into The Wild
Falling Down и Rampage се со човек што му иде преку кур и крши се пред него
.
Како ја склопи... од рандом филмови си направи листа. Јака група, сите од различен шешир.

- Револвер е срање од филм. Ако ставаш нешто од Ричи ги ставаш Lock Stock и Snatch.
- Фајт Клуб / Револвер / В фор Вендета... никогаш немаше да ми падне на памет ваква компилација.
- Инту д Вајлд :pos::pos::pos::pos::pos:
:facepalm:

И после него класика ко Фолинг Даун.

Толку ме изнервира што ми се расипа латиницата... :cautious:

Па уште и редослед му предложил :pos:

Самоказни се со 3 дена непишување на темава :love:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.285
am i missing something? сите се поврзани зашто хејтаат општество/влада со исклучок на Револвер што хејта его
снеч и лок сток не се хејтерски, не му давам Ричи
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.440
Поени од реакции
36.346
Вендета е дистописки филм. Тие се во принцип предупредувачки филмови, општеството во нив сеуште не постои но сугерираат дека се движиме по тој пат. Слични: Еквилибриум, 1984.

Инту д валјд е биографски филм за една будала. Ако имал намера да хејта, постигнал контраефект.
 
G

Geezer

Гостин
Филмов е срање. Ко сценаристот/режисерот да е некој забеган гик што му е преку кур дојдено од силеџиите (yay конечно збор за bullies) и некако да истури гнев.
Нема никаква приказна, нема никакви дијалози (не се поврзани, ко да чекаат на ред да изхејтаат), нереален филм. Подобро да направел блог или да отишол на некој форум и да хејта у теми ко ДК. Или па да отишол у парк, да нашол некоја редхед тинејџерка што е исто детиште ко него па да си хејтаат општество заедно. Им ебам лејмерите...
Ако ти се гледаат хејтерски филмови, изгледај ги (во овој редослед) Fight Club, Revolver, V for Vendetta, Clockwork Orange, Trainspotting, Into The Wild
Falling Down и Rampage се со човек што му иде преку кур и крши се пред него


Многу ми е жал кога гледам дека некој го фали God Bless America, а највеќе од сите филмови го мразам. Радо Твајлајт или Rubber би ги гледал.


Сеа ќе бидам клише и ќе ти кажам дека за вкусови не се расправа. Не ми се допаѓа филмот како таков, во целина, ми се допаѓа идејата и она што го зборува режисерот преку главниот лик.
Истото се случува и во Америка и во Руанда и овде кај нас. Од Станија од Катарина Стојановска и таквите како нив. Народот се ложи на нив, зборува за нив, додека вистински разговори за вистински работи скоро и да нема.

За филмовиве што ми ги предложи, ги имам изгледано сите. Два од нив ми се едни од омилените филмови. Но, не се исти како овој, ни приближно.
И зошто нереален? Како да не може некоја будала да земе оружје и да оди низ Америка и да тепа додека не му дојде преку глава? Милион пати се има случувано.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.440
Поени од реакции
36.346

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.670
Поени од реакции
21.269
Не знам што е толку фасцинантно кај Гај Ричи кога сите филмови му се исто ванаби кул срање? :( Во право сум? Луѓе? :(
Ова го разглабав во друга тема и сега го пишам колку да му одам контра на Плух. :unsure:

А кој е овај филмов God Bless America? Прв пат слушам :D. Гледам има добар режисер, Бобкет го глумеше полицаецот со долга коса што рикаше само, во Полициска Академија. World's greatest dad е негов филм во кој глуми Робин Вилијамс и многу пропуштате ако не сте го гледале досега :(.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.440
Поени од реакции
36.346
Слабо. Добра тема, лоша скрипта, актери вон форма.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.460
Поени од реакции
8.121
Јас вчера го гледав овој Polytechnique . Драма налик на документарка која го опишува масакрот на технички факултет во Монтреал. Снимен е во црно бело иако е нов филм. Убаво направен филм, кој има нерви да го чека торентот гледајте го во HD верзија.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.336
Поени од реакции
1.833
Не знам што е толку фасцинантно кај Гај Ричи кога сите филмови му се исто ванаби кул срање? :( Во право сум? Луѓе? :(
Ова го разглабав во друга тема и сега го пишам колку да му одам контра на Плух. :unsure:

А кој е овај филмов God Bless America? Прв пат слушам :D. Гледам има добар режисер, Бобкет го глумеше полицаецот со долга коса што рикаше само, во Полициска Академија. World's greatest dad е негов филм во кој глуми Робин Вилијамс и многу пропуштате ако не сте го гледале досега :(.

Затоа што ако он или Тарантино не направат ванаби кул срање нема ни да има такви филмови. А некад ми е многу мерак да изглеам некој таков филм нали. После Бетменот со Леџер сите филмови почнаа да ги праат она реални, gritty, темни што мене ми е досадно ја сакам кога глеам филм да глеам баш она "филм" а не gritty dark and edgy reality crap.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.490
Поени од реакции
16.609
Помина времето и на Ричи и на Тарантино, исцрпени се идеите, веќе видено....порано да, интересно, кул, несекојдневно, носители на тој бран на филмови. Сега? просек, онака ми се нивните филмови (зборам за нови остварувања) на пример Џанго, ништо посебно, освем неколку интересни моменти.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.336
Поени од реакции
1.833
Помина времето и на Ричи и на Тарантино, исцрпени се идеите, веќе видено....порано да, интересно, кул, несекојдневно, носители на тој бран на филмови. Сега? просек, онака ми се нивните филмови (зборам за нови остварувања) на пример Џанго, ништо посебно, освем неколку интересни моменти.

Џанго беше супер филм се док не дојдоа до куќата на ДиКаприо. Тогаш некако спласна филмот. Али ипак е боље од 90% од сегашниве филмови. Ако ништо друго бар има сценарио.
 
На врв Bottom