Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
6 септември 2007
Мислења
6.126
Поени од реакции
4.078
По долго време и јас преќинав филм и тоа на саат и 30мин изгледани. Man Of Steel срање, срање, срање. Мрачна верзијна на Аватар со примеси на Трансформери. НЕ ФАЛА.

Оцена 3/10

Многу е и 3 за него
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.572
Поени од реакции
3.052
По долго време и јас преќинав филм и тоа на саат и 30мин изгледани. Man Of Steel срање, срање, срање. Мрачна верзија на Аватар со примеси на Трансформери. НЕ ФАЛА.

Оцена 3/10
sad thing is koa izleze avatar si rekol deka e kopija na pokahontas, i sea samo sto go napravi supermen kopija na pokahontas... sfakjas kako izgledas momentalno?

zemi si lizavce i teraj.
 

Red John

natural born hater
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.175
Поени од реакции
21.382
Суперменот најдобар блокбастер годинава, после него пацифик рим.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.460
Поени од реакции
8.121
sad thing is koa izleze avatar si rekol deka e kopija na pokahontas, i sea samo sto go napravi supermen kopija na pokahontas... sfakjas kako izgledas momentalno?

zemi si lizavce i teraj.
Колку бедна споредба.

Мене Аватар ми се допадна, тоа е пример за јак блокбастер
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.126
Поени од реакции
4.078
Суперменот најдобар блокбастер годинава, после него пацифик рим.

Пацифик Рим да го направеа видео игра ке направеше повеке пари, одколку овој блокбастер што подфрли.
Филмот тие како видео игра идеш цело време некст левел, знаеш она кралици кога поминуваш левел по левел се потешки и потешки кралици ти идат, така и филмов, на крај да им влезеш и им еб.ш ма.ер и како секоја игра завршува со БООМ така и овој.
Не ни чудо што на тебе и Wot ви се допаѓа вие сте мовие гејмери :D
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.126
Поени од реакции
5.744
Aj malce offtopik da vlezam vo diskusiajva/karanicava, go izgledav animiraniot UP i vlegov vo nekoj film da gleam animirani, a neam mnogu vreme(i gb za spustanje) pa se mislam pomegju Spirited Away,Howl's moving castle, Wall-e ili pak Coraline ?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.620
Поени од реакции
11.045
Aj malce offtopik da vlezam vo diskusiajva/karanicava, go izgledav animiraniot UP i vlegov vo nekoj film da gleam animirani, a neam mnogu vreme(i gb za spustanje) pa se mislam pomegju Spirited Away,Howl's moving castle, Wall-e ili pak Coraline ?
Spirited Away all the way :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.697
Поени од реакции
27.928
Aj malce offtopik da vlezam vo diskusiajva/karanicava, go izgledav animiraniot UP i vlegov vo nekoj film da gleam animirani, a neam mnogu vreme(i gb za spustanje) pa se mislam pomegju Spirited Away,Howl's moving castle, Wall-e ili pak Coraline ?

Aко UP те натерал на анимирани, си паднал на бои и анимации.
Wall-E тогаш. Топ 10 ми е мене, воопшто, не во анимирани.
Spirited Away е квалитетен, ама од друг аспект.
Coraline ти е мешавина пак, сум го гледал 3 пати. Нема ведрина и слично од Up, ама вреди.

Кога сме кај анимирани, искочи Despicable me 2 dvdrip, ми се плаче за блуреј од филмчево.. :noze:

Пацифик Рим да го направеа видео игра ке направеше повеке пари, одколку овој блокбастер што подфрли.
Филмот тие како видео игра идеш цело време некст левел, знаеш она кралици кога поминуваш левел по левел се потешки и потешки кралици ти идат, така и филмов, на крај да им влезеш и им еб.ш ма.ер и како секоја игра завршува со БООМ така и овој.
Не ни чудо што на тебе и Wot ви се допаѓа вие сте мовие гејмери :D

Cant argue with that. :D Не дека има нешто лошо во мовие гејмери. Ми се плаче за Beyond: Two Souls со Dafoe и Ellen Page. :D
Aма дека потфрли Пацифик како блокбастер, не потфрли. Ама ајде, оставам вкус карта.
Ќе голтнам и Супермен тројка.
Ако ми кажеш кој блокбастер не потфрлил и кој е рецимо 9ка годинава.
Колку да не сум во заблуда. :D

I dare you. I double dare you motherfucker. Say Oblivion! :pos:
 

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.539
Ми се плаче за Beyond: Two Souls со Dafoe и Ellen Page. :D
Не вреди, до толку, потфрли David Cage со оваа. Не ми се допаѓа начинот на кој што се раскажува приказната, добар концептот е може, ама многу лошо остварен. Сценариото исто просечно, сите ликови освен главниот се лошо изградени, сосема неуверливи.

Добра атмосфера има, што е и очекувано после Fahrenheit и Heavy Rain.

Тоа од филмскиот аспект, другиот дел исто е исполнет со проблеми. Тука има повеќе за пишување, ама офтопик би бил овде.
Во секој случај, nothing to fret over, изгледај некој let's play на youtube, доволно е.
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Пацифик Рим да го направеа видео игра ке направеше повеке пари, одколку овој блокбастер што подфрли.
Филмот тие како видео игра идеш цело време некст левел, знаеш она кралици кога поминуваш левел по левел се потешки и потешки кралици ти идат, така и филмов, на крај да им влезеш и им еб.ш ма.ер и како секоја игра завршува со БООМ така и овој.
Не ни чудо што на тебе и Wot ви се допаѓа вие сте мовие гејмери :D

Јас па зажалив што не го гледав во кино, филмов ми беше супер. Тужен само што Рон Перлман немаше повеќе screen time.
--- надополнето: 17 октомври 2013 во 10:45 ---
Не вреди, до толку, потфрли David Cage со оваа.

Сите игри од типов ми се со феноменален почеток, така-така средина и тапа крај.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.697
Поени од реакции
27.928
Не вреди, до толку, потфрли David Cage со оваа. Не ми се допаѓа начинот на кој што се раскажува приказната, добар концептот е може, ама многу лошо остварен. Сценариото исто просечно, сите ликови освен главниот се лошо изградени, сосема неуверливи.

Добра атмосфера има, што е и очекувано после Fahrenheit и Heavy Rain.

Тоа од филмскиот аспект, другиот дел исто е исполнет со проблеми. Тука има повеќе за пишување, ама офтопик би бил овде.
Во секој случај, nothing to fret over, изгледај некој let's play на youtube, доволно е.
Да, така и планирав. Ја гледам играта кај Pewdiepie, ме занимава дечкото.
Heavy Rain да добие екранизација со атмосферата од The Killing, a таткото никој друг осим Џејкоб од ЛОСТ.
http://www.imdb.com/name/nm0671032/
:D


Јас па зажалив што не го гледав во кино, филмов ми беше супер. Тужен само што Рон Перлман немаше повеќе screen time.

Одамна не бев зажалил за филм оти не сум го глеал во кино.

Инаку,
http://www.totalfilm.com/news/guillermo-del-toro-says-he-is-writing-a-pacific-rim-sequel

Наместив све, завземав позиција се испружив и го пуштив.
И после 2 минути.. КАКО СЕА ДА СТАНАМ ДА ГО ГАСАМ, ДРУГО ДА ПУШТАМ? :pos:
Од мрза го гледав филмов еј.. саат ипол дека сместен убаво, ах.. 1.5 од 5 од мене.
 
На врв Bottom