Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Наместив све, завземав позиција се испружив и го пуштив.
И после 2 минути.. КАКО СЕА ДА СТАНАМ ДА ГО ГАСАМ, ДРУГО ДА ПУШТАМ? :pos:
Од мрза го гледав филмов еј.. саат ипол дека сместен убаво, ах.. 1.5 од 5 од мене.
Мојата единствена реакција додека го гледав филмот беше .... Кевин Бејкон?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.038
Поени од реакции
43.223
Наместив све, завземав позиција се испружив и го пуштив.
И после 2 минути.. КАКО СЕА ДА СТАНАМ ДА ГО ГАСАМ, ДРУГО ДА ПУШТАМ? :pos:
Од мрза го гледав филмов еј.. саат ипол дека сместен убаво, ах.. 1.5 од 5 од мене.
Оценката ми е таква затоа што го гледав во новото 4DX кино во Софија :D
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.460
Поени од реакции
8.121
bedna e mojava sporedba? a ti se citas li? superman ti bil kopija na avatar. :pos: :icon_lol:
Споредбата со аватар се однесуваше повеќе на првите 20мин и тоа што се случуваше на Криптон. Филм со буџет од 250м долари и 0 креатвиност.

Добро кога може Авенгери да има 8.2 рејтинг веројатно може и овој да има 7.6
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.670
Поени од реакции
21.269
Aj malce offtopik da vlezam vo diskusiajva/karanicava, go izgledav animiraniot UP i vlegov vo nekoj film da gleam animirani, a neam mnogu vreme(i gb za spustanje) pa se mislam pomegju Spirited Away,Howl's moving castle, Wall-e ili pak Coraline ?
Плус предлог 1. http://www.imdb.com/title/tt0327084/?ref_=nv_sr_1
2. http://www.imdb.com/title/tt0358082/?ref_=nv_sr_1
И најдобриот некогаш анимиран (по содржина, а не анимација...) http://www.imdb.com/title/tt0978762/?ref_=nv_sr_1
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.460
Поени од реакции
8.121
Овој последниот ќе го пробам, иако не верувам да е подобар од
Wall-E тоа е совршенство за мене
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.126
Поени од реакции
5.744
Плус предлог 1. http://www.imdb.com/title/tt0327084/?ref_=nv_sr_1
2. http://www.imdb.com/title/tt0358082/?ref_=nv_sr_1
И најдобриот некогаш анимиран (по содржина, а не анимација...) http://www.imdb.com/title/tt0978762/?ref_=nv_sr_1
Marry and Max mi e odamna gledan, mislam deka e von kategorija so drugive animirani filmoj. Mozebi od Tim Burton animiranite mu se tuka nekade,ali sepak se izdvojuvat.

Fala za drugite 2 preporaki, da ne mi bese ogranichen netov site ke gi spustev, vaka ke pochekam da mi gi spustit nekoj ili skopje koga ke odam :).
 
G

Geezer

Гостин
http://www.imdb.com/title/tt1392214/


Добар филм. Имаше некои пукнатини, не ми се допаѓаше и крајот, но сепак го оценувам добро. И повеќе од тоа, 7.5/8.
Хју и Џек беа одлични. Џекмен е совршен за вакви улоги.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.572
Поени од реакции
3.052
Споредбата со аватар се однесуваше повеќе на првите 20мин и тоа што се случуваше на Криптон. Филм со буџет од 250м долари и 0 креатвиност.

Добро кога може Авенгери да има 8.2 рејтинг веројатно може и овој да има 7.6
Abe vidi sega, ako za Avengers vikas deka 8.2 e mnogu (film koj e poim za svojot zanr), mozebi treba da gi batalis vakvkite filmovi i da gledas dokumentarki. Se gleda deka ne znaes sto e dobar film.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.938
Предложете некој филм со коцкање нешто, покер мокер ово оно. Нешто такво ми се гледа, викендов сум слободен па да изгледам нешто.
 
Член од
1 декември 2010
Мислења
1.284
Поени од реакции
2.778
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.628
Поени од реакции
5.677

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.491
Поени од реакции
16.609
Го гледав Man Of Steel, освем бедната глума, солиден филм, одлични спецјални ефекти, неколку пати останав со отворенa уста.

Камерата беше ок, но ништо посебно за филм од тој ранк, исто така shaky cam ефектот го упропасти 1/2 филм, ладните бои кои се користени 6500/7000K, иако многу често ми се омилени, во овој филм изгледаа несоодветно, премногу ладно и досадно. Исто така мислам дека мал дел од филмот беше посветен на младоста и почетоците на Кларк/Кал-Ел, требаше малце подобро да се обработи тој период од неговиот живот.

Се на се, 6 од мене, иде накај 6.5...препорака да го гледате, ако не сте го гледале :)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.141
Поени од реакции
11.770
Aj malce offtopik da vlezam vo diskusiajva/karanicava, go izgledav animiraniot UP i vlegov vo nekoj film da gleam animirani, a neam mnogu vreme(i gb za spustanje) pa se mislam pomegju Spirited Away,Howl's moving castle, Wall-e ili pak Coraline ?
Од мене препорака ова. До сега ми е најдобар цртан филм што сум го гледала.
 
На врв Bottom