Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
А ние те мразиме тебе оти на сите ни ги знаеш фејсбук профилите, а не кажуваш од каде...
Не е тешко тоа, малце пратење треба само, или па постовите со имињата во Breaking Bad :D

Иначе не сум гледал филм може две недели...треба да се пушти нешто.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.901
Сум ти рекол да не збориш со Јонзе, после стануваш чуден и пишуваш неповрзано... :cautious:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Сум ти рекол да не збориш со Јонзе, после стануваш чуден и пишуваш неповрзано... :cautious:

Sekoj so isto mislenje za Another Earth so moeto, e friend of mine. :P


Филмов такозван Пацифички Рим ми беше ептен meh. А на вас? Некако како потапа, а уедно и покреативна приказна од Трансформери? Хм, no me gusta.

Мене ми беше одличен. Блокбастер на годината. Подобар од Трансформерите.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Добар беше Pacific Rim бе. За најдобар блокбастер на годинава ќе видиме, ама добар беше.
 
H

HoT IcE

Гостин
Мене ми беше одличен. Блокбастер на годината. Подобар од Трансформерите.
Кои се филмовите номинирани за блокбастер на годината? Ниту еден не сум гледал, нити за Пацификов не сум знаел дека ко таков се вреднуе.
Пред да ме стрелите, слабо гледам филмови, појќе сум по серии.:X3:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
The Reluctant Fundamentalist - ауу одлично филмче за млад Пакистанец кој се бори за американски сон на Вол Стрит и кој ќе биде вмешан во терористички напади. Ептен сакам филмови со ваква тематика, Homeland style. Кифер Сатерленд и Кејт Хадсон исто глумат. (y)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Кои се филмовите номинирани за блокбастер на годината? Ниту еден не сум гледал, нити за Пацификов не сум знаел дека ко таков се вреднуе.
Пред да ме стрелите, слабо гледам филмови, појќе сум по серии.:X3:
Oбично се сметаат филмови style-over-substance за блокбастери. Напумпани ефекти, познати фаци и скоро воопшто без скрипта. Филмови вредни да дадеш пари за кино но со цел да опуштиш мозок.
Ќе се напунат пари, а до следната (временска) сезона се заборавени
Еве кои ги сметавме, со дополнување, за 2013, иако многу фалат.
http://forum.kajgana.com/threads/Блокбастери-2013.67453/


The Reluctant Fundamentalist - ауу одлично филмче за млад Пакистанец кој се бори за американски сон на Вол Стрит и кој ќе биде вмешан во терористички напади. Ептен сакам филмови со ваква тематика, Homeland style. Кифер Сатерленд и Кејт Хадсон исто глумат. (y)

Одличен предлог. Ставен на симнување!
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
По долго време и јас преќинав филм и тоа на саат и 30мин изгледани. Man Of Steel срање, срање, срање. Мрачна верзија на Аватар со примеси на Трансформери. НЕ ФАЛА.

Оцена 3/10
 

Kajgana Shop

На врв Bottom