Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

А

Анноун

Гостин
Не не, ти ја смени мислата во: ако не можеш да ги победиш, утепај ги. :D Уште никот да го смениш во Адам Шулман. :pos:
Да , и таа идеја ми дојде на ум , но ќе беше премногу .
Не за друго , немаше да ме означуваат во мислења :pos: Со оглед колку го сакаат болдираниот :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
@тие што постираа за Ана Каренина како последен гледан филм.
Филмот би го гледал само ради Кира Најтли :D :X3:
--- надополнето: 15 јануари 2013 во 01:17 ---
Cold Breath ама врти сучи пак го имаш Ането на аватар.
Внуците мои нема да веруваат дека имало време кога некој на форумов немал аватар со Ането.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479

Одличен краток филм направен од само едно лице, Калеб Лечовски. Има потрошено 7 месеци за овој проект.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.977
Django :cuc:

Tarantino e bog. Fantasticen film, ama sepak ne mi e oskarovski materijal. A nitu Leonardo ne e za oskar, poveke deka sakate covekot da ja poseduva legurava, negosto da ja zasluzi. Ne deka dosega ne ja zasluzil, ama ovojpat ne e takov.. pat? :D Nejse, Christoph isto fantasticen, a isto I Jamie Fox. Odlicen film, zabaven I premnogu krv za malkuta akcija. Klasika Tarantino.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
Django :cuc:

A nitu Leonardo ne e za oskar, poveke deka sakate covekot da ja poseduva legurava, negosto da ja zasluzi. Ne deka dosega ne ja zasluzil, ama ovojpat ne e takov.. pat?
Аспољутно, се даваат за најдобра улога а не за популарност. И мене ми е криво Нортон што нема ама тоа е, не му се погодило...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
Мене од Џанго крајната сцена со експлозијата малку ме напна, некако клише ми беше, инаку во глобала страшно добро филмче не очекував оволку интересен да биде.
Ама за оскар сеуште Арго ми е фаворит.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
Cold Breath ама врти сучи пак го имаш Ането на аватар.
Внуците мои нема да веруваат дека имало време кога некој на форумов немал аватар со Ането.
Смени профил џоа фраер и цел ден го нема да се појави на Филм и ТВ. Фуфка :)

Ама времето е на наша страна...
 
А

Анноун

Гостин
кај сте бе ? :D
Бев на "Животот на Пи" , зар заборавивте дека е Вторник?
Инаку филмот стварно си е за кино . Дома имаше вртење да му удрам за сите пари :pos:


Супер ефекти и бои , само можеше да се скрати 20тина минути расплетот без проблем , многу ја затупеле .

п.с Штета Ане што не ја викнале да глуми индијка во филмот , шминката чуда прави .
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.076
^^Да го банираме, или да го убиеме?
Чекам предлози...

Another Earth / Mike Cahill [2011]

Оценка: 9 од 10 (обожувам филмови во кои на прво место е сензибилитетот, а уште повеќе филмови во кои истиот тој сензибилитет е меланхолија))​
Биг лајк.
wot hates this...
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
se cudam kolku golemi sranja proizvede holiwood ovaa godina ,skoro site filmovi se kopiraat eden so drug nemajki nikakva ideja nikakov inovitet nesto novo e toa go nema se rimejk na stari filmovi ekraniziacija na knigi bezmisleni prodolzenija na prekrasnite prethodni filmovi do kade ke tera ova ne znam
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
se cudam kolku golemi sranja proizvede holiwood ovaa godina ,skoro site filmovi se kopiraat eden so drug nemajki nikakva ideja nikakov inovitet nesto novo e toa go nema se rimejk na stari filmovi ekraniziacija na knigi bezmisleni prodolzenija na prekrasnite prethodni filmovi do kade ke tera ova ne znam
argo, cloud atlas, lincoln, 7 psychos, safety not guaranteed, django unchained, sleepwalk with me, les miserables...многу има


Сериозно бе, досаден стана мејнстрим хејтов. Не е лош холајвуд, бар годинава не е...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom