Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
А и камо среќа да ја биде новава комедија на Џим Кери. Заборавивме какво е чувството да се насмееш на филм.
:mad:

Новата комедија на Стив Карел, на Кајгана исто си пишала. STEVE FOR THE WIN!

Прејак ќе биде, осеќам.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
:mad:

Новата комедија на Стив Карел, на Кајгана исто си пишала. STEVE FOR THE WIN!

Прејак ќе биде, осеќам.
Се надевам. Џим Кери е намерно ставен во насловот, сите го чекаат неговиот камбек во светот на комедијата, затоа и стои неговото име. :)
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Дечки има ли добри снимки од следниве филмови:
Lincoln,
Seven Psychopaths
Killing Them Softly
Argo
Пошто барам по торентиве тапа работа.
Само од Argo има вебрип, нешто слично на скринер, плус одоздола со кинески титл.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.096
Поени од реакции
9.022
Мене Will Farrell ми е фацата. Ме има смеено до солзи во неколку филмови. Од друга страна Jim Carrey е класика и со неговиот хумор имам израснато и посебно го ценам како комичар (сосем во друга лига е од сите останати).

Морам да признаам дека престанав да гледам комедии, ептен ми станаа генерични. Цело време се некој исфорсиран неприроден хумор фураат. Последна комедија што сум ја гледал е The Campaign.

Дајте некој предлог комедија од задна година-две?
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Мене Will Farrell ми е фацата. Ме има смеено до солзи во неколку филмови. Од друга страна Jim Carry е класика и со неговиот хумор имам израснато и посебно го ценам како комичар (сосем во друга лига е од сите останати).

Морам да признаам дека престанав да гледам комедии, ептен ми станаа генерични. Цело време се некој исфорсиран неприроден хумор фураат. Последна комедија што сум ја гледал е The Campaign.

Дајте некој предлог комедија од задна година-две?
Еден другар ми ја збореше комедијава како ептен добра. Не знам дали да го сфатам сериозно (како ова иронично звучи). Ја препорачуваш ли?
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Мене Will Farrell ми е фацата. Ме има смеено до солзи во неколку филмови. Од друга страна Jim Carrey е класика и со неговиот хумор имам израснато и посебно го ценам како комичар (сосем во друга лига е од сите останати).

Морам да признаам дека престанав да гледам комедии, ептен ми станаа генерични. Цело време се некој исфорсиран неприроден хумор фураат. Последна комедија што сум ја гледал е The Campaign.

Дајте некој предлог комедија од задна година-две?
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Дајте некој предлог комедија од задна година-две?
The Guard е една од подобрите комедии кои сум ги гледал годинава. Воедно е и крими-трилер, нешто слично на In Bruges.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.096
Поени од реакции
9.022
Еден другар ми ја збореше комедијава како ептен добра. Не знам дали да го сфатам сериозно (како ова иронично звучи). Ја препорачуваш ли?
Ехм филмот како филм е глупав (но кој гледа комедија ради приказната нели), но имаше моменти кога солзи ми течеа од смеа. Мене ми се допадна, јас го симнав ради Will Farrell искрено. Не е интелигентен хумор како Airplane, Monty Paython и сл. али поминува.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.139
Поени од реакции
84.830
Ехм филмот како филм е глупав (но кој гледа комедија ради приказната нели), но имаше моменти кога солзи ми течеа од смеа. Мене ми се допадна, јас го симнав ради Will Farrell искрено. Не е интелигентен хумор како Airplane, Monty Paython и сл. али поминува.
Чекај Airplane е паметен хумор?
Ова значи дека сум паметен? WOOO HOOO :vozbud:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.139
Поени од реакции
84.830
Топ 10 филмови според вас годинава? (може и тема да се отвори за ова :) )
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Кој сака добра комедија (несекојдневна) проверете овде.

entertainment factor 9/10
 

Kajgana Shop

На врв Bottom