Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.094
Поени од реакции
11.645
овој филм го номинирале за оскар? рандом караница не некој пар да снимиш ќе испадне некоја боља прича него ова
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.412
Поени од реакции
36.231
овој филм го номинирале за оскар? рандом караница не некој пар да снимиш ќе испадне некоја боља прича него ова
Не знам како не си го разбрал. Многу едноставен е за разбирање.

:pos:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.094
Поени од реакции
11.645
Не знам како не си го разбрал. Многу едноставен е за разбирање.

:pos:
Нема што да се разбере, ја гледав оваа сцена и ми беше доволно. Иначе уште чекам ти да пишеш за филмот, рече ќе пишеш нешто околу тоа.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.412
Поени од реакции
36.231
Once upon a time:
Зар толку ли е тешко да се разбере филмов стварно не ми е јасно
Имаше нешто што треба да се разбере?


Marriage Story:
Не знам како не си го разбрал. Многу едноставен е за разбирање.
Нема што да се разбере
Ме мачи како не можеш да разбереш толку едноставна сцена.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.685
Поени од реакции
27.887
Io za vremeto sto go izgubi so botov ke go izgledase Honeyland.

A Honeyland e eden preubav film za prirodata i lujgjeto, gjupcitte being lugjeto i razornata sila sto go narusuva balansot na Atidze, koja e prirodata i deka ima da ne nema poradi toa. Ovoj film e cautionary tale, eco-pocalipsa, ovoj film e umetnost i koj videl nesto makedonsko u nego - makedonskoto u nego ne mu dava da vidi poise.

Drugo, Once Upon e najdobriot film na godinava i razbiram karanje. Ama zaso se raspravas so nekoj za vtoriot najdobar na godinata koj vsusnost ne go ni izgledal?

Pisi mi be ljubavi, ke najdeme nekoja nespogodba nie, ke si napraveme muabet ko so si lici. Drzi standard za diskutanti.

:гик:
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
84
Поени од реакции
94
По ова што го читам Honeyland и не е само документарец туку кој преку некоја импровизација има и елементи на игран филм?

Ај ќе го гледам, јбг.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.412
Поени од реакции
36.231
На врв Bottom