Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Дечки да дадете некој добар торент за Џокерот? Симнав неколку од кои 2 со добра снимка но на пола филм почнува да доцни сликата, другите што ги имам симнато не беа гледливи. :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Дечки да дадете некој добар торент за Џокерот? Симнав неколку од кои 2 со добра снимка но на пола филм почнува да доцни сликата, другите што ги имам симнато не беа гледливи. :D
Под „да доцни сликата“ подразбираш да не е синхронизирано аудиото со видеото?
Тоа лесно се место во секој плеер ако е константно...
Joker 2019 HC 1080p HDRip X264 AC3-EVO
Ова е океј верзија и уше една има од 10 гига, едино имале проблеми ако гледаш преку некој home media streaming сервис ко Plex и сличните.
Иначе ако ти сецка а глеш на компјутер а не користиш медиа стриминг ондак нешо до тебе, смени плеер, стај најнова верзија од плеер и слично...
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Klaus ми е најдобар анимиран за годинава, ме изненади позитивно. Влегува во категорија на Zootopia и Coco кои први на памет ми идат од понови анимирани што ептен ми се допаднале.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Klaus ми е најдобар анимиран за годинава, ме изненади позитивно. Влегува во категорија на Zootopia и Coco кои први на памет ми идат од понови анимирани што ептен ми се допаднале.
Супер е, го глеавме попладнево.
Со Coco да, со Zootopia не може :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.345
Once upon a time in Hollywood, ремек дело. Премалце крв за Тарантино, ама пак ремек дело. Бред Пит ненадјеблив лик, настрана шо изгледа како модел за долен веш на 56 години, па и глумчиште ипол какви емоции доловува. :cuc: За ДиКаприо да не зборуваме, класика. :cuc::cuc:
 

Kurac too much

raboti podobro ako go vkluchish
Член од
24 ноември 2019
Мислења
4
Поени од реакции
5
The Warriors!!! Ete tuka se edni od najkreativnite likovi pretstaveni na film, definitivno film za site comic fans i site ostanati buљaши. Mnogu akcija- malku romantika (bejzbol palki, rouшuli, devojчiњa so piшtolчinja i razni drugi gangoj)

warriors come out to play!
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Што е со Honeyland?!?!?!

Sent from my Huawei Honor 8x using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Што е со Honeyland?!?!?!

Sent from my Huawei Honor 8x using Tapatalk
Не знам, ама пред 55 минути го имаат спомнато на Deadline на некои си ASC Awards номиниран за најјачи документарец, а на истиве награди во друга категорија влагаат серијата Legion, Viking, The Handmaid's Tale, Gotham...
богами и јас се прашувам сега,
ШТО Е СО HONEYLAND?!?!?!?
GO OSCAR!!!
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Ау, каков канцер од филм, подосадно нешто немам гледано.

Sent from my Huawei Honor 8x using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom