Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Baby Driver е добар филм, не е ремек дело али за тепање време е повеќе од солиден... незнам какви очекувања си имал од филмов пред да седнеш да го гледаш, али дека е "лош, конфузен и здодевен" тоа дефинитивно не е.
Па ни за тепање време не беше искрено. Најмногу ме изнервира што го промовираа како car flick нешо, а во цел филм имаше вкупно 3 сцени од кои едната на паркинг. Скоро сите ликови ме нервираа, јака ми беше сцената коа се пукаа со џандарите и првата сцена со Субаруто, другото се беше за превртување очи и зевање. Ниту плотот ме заинтересира, ни ликовите. Разочарење од филм.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Baby Driver е добар филм, не е ремек дело али за тепање време е повеќе од солиден... незнам какви очекувања си имал од филмов пред да седнеш да го гледаш, али дека е "лош, конфузен и здодевен" тоа дефинитивно не е.
Немав некои очекувања, не ни барав да биде ремек дело, сакав да седнам да отепам време ко што велиш и да се забавувам.
Ни тоа ни тоа не беше филмов. fast and furious за оние што ги викаат миленијалс.

На пример, Independence Day е забавен филм за отепување време, дури и повеќе од тоа. Вонземјани ја напаѓаат Земјата и американците треба да го спасат светот. Прилично солидна, едноставна приказна.

Baby Driver не знам шо приказна имаше, оттука произлегува конфузијата и здодевноста. Еве, на пример, се мислам дур го пишам постов како би ја раскажал приказната на бејби драјвер во една реченица како примерот за Денот на независноста :D.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Мислам дека ги фокусирате силите на филмови кои немат за намера да мерат мускули Бејби Драјвер е забавен филм интересен you having a good time thats it не се развива дебата,нема полемики и тн како што гледам на Летер процентуално луѓето добро го прифатиле филмот,но тука нема простор за дискусија мислам самата содржина на филмот не е таа сте го утнале местотo ако сакате тоа имате mother,the killing of a sacred deer,The Lobster,Maratonci trce pocasni krug.
Ја добра./
Ај чАо. :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Го гледав Ла Ла по 5ти пат, и со секое гледање се повеќе го сакам. Мислев дека ќе почне да паѓа импресијата после 3тиот, ама слабо.
Секое гледање сум awed од тоа како еден филм може да функционира самостојно еднакво добро колку што функционира како омаж.
Ниту имало ниту ќе има подобар филм деценијава од овој.
:tapp:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.561
Поени од реакции
52.356
Мислам дека ги фокусирате силите на филмови кои немат за намера да мерат мускули Бејби Драјвер е забавен филм интересен you having a good time thats it не се развива дебата,нема полемики и тн како што гледам на Летер процентуално луѓето добро го прифатиле филмот,но тука нема простор за дискусија мислам самата содржина на филмот не е таа сте го утнале местотo ако сакате тоа имате mother,the killing of a sacred deer,The Lobster,Maratonci trce pocasni krug.
Ја добра./
Ај чАо. :D
Нормално, не може секој филм исто да се гледа и оценува. Баш добро филмче си е Бејби Драјвер.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Мислам дека ги фокусирате силите на филмови кои немат за намера да мерат мускули Бејби Драјвер е забавен филм интересен you having a good time thats it не се развива дебата,нема полемики и тн како што гледам на Летер процентуално луѓето добро го прифатиле филмот,но тука нема простор за дискусија мислам самата содржина на филмот не е таа сте го утнале местотo ако сакате тоа имате mother,the killing of a sacred deer,The Lobster,Maratonci trce pocasni krug.
Ја добра./
Ај чАо. :D
Па The Killing of a sacred deer е на дискусија во другата тема и има едвај три поста, што да се дискутира? :)

Едит: видов во темата, немаш пишано пост за The killing of a sacred deer :kluc:
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.331
Поени од реакции
79.085
Не зезајте, досаден бил Baby Driver. Мене, што не сакам акциони и филмови со коли, ми беше топ! А не сум ни миленијалец. :P
Што кур е па сега тоа?
Да не е нов gender?
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.331
Поени од реакции
79.085
Да.
Нов џендр е.
Група луѓе што се идентификуваат како Милениум Фалкон ги викаат миленијалци.
Ако добро разбрав, самите себе си се поистоветуваат со измислениот свемирски брод од тој филмот на Волт Дизни?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom