Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Pa ne bas... poso taka funkcionira otstetata. Toa sto sega e pak glasna bese bese golem faktor pri ohrabruvanje za drugite.
Plus, ne e voopsto loso da se ima on the record deka tipot bil tuzen i izgubil za sexual misbehavior.
Ne glej olku crno/belo... zela pari i gotovo.

Inace, alal da mu e na Wind River sto od nigde negde u filmot me paralizira, ne mrdnav, tenzija, nervoza, gnev.. sve u 20tina minuten koktel.
Odlicen film.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Inace, alal da mu e na Wind River sto od nigde negde u filmot me paralizira, ne mrdnav, tenzija, nervoza, gnev.. sve u 20tina minuten koktel.
Odlicen film.
Ви реков? И Џереми Ренер, го виде ли? Секое мускулче на лицето му беше во функција на глумата. Мене тој ме парализира. Дефинитивно заслужи Оскар!
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Ви реков? И Џереми Ренер, го виде ли? Секое мускулче на лицето му беше во функција на глумата. Мене тој ме парализира. Дефинитивно заслужи Оскар!
Da, zaboraviv, ke komentirav. Jas ne ni planirav da go gledam radi kastot, skeptik bev, ali kolku dobro Jeremy odglumi... :cuc:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Еве податок што зборува дополнително колку е влијателен Харви Вајнстејн во Холивуд: при добивањето на Оскарите, за време на говорите на оскаровците, повеќе пати од него се заблагодариле само на Господ и на Стивен Спилберг.
209001-koj-se-mu-se-zablagodaruvashe-na-vajnstin.png
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Еве податок што зборува дополнително колку е влијателен Харви Вајнстејн во Холивуд: при добивањето на Оскарите, за време на говорите на оскаровците, повеќе пати од него се заблагодариле само на Господ и на Стивен Спилберг.
Прегледај го приврзокот 178846
Меѓу кои и „силуваната“ Гвинет Палтроу :rolleyes:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Може да се види хезитејшнот во нејзиното заблагодарување.
Не, озбилно :D
Хахаха, па стварно. Цитирам: „I would like to thank... (подголтнува) Harvey Weinstein and everybody at Miramax...“.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Заради коментаров и твојата десетка го гледав. Ова ќе биде hate-it-or-love-it филмот на годината, дефинитивно. Не сум видел повеќе 1/10 оценки за било кој филм на IMDB меѓу коментаторите до сега. :D Но истовремено е и најоригиналниот филм во 2017. Не е за оние со слаби нерви, и за оние што бараат акција во филмовите (сцената со питата веројатно беше "најакциона" во цел филм ). Ама дека е страшен, страшен е as hell! За тие кои што ќе сфатат. ;)

Убавко филмче. :love:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Мене воопшто не ми смета да е споро, ама општо филмот ми беше глуп.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Најнови вести: чичко Харви имал блиска средба од трет вид и непристоен предлог и до Серсеи Ланистер. Среќа она кралица, па му покажала заби уште пред да влезат во хотелската соба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom