Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Препорачајте некое интересно трилер или хорор филм од поновите?
Хорори јас мислам дека најдобро е да одбереш азијски некои. Мислам ако си баш љубител на хорор, јас лично не сум ама јапонци, корејци, тоа е ненормално кога се работи за хорор.
Macabre (2009)
Reincarnation (2005)
Noroi: The Curse (2005)
Не се нови ама се добри, јас не сум догледал ниеден азијски хорор, и воопшто ептен мал број на хорори имам до крај гледано, обично оние со комедија или акција што се мешани. :pos:
Нема да згрешиш со азијски хорор.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Најреална оцена за Perfetti sconosciuti од wot
Just sayin' :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.793
Поени од реакции
33.604
Давам чесен пионерски збор дека ќе се активирам повеќе на подфорумов од следнава година. Пошо минатата беше доста во празни одови и крајно непродуктивна освен на книжевна база, овој пат нема да пројде така лежерно :D
Yeah, right.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Don't breathe

Значи пред да започнам да ебам мајки и шајки да напоменам дека ќе има спојлери во текстот што ќе го напишам така да тие што не го гледале а сакаат да го гледаат не читајте воопшто.
@Ме2 да ти ебам се у куќа, да ти ја ебам таа другарката Мери Кечап што ме натера да го гледам овој филм и да изгубам саат и пол од мојот скапан живот.

Се работи за тројца младичи, односно двајца машки и една девојка, кои ограбуваат куќи и работат за четврти човек. Едниов од машките има татко кој е шеф на агенција за обезбедување и знаеше каде му стои клучот од фиоката каде беа сместени клучевите од куќите кои ги се осигурани преку татко му. И одат тројцава во куќа каде што живее слеп човек, бивши војник кој ја изгубил својата ќерка и примил добар надомест за тоа, па сеа овие решаваат да го пљачкаат. Значи во текот на целиот ебан филм СЛЕП ЧОВЕК им ебаваше мајки, ги бркаше низ куќа, а овие кутрите не можеа да избегаат никако. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Дури имаше еден момент, тоа на почетокот беше, каде овој стариов примети дека има некого во куќата и отиде ги закова сите прозори и врати за да не може да избегаат децава. Онака иде во веце и со огромна даска го кова прозорчето за вецето исто како да има четири пара очи, за две секунди грагау све живо искова си еба мајката. :vozbud::vozbud::pos::pos::pos::pos:

Нека не ве лаже ѓавол да го гледате ова срање од филм.

Оценка -1/10
Како заврши на крај? Го опљачкаа ли барем?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom