Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.615
Поени од реакции
13.757
Смири се пријателе нема потреба лекции за уметност да се држат. Знам дека Birdman ти е најдобриот филм во последниве години, ненормална емоција предизвикал, допрел до сите итн... Исто и 12 years a slave допрел до сите, па може да се смета за ремек дело и нешто невидено. Не ми е јасно дали според тоа сите филмови за робови се сметаат за ремек дела?
Мораш да престанеш да го оценуваш филмот според годината на излагање. Не мора да значи дека филм со ознака "ремек дело" го прави годината на излагање. Просто прашање, ако Godfather излезе оваа година, дали според тебе ќе беше ремек дело?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.509
Мораш да престанеш да го оценуваш филмот според годината на излагање. Не мора да значи дека филм со ознака "ремек дело" го прави годината на излагање. Просто прашање, ако Godfather излезе оваа година, дали според тебе ќе беше ремек дело?
Ќе беше. Мене ми бодеше очи тоа што обични филмови се ставија во иста реченица со филмови кои се многу подобри од обичните.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.348
Поени од реакции
687
А јас као не го прочитав текстот пред да прашам?

Не е наведено во правила за рецензија. Можам сериите да ги симнам од торент и да ги изгледам па да пратам текстови. Со неопходно алудирам на тоа дали такви рецензии би се земале предвид.

Може и на торент да се слезат....а до толку снаодливи сме што и на англиски ваљда има некои рецензии на кои “им треба“ прилагодување :) :) use macedonian skills :)
 
E

Epsilon

Гостин
Препорачајте некое интересно трилер или хорор филм од поновите?
 
На врв Bottom