Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Само што беа доделени New York Film Critics Sircle наградите:

Best film: La La Land
Best director: Berry Jenkins, Moonlight
Best actor: Casey Affleck, Manchester by the Sea
Best actress: Isabelle Huppert, Elle
Best supporting actor: Mahershala Ali for Moonlight
Best supporting actress: Michelle Williams, Manchester by the Sea and Certain Women
Best screenplay: Manchester by the Sea, Kenneth Lonergan
Best animated film: Zootopia
Best cinematography: Moonlight, James Laxton
Best first film: (tie) Kelly Fremon Craig’s The Edge of Seventeen and Trey Edwards Shults Krisha
Best foreign film: Toni Erdmann (Germany)
Best non-fiction film (documentary): O.J. Made in America

Инаку, 10-те најдобри филмови според National Board of Review за 2016 се:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не знам што гледаат/е толку у Hell or High Water, обичен просечен филм, малце досаден и спор, ништо посебно.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ти коа моеше Full Metal Jacket да го даруваш така богато шо да очекува па еден Hell or High Water.....
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
еј у пм, Даниел Блејк каква шлаканица удира...

ме распука филмот, многу емоции насобрани во една толку реална драма... Моментот во банката за храна ми беше некако најтежок.

9/10
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
77/102

:ајнапиво:

овој in the mood of love на второ место што е со години ми стое во хард дискот, ќе побрзам со гледањето :D:D
 
G

grande-juve

Гостин
A баш сакав да ја побарам листава на летер за да си ги имам предвид за гледање тие што не ми се, многу време си ми спасил, grazie mille :X3:
Не сум Миле али повели и другпат :D

Вчера заборавив да го спомнам краткиот на Дизни Inner Workings, пред Моана го пуштаат, одличен... Во инсајд аут имаше борба на човечињата во мозокот, а сеа имаше борба меѓу органите.. и само за тој ќе вредеа парите, Моана испадна бонусот, обавезно во вочлиста[DOUBLEPOST=1480692705][/DOUBLEPOST]
овој in the mood of love на второ место што е со години ми стое во хард дискот, ќе побрзам со гледањето :D:D
побрзај, поезија во движење.. и ја го планирам да му ја проверам 10ката од пред неколку години
 

Kajgana Shop

На врв Bottom