Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.147
Поени од реакции
10.085
@Anon Бараше да ги видиш картите од кино. Па еве ги. 50-тина се, а за 20-тина филмови немам карта пошто или сум ги гледал студентскине проекции за кои не даваат карта или на некој роденден од МКЦ, Бела ноќ... Повеќето се како што може да видите гратиси и немој да чујам дека да се оди во кино е скапа работа.:ROFLMAO: IMG_20161125_205151.jpg IMG_20161125_205203.jpg IMG_20161125_205439.jpg
@Zlatikevichius види си фб.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Мене ми избледуваат скроз после месец-два, а и тие од МНТ.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.147
Поени од реакции
10.085
Зависи кај ги чуваш. :D
Мене картине од Штрумфови и Соба со пијано од пред 3 години ми се скоро избледени, али мислам слабо имаа боја уште тогаш. Треба да си земам маркер и да си ги повторам. :D
За претставите, од Драмски ми се брише бојата.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
@Anon Бараше да ги видиш картите од кино. Па еве ги. 50-тина се, а за 20-тина филмови немам карта пошто или сум ги гледал студентскине проекции за кои не даваат карта или на некој роденден од МКЦ, Бела ноќ... Повеќето се како што може да видите гратиси и немој да чујам дека да се оди во кино е скапа работа.:ROFLMAO:Прегледај го приврзокот 160796 Прегледај го приврзокот 160797 Прегледај го приврзокот 160798
@Zlatikevichius види си фб.
алооооооо од каде толку бесплатни евреј еден
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.147
Поени од реакции
10.085
алооооооо од каде толку бесплатни евреј еден
врски бе брат, врски. :pos:
П.С.не ги сликав и тие што сум ги добил, земал, али ми искрснало нешто па не сум отишол. :ROFLMAO:


@Донев колку карти имаш во тоа купчето? :icon_mrgr:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.629
Поени од реакции
52.500
врски бе брат, врски. :pos:
П.С.не ги сликав и тие што сум ги добил, земал, али ми искрснало нешто па не сум отишол. :ROFLMAO:


@Донев колку карти имаш во тоа купчето? :icon_mrgr:
Од кога отворија Синеплекс почнав да чувам, а од тие имам околу 40. Од Милениум немам зачувано, само 2-3, а порано цело време таму одев. Најдов една од Рамстор (постои уште? :icon_mrgr:), и неколку од Бугарија.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
@MyloXyloto - и ти го потроши инвајтот? :P
Имам уште, само слабо некако се симнува филмов, еве цел саат може, едвај до пола, ајде ќе го исчекам ваљда, ако не утре ќе го гледам. Инаку за Даниел, утре го глеам, така да не може да ми го укинат, ќе ги тужам ако ми го направат пред проекција :D
 
B

Blade Torch

Гостин
Ајде ме убедивте да си ги избројам кино билетите...
43 од Синеплекс :eek:
16 од Милениум
8 од Рамстор :ROFLMAO: (тука заклучив дека сум стар)

А имам и во Фросина гледано филм со Одри Срцката , Коко пред Шанел. Ама некоја гага проекција беше :(
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.147
Поени од реакции
10.085
Имам уште, само слабо некако се симнува филмов, еве цел саат може, едвај до пола, ајде ќе го исчекам ваљда, ако не утре ќе го гледам. Инаку за Даниел, утре го глеам, така да не може да ми го укинат, ќе ги тужам ако ми го направат пред проекција :D
За 10-15 минути со солидна брзина се симнува филмот. Тебе ваљда ти намалиле брзината поради лошото ратио. Пушти си го и Звиздан да ти сее и овој кога ќе го симнеш не го гаси од торент. Инаку не ти бега банирање. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.209
Поени од реакции
35.203
Имам уште, само слабо некако се симнува филмов, еве цел саат може, едвај до пола, ајде ќе го исчекам ваљда, ако не утре ќе го гледам. Инаку за Даниел, утре го глеам, така да не може да ми го укинат, ќе ги тужам ако ми го направат пред проекција :D
Кај мене се симна за 15 мин. Веројатно дека имаш слабо ratio е споро кај тебе.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Кај мене се симна за 15 мин. Веројатно дека имаш слабо ratio е споро кај тебе.
Го гледав, рестартирав рутер и тргна експресно. Доста солиден филм, камерата е најдобрата ствар во целиот проект, толку одлично доловено тоа “од онаа страна“ да филмот само ради движењето те води без да трепнеш. Приказната не беше нешто нова, со мали дупки, но сепак добро скоцкано. Крајот ми беше :eek::eek::eek::eek:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.209
Поени од реакции
35.203
Го гледав, рестартирав рутер и тргна експресно. Доста солиден филм, камерата е најдобрата ствар во целиот проект, толку одлично доловено тоа “од онаа страна“ да филмот само ради движењето те води без да трепнеш. Приказната не беше нешто нова, со мали дупки, но сепак добро скоцкано. Крајот ми беше :eek::eek::eek::eek:
Па чуму седмица тогаш? Мене ми беше меѓу 8 и 9. Одличен! Еден од најдобрите од трката за Оскар за странски филм годинава, од тие што ги имам гледано.

BTW, кога сме кај Оскарот за странски, пред некое време случајно видов дека на HBO го има виетнамскиот - „Yellow Flowers on Green Grass“, со македонски превод, па ако имаш HBO и сакаш да го гледаш... Не дека беше нешто WOW, ама cute филмче.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Па чуму седмица тогаш? Мене ми беше меѓу 8 и 9. Одличен! Еден од најдобрите од трката за Оскар за странски филм годинава, од тие што ги имам гледано.
Не беше за осум поради тоа што откако го изгледав го немав она грдо/убаво чувство после гледање филм. Едноставно, си гледал добар филм а немал никакво влијание врз твојата моментална состојба. Пример, по Добра жена ми се промени расположението, сакам кога еден филм ќе ме трогне некако или ќе ме направи да се почувствувам поинаку од пред гледањето. Седум поради приказната, се` до последните 20 минути не гледаме некој пресврт или возбуда, за разлика од камерата која што во текот на целиот филм беше предобра но не ми е тоа единствено мерило да му дадам осум. Иако режисерски послаб, Такви су правила пример повеќе ми се допадна, баш поради таа драматичност и грутка во грлото.
 
G

grande-juve

Гостин
Моана, супер Дизни авантуриче, 2-3 песни ми останаа у глава, можда веќе видено али свежо изглеаше, многу убава анимација и општо убав за глеање.. на граница меѓу 7 и 8, али ај 8че ради Моанчето :love:
ко дизни верзија на годподар на прстените, само место прстен, треба да го вратат срцето на Таки Фити :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom