Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Deadpool Fan Event Screening Reactions & Early Review

“The violence is definitely crazy, definitely over-the-top, and definitely gory. But it’s also well-choreographed, and some of these action sequences are so quick and stunning, you can’t blink for minutes at a time, for fear of missing the next unbelievable stunt. It’s a blast to watch, and impressive – it ramps up nicely, as well, from a familiar opening sequence to the explosive finale.”
del od ludata pr kampanja na deadpool
navodno trebalo samo klipcinja da I'm pustaat na tie festivalite
tie im go pustile cel film da go gledaat :D
 
H

HoT IcE

Гостин
Еве ме и мене на letterboxd.
Мислам имав порано некој акаунт на ова ама никако да ми текне логинот па на ново, ќе имам занимација деновиве :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.797
Поени од реакции
33.617
Еве ме и мене на letterboxd.
Мислам имав порано некој акаунт на ова ама никако да ми текне логинот па на ново, ќе имам занимација деновиве :D
Си имал. Еве го: https://letterboxd.com/ticklah/ Follow-нат и новиот. Патем, кои се:
Nenad Mirkoski, Stole07, PiggyBankMKD, Dejan Glavevski, antonia, Petar,Bobi, sheretoto, Milena Slivoska, Izr0d и Carikj?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Пиши ги со име, презиме и матичен. Може некој ќе се препознае. :P:D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
уше ја останав изгледа без профил на летербокс. Али ме мрзи да внесувам филмови таму ебаго.

http://www.imdb.com/title/tt0104756/?ref_=nv_sr_3

еве од мене уште една препорака. Одличен филм, на моменти знае и да ве потресе. Кој го нема гледано да не чека, уште вечерва нека симнува.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.797
Поени од реакции
33.617
Следната геј двојка покрај Бланшет и Мара, Џулиен Мур и Елен Пејџ.

Freeheld 2015 HDRip XviD AC3-EVO
Бљак, ми се згади. Пејџ не е едно 102 години и три месеци помлада од Џулиен Мур? I'm not watching this! :sick::sick::sick::sick:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Бљак, ми се згади. Пејџ не е едно 102 години и три месеци помлада од Џулиен Мур? I'm not watching this! :sick::sick::sick::sick:
Odlicna ekipa, mora da se gleda. Vcera go simnav.

Isto I ovoj za ekipata. A ni dvata po plotot ne mi se svigat.

Suffragettte

Helena Bonham Carter, Meryl Streep, Carey Mulligan
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.797
Поени од реакции
33.617
Isto I ovoj za ekipata. A ni dvata po plotot ne mi se svigat.

Suffragettte

Helena Bonham Carter, Meryl Streep, Carey Mulligan
Овој вечерва го гледав. Кери Мулиган :love: ми е една од петте најголеми срцки во Холивуд/UK, затоа го пуштив. Мерил Стрип ја има само 2 минути во филмот, во една сцена, а Хелена Бонам Картер си е супер. И овој дечково, како се викаше, што глумеше во Cloud Atlas и The Danish Girl, ми делува како доста добар актер. Малку досадничка приказна, ама сѐ на сѐ - ОК филмче. Ама скринерот е лош, чекај го на подобра снимка. ;)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Овој вечерва го гледав. Кери Мулиган :love: ми е една од петте најголеми срцки во Холивуд/UK, затоа го пуштив. Мерил Стрип ја има само 2 минути во филмот, во една сцена, а Хелена Бонам Картер си е супер. И овој дечково, како се викаше, што глумеше во Cloud Atlas и The Danish Girl, ми делува како доста добар актер. Малку досадничка приказна, ама сѐ на сѐ - ОК филмче. Ама скринерот е лош, чекај го на подобра снимка. ;)
Suffragette.2015.1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG

solidna
 

Kajgana Shop

На врв Bottom