Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Anacleto nunca falla!

Со друштво го гледавме завчера и фино се изнасмеавме. :D

Nota bene: не е како Absolutely Anything - со пресмешен трејлер, а уствари срање филм... напротив, ахенте секрето докрај си остана урнебес. Топла препорака за овој! :)
Aj ako imas prevod ,prati go po pp ili link postiraj , odamna go imam filmot i ne mozam prevod da najdam
Untitlagagaed.jpg
 

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.161
Поени од реакции
4.292
Gracias linda. :icon_mrgr: Го меркав откога го најавија во Синеплекс, ама не знаев дека излегол на торент.
P.S. донде пуедо енконтрар субтитулос ен енглес? Јесте да контам мало шпански, али не сум толку добар цел филм да го исконтам. :D
De nada. :D
Aj ako imas prevod ,prati go po pp ili link postiraj , odamna go imam filmot i ne mozam prevod da najdam
Прегледај го приврзокот 135735
Иначе, во кино го изгледав, така што за превод не знам дали има...ја сега дури дознавам дека имало и торент од него. :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
Гледливи ли се серијаливе: Hunger Games и Maze Runner? (дал да ги гледам)
Divergence/Convergence ги глеав и шо знам, онака на граница на гледливост ми беа. Овие на тоа ниво ли се?
И оноа со вампирите ко ќе ги стаиш на сонце шо светлуцаат како шљокици да имаат, како и да се викаше. Тој серијал не го глеав. Ми делуе присрање.

Овие два од почеток на постов на кое ниво ви се?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Гледливи ли се серијаливе: Hunger Games и Maze Runner? (дал да ги гледам)
Divergence/Convergence ги глеав и шо знам, онака на граница на гледливост ми беа. Овие на тоа ниво ли се?
И оноа со вампирите ко ќе ги стаиш на сонце шо светлуцаат како шљокици да имаат, како и да се викаше. Тој серијал не го глеав. Ми делуе присрање.

Овие два од почеток на постов на кое ниво ви се?
за Хангарот не гарантирам пошто само кецот ми е гледан, али Мејз ми се допада пуно. (y)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Star Wars како што тргна ќе го бутне Аватар од тронот на заработувачка.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.641
Момци и девојки, ви посакувам среќна и филмски (и на секој друг можен начин) бериќетна Нова година. Многу часови пред платно/екран, многу кадри од соништата, убави кинематографии, музики, монтажи, визуелни ефекти, режии и актерски игри! Филмовите не мора, но надвор од нив ви посакувам секоја започната работа да ви заврши клише - со happy end! :pijanco::backa:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Гледливи ли се серијаливе: Hunger Games и Maze Runner? (дал да ги гледам)
Divergence/Convergence ги глеав и шо знам, онака на граница на гледливост ми беа. Овие на тоа ниво ли се?
И оноа со вампирите ко ќе ги стаиш на сонце шо светлуцаат како шљокици да имаат, како и да се викаше. Тој серијал не го глеав. Ми делуе присрање.

Овие два од почеток на постов на кое ниво ви се?
Само првиот The Maze Runner е добар, вториот дел е далеку послаб. Другите ми беа премногу тинејџерски за мој вкус.[DOUBLEPOST=1451636994][/DOUBLEPOST]
Star Wars како што тргна ќе го бутне Аватар од тронот на заработувачка.
Avatar се емитувал 34 недели во кино дури и кога заработувал ситно во последните недели. Во денешницата тешко дека може да се очекува филм да се емитува толку долго кога секој месец има по 2-3 блокбастери кои пунат сали. Добра околност е што се емитува зимно време па има помалку конкуренција, но сепак мислам дека ќе загуби моментум после 2-3 недели од сега.

Моја предпоставка е дека ќе го мине Jurassic World и ќе заврши на 3то место. Секако навивам за што подобар успех на Star Wars што индирекно би значело повеќе одврзани раце и поголем буџет за наредните филмови од франшизата.
 
Последно уредено:

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Среќна нова филмаџии, повеќе добри филмови во 2016та
Иначе прво па машко, пукнав 10ка на првиот филм годинава па нека е за арно, за When Marnie Was There ви зборам бај д веј
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.808
Поени од реакции
33.641

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.998
Само првиот The Maze Runner е добар, вториот дел е далеку послаб. Другите ми беа премногу тинејџерски за мој вкус.
Ауф, ја вчера првиот го глеав и си реков ај вториот можда ќе е бољи.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Ауф, ја вчера првиот го глеав и си реков ај вториот можда ќе е бољи.
Различни вкусови имаме изгледа. Вториот ми ја немаше таа мистерија и атмосфера. Што знам, ѕирни па кажи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom