Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.962
Поени од реакции
34.336
nikad ne sum zalel gigovi ama epten maka mi padna 40 potroseni na Hotel Transylvania 2.
nogo los, nisto od magijata zadrzano od kecot. Samo muzika napunile..

inace si pocnavne praznicno Harry Potter. Epten sum hajpnat posle prvite 2. Ko dete. :D
Мене па поарен од кецот ми беше, ама и двата лоши.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.421
Поени од реакции
79.401
Луди Макс>Hateful Eight>Martian

Тоа се трите најбољи филмови, али Маршн е политички исправен во контекст на новата студена војна, па ќе ги победи другиве.
плус Ревнант.
Тоа се најбољите филмови оваа година.

Стар Ворс не сум го геал.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.841
Поени од реакции
39.150
ama nelogicno mi e da kruzis okolu stol i da mu daes 7 kako bomba, se kruzi okolu stol na 5ki ili podole no ima i takvi koi mi bile interesni.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
интересна ситуација со тарантино и The hateful eight
Прво нели му го качија на торент уште пред да се емитува , па после се извинија од Hive-CM8 , второ што му се дешава е заебанциите со дизни за ЕДНА КИНО САЛА , он вика дека го букирал за таму во Купола некоја да се емитува пошо филмот го направил за таму и дури на почетокот го ставил нивното лого , арно ама дизни им се заканил да ......

И на крај целата логистика што се спремала за да може да се гледа во 70мм филмот , лудо
 

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.161
Поени од реакции
4.292
препорачајте комедии за со друштво, сместа. :icon_mrgr:
Anacleto nunca falla!

Со друштво го гледавме завчера и фино се изнасмеавме. :D

Nota bene: не е како Absolutely Anything - со пресмешен трејлер, а уствари срање филм... напротив, ахенте секрето докрај си остана урнебес. Топла препорака за овој! :)
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Сизвинувам ако некој веќе го оставил овде. :icon_mrgr:
 
Последно уредено од модератор:
B

Blade Torch

Гостин
Уууу, ама ми легна Irrational Man.

Грев е да не се изгледа ваков филм од 90 минути. Многу ми се допадна ликот на Ема Стоун :D Ваквите карактери, рассеани колеџ-интелектуалки ми се едни од "омилените" во реалноста.:rolleyes: 7.5/10
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.106
Поени од реакции
9.930
Anacleto nunca falla!

Со друштво го гледавме завчера и фино се изнасмеавме. :D

Nota bene: не е како Absolutely Anything - со пресмешен трејлер, а уствари срање филм... напротив, ахенте секрето докрај си остана урнебес. Топла препорака за овој! :)
Gracias linda. :icon_mrgr: Го меркав откога го најавија во Синеплекс, ама не знаев дека излегол на торент.
P.S. донде пуедо енконтрар субтитулос ен енглес? Јесте да контам мало шпански, али не сум толку добар цел филм да го исконтам. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom