Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Уште нема добра снимка?
Нема, ќути. Се напнав. Oд многу понови филмови само скринери има а треба да има добра снимка. Иде во надолна линија торентот...
А што е најтрагично кај брдмен, кај уште скринер па и ко да немаше асален англиски титл преку BS player.
Некој ко да си играл курот намерно лоши титлови правел.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ја баш се залетав по тој на замунда, не ни видов дека пишува SCR на него. Ај ќе почекам, ваљда ќе бидне.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Изгледа само мене Moonrise Kingdom ми беше поинтересен од хотелов :(.

Иначе скринеров за Brdman е полош од 3д-то во Милениум:icon_lol:. Колку и да неможам да чекам мислам дека е криминал на таква снимка да се изгледат.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Ги гледав Fury & Whiplash вечерва и многу добри и двата.
Випот е еден од најдобрите филмови од 14та година(од тоа што гледав), одлична музика,приказна , глумата врв,симонс брилијантен{но дувал ми води во таа категорија за оскар},телер се повеќе и повеќе ми се свиѓа. Една голема 9ка има.

Фјури мене како фан на филмови за 2Св.Војна многу ми се свиѓаше. Кастот одличен ,како само се вклопиа, браво. Одлично направен од аспект на ефекти и останато, нормално истеран е тој амерички херој комплекс до максимум. Приказната малку повеќе нереална али ај поминува,да не споилеришам .
7/10 има од мене.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
http://blogs.indiewire.com/theplaylist/paul-thomas-anderson-says-superhero-movies-get-a-bad-rap-20150115

Паметен човек е Пол Томас Андерсон, што има да се замара со филмови што не се во негов домен..ако сакаат луѓето да ги гледаат нека ги гледаат (y)

За човек што прави вака...артистички филмови мислев би ги хејтал големиве блокбастери
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Го изгледав Dawn of the Planet of the Apes иако немав на план и покрај многуте препораки овде пред се од Ио(си велев мајмуни што зборуваат,булшит..), но останав и те како изненаден и без зборови од филмот. Одличен.

Whiplash се убаво, приказна, музика, пресврти итн, но тој Тељер толку ми е одвратна и педерска фаца, ептен на нерви ми оди.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Резултатите од Critics' Choice awards aka-Ретардираниот братучед на Оскарите :D

Best picture: Boyhood

Best Actor: Michael Keaton (Birdman)

Best Actress: Julianne Moore (Still Alice)

Best Director: Richard Linklater (Boyhood)

Best Comedy: The Grand Budapest Hotel

Best Actress in a Comedy: Jenny Slate (Obvious Child)

Best Actor in a Comedy: Michael Keaton (Birdman)

Best Supporting Actor: J.K. Simmons (Boyhood)

Best Supporting Actress: Patricia Arquette (Boyhood)

Best Young Actor/Actress: Ellar Coltrane (Boyhood)

Best Animated Feature: The Lego Movie

Best Action Movie: Guardians of the Galaxy

Best Acting Ensemble: Birdman

Best Actor in an Action Movie: Bradley Cooper (American Sniper)

Best Actress in an Action Movie: Emily Blunt (Edge of Tomorrow)

Best Song: "Glory” – Common/John Legend (Selma)

Best Score: Antonio Sanchez (Birdman)

Best Original Screenplay: Alejandro G. Inarritu, Nicolas Giacobone, Alexander Dinelaris, Jr., Armando Bo (Birdman)

Best Adapted Screenplay: Gillian Flynn (Gone Girl)

Best Cinematography: Emmanuel Lubezki (Birdman)

Best Art Direction: Adam Stockhausen/Production Designer, Anna Pinnock/Set Decorator (The Grand Budapest Hotel)

Best Editing: Douglas Crise, Stephen Mirrione (Birdman)

Best Costume Design: Milena Canonero (The Grand Budapest Hotel)

Best Hair and Makeup: Guardians of the Galaxy

Best Visual Effects: Dawn of the Planet of the Apes

Best Sci-fi/Horror Movie: Interstellar

Best Foreign Language Film: Force Majeure

Best Documentary Feature: Life Itself

Филмови што не ни добија номинација кај Оскарите освоија награди вечерва..интересно :D

Брдмен со 7 награди.
Бојхуд со 4 награди.
Гранд Будапест со 3.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Mnogu dobro filmce. Lani go zakaciv. (y)
Io, slednive nedeli pak ke imam moznost da gledam imax ama razgledav programata i nisto ne mi fati oko.
Tolku e los hunger games? Ne mi se ide na Taken 3, 4dx e... liam ke mi sokrsi kicmata. :D
Толку е лош што вреди да се види. Не се гледа такво срање секој ден. Ќе ти го подобри впечатокот за другите филмови што ги сметаш за лоши.

Што има друго освен Taken?
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Io, slednive nedeli pak ke imam moznost da gledam imax ama razgledav programata i nisto ne mi fati oko.
Tolku e los hunger games? Ne mi se ide na Taken 3, 4dx e... liam ke mi sokrsi kicmata. :D
Чим Ио вика дека многу лош, тебе ќе ти биде во топ 5 годинава. Оди. :icon_mrgr:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Толку е лош што вреди да се види. Не се гледа такво срање секој ден. Ќе ти го подобри впечатокот за другите филмови што ги сметаш за лоши.

Што има друго освен Taken?
Некој си Seventh Son и Penguins of Madagascar. И секако Хобитот, Интерстелар и Мокингџеј.

Смешно е што ќе бидам 3 недели во можност секој ден да одам ако сакам, а каминг суун вредно за гледање ми е само Big Hero 6.

Не можам ни еден ААА блокбастер да фатам. Оти нема. Све очај.

Па за кино ми зборите... бегајте таму бре!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Некој си Seventh Son и Penguins of Madagascar. И секако Хобитот, Интерстелар и Мокингџеј.
Гледај го Интерстелар пак![DOUBLEPOST=1421427610][/DOUBLEPOST]
Го изгледав Dawn of the Planet of the Apes иако немав на план и покрај многуте препораки овде пред се од Ио(си велев мајмуни што зборуваат,булшит..), но останав и те како изненаден и без зборови од филмот. Одличен.
Гледан ти е Rise of the Planet of the Apes или право на вториот отиде?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom