Физички повреди во вашиот живот

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
7 дупки на глаата... судар со точак у афтобус (јас го треснав автобусот странично.. правејки пајканска со преголем злет у удолница) го изместив рамото.. па возев до дома со една рака и цела десна страна пореметена...2 саата ме местеа да ми вратат се на место.. дедоми (физотерапевт) се чудеше како сум возел до дома.. и како уопште рамнотежа сум држел... после иам паднато од скејт со нога у метален профил од кнауф.. изместив колено и исекотина од 2 сантима до коска.. а не ме болеше ни малку.. чудак. :)... ко помал.. паднав лошо од точак.. одрав максимално левото колено.. гнојови глупости.. 1месец бев со завои...

да ви кажам за повредите на точакот?


едит.. дупките на глаа не ми се од точакот :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Пукната коска на десната рака, шинато рука, шинати лигаменти, скршена рука, скинат лигамент на колено и то. (=
 

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
Охоо имам многу да кажувам , ај ке почнам од мал па до сеа ..


  • Паднав од прв спрат , нишо посериозно.
  • Скршена десна рака од бицикла ме фрлија
  • Лузни на коленици .. и тоа лузни ..
  • Изместена десна рака пак во гипс на бетон фудбал играјки.
  • Пак десна рака скршена на исто место .
  • 4 пат десна рака скршена и изместена на исто место 4 пат , во Охрид во св.Еразмо
  • Лева рака на лакт длабока посекотина и многу крв , скокав со бицикла од 2 метри , како останав жив незнам , ке ми влезеше рачката во стомак.
  • И најново пред 2 месеци , скршен нос , ми го местеа во Охрид в болница , ги видов мала и голема мечка .
Се надевам , ке престанат повредиве веке еднаш ...
 
B

black angel

Гостин
gi imam skrseno dvete race po dvapati kako pomalceka sea ne fala bogu:pipi:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Сум шинал зглоб на ногата додека играв фудбал поради фалсификат - патики. :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
сум имал повеке повреди најчесто истегнат мускул.инаку еднаш паднав од мотоцикл и бев многу излупан по нозите!2-3 недели од кревет не станав и имам кршено нога еднаш
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Најновата е изместен скочен зглоб, и тоа во рок од 8 месеци, двапати деснта нога ја заебувам гадно
Рацете, односно зглобовите на рацете ми се фалични, левата ми е скршена еднаш, шината 5 пати, десната само 2 пати, лузна на глава - од душната глава во забавиште, уште една лузна, си зарив копач у глава на ден на екологија 7 одд. имам лузна на десниот колк, ми влезе шипка од 5 цм, додека играв жмурка сред бел ден, па знам дека ме оперисааа , мала лузна на десна рака од палење свеќи као мал да видам како горат и мн, други ситници:wink:
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Имам неколку скршеници, сите од бордање.
Двете колена и десен колк... од паѓање на мраз... опашката и 'рбетот малку погоре... камен на сред стаза, го погодив, летнав главечки нанапред, паднав, си ги свиткав нозете и 'рбетот, сноубордот ме удри по кичма и ме издиша... и така... :)
 
Член од
28 мај 2006
Мислења
29
Поени од реакции
0
bidejci kako mal ne igrav fudbal i drugi sportovi zatoa se cepkav vo poopasni raboti
elektricen sok x2 (ne beshe mnogu jako nozete ne mi bea na zemja)
povreda na nervi na rakata (koga bev 9 si ja udriv desnata raka mn. jako i nemozev da ja mrdam rakata 2 nedeli)
smrznatici od 1 stepen (si spiricav dezodorans na prstot na dalecina 1 cm otprilika 20 s)
bodlikava zica u raka i u koleno (gnasna rabota)
i najdobroto za kraj
HCL ili solna kiselina (koj kako preferira) 14% vo oko (prokleta aluminiumska bomba)
bezbroj previtkuvanja na gluzd (mn. strasno) nemozev po 2 dena na stapnam
toa bi bilo se (otprilika) ako mi tekne nesto ke pisam

p.s. rakuvanje so staklena volna (bev mal) nedela dena me bolea racete nisto nemozev da fatam
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Левата нога сум ја скршил 2 пати,башка други свиткани зглобови... шинати раце и нозе:)
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
253
Поени од реакции
12
Шиена сум 2пати . Еднаш под устата ( ми остана белег ) и еднаш на стомавот кога ме апна куче.
Други сериозни повреди немам :)
 
А

Аниии

Гостин
Еднаш си ја дупнав главата, и цел ден ми течеше крф:(
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
ме има касано куче еднаш,ја имам пукнато главата од бандера незнам како тогаш сум останал жив,потоа кога играв брканица со велосипеди влегов во билбордот....цел бев во крвишта,имам кршено прст од баскет...
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Сеа последно, така поопасно беше вака:
Станувам од спиење и одма штом се разбудив на нозе скокнав. Црно пред очи и на земја. Глава дупнав :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom