Физички повреди во вашиот живот

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
- фрактури на 4 прсти на рацете и 1 на нозете
- повреда на коленото и колкот од преоптоварување
-набиено ребро од пад со точак и тркалање една минува по провалија :)
прилично мирно детство :P
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.683
-Потрес на мозокот при лесна сообраќајка (јас со велосипед) и неколку лузни по телото
-Внатрешно крварење на нога и лонгета 3 недели
-Изгореница од трет степ на рака од зовриен зејтин
-4 конци на раката поради мала незгода со мотор
 
R

Roten 96

Гостин
-Пресечена нога и мала операција.. 9 конци...во завој ногата ми беше 1 ипол месец.
Скршена рака гипс до рамо еден месец.
-Полуотстранување на ноктот на ногата...рутинска операција ногата ми беше во завој 1 месец.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Аркада пукната, неколку конци имав, а и лузна сеа ми се познават, никој не знајт како ја пукнав а немат ни да дознајт :D
Иначе ко бев мал во три месеци парче се напрајв, глата 3-4 пати ја пукнав, коленото тутун, неможев да одам едно време, исто и рацете, ама никогаш не сум имал скршена коска. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Прстот го скршив пливајќи во седмо (сеа си викате како е можно пливајќи прст да скршиш нели?) , епа бев забрзана и на очите имав алергија периодот, ме иритираа, замижана бев малце за да пројде и бам раката од sидот. Сеа до ден денес не се знае дали беше скршен или само изместени фалангите ама ми беше смотан во газа заедно со раката.
Нормално, не успеав да издржам недела дена и 2 дена по тоа пливав натпревар и си освоив прво. Гајле нема пупу.

После на скијање во втора средно додека скијав, дуваше ветер и летна од негде летва некоја (бугарска работа), ме удри во натколеницата и ми го повреди мускулот, ја имав онаа дијагнозана dead leg, се сплеска мускулот од коската али нишо страшно.

И рамото знаеше да боли од многу напор али кој му обрнуваше внимание :D и така.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
-Пукната аркада
-Пукнат нос
-Изгореница од 2ор степен од бакља
-Изгореница од 2ор степен по цела десна страна од оган
-3-4 пати дупната глава
-Пукнати двете раце
и уште многу

за чудо неам скршено ништо досега :)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
  • скршеница на рака - кога се заменуваа старите телефонски бандери со нови, ние на новите ненаместени си правевме нишалка (скопски:лулашка), јас се нишав со постари од мене (+7 години), тие наеднаш станаа од бандерата и јас паднав на земја со раката и ја скршив на две места. не добив оштета затоа што не сум имал 7 години (роден сум на 08/02/91 а ја скршив раката во јуни '98. Знам дека таа ноќ ме шетаа: брза Помош - Уред - болница...
  • изместена рака - (јуни 2005) - тркалање од новолаговскиот надвозник до влезот, некаде околу 30 метри, се судрив со велосипедот на другарчето и паднав од велосипедот, се истркалав и знам дека колената ми беа изгребени. Раката ми беше изместена ама некако успеав да ја прикријам неколку дена....После раката не ме болеше :)
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Скршен нос, 2 заба и фрактура на колк. Се во една фина автомобилска собрајќајка ,месец дена од кревет неможев да се мрднам.
Други поситни повреди.
Дупната глава (4-5 конци) од скијање судир со столб. И пукнато ребро од судар со човек во друг инциндент на скијање. И скршено стаклено шише од нога (8-9 конци) и убава лузна (не беше тепачка :) ) . Исегнати мускули превиткани лигаменти и други мекоткивни повреди од спорт пред се од скијање и бодибилдинг не ги бројам.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ја не знам од кај да почнам, затоа нема :):)
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Скинати лигаменти на десната нога :) Недај боже некој да го искуси тоа. пу пу
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
-Скршен заб, распарчена долна усна(шиена), распарчен јазик(шиен), се ова од еден инцидент(нажалост не е од тепачка)
-Скинат лев бутен мускул
-Делумно скинат десен бутен мускул
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
- 3-4 пати дупната глава,
- Откорнат нокт од палецот на ногата.....ми се направи како конзерва кога се отвара,нагоре откорнат,но другиот дел зариен во месото.
- Еден заб имам поебано како мал,сам со колено се плеснав по вилица :tapp:
- Петата нешто ја имав набиено, ме болеше некое време додека одев 1-2 недели,но ми пројде
- Кај препоните скоро секогаш после спортување имам болка ден-два и одам како раштрафен

Пу пу да не се урочам,но читајќи ве вас јас до сега многу добро имам пројдено во животов.
 
Член од
13 април 2012
Мислења
269
Поени од реакции
292
Дечки едно прашање до оние кои имале вакво искуство... значи се работи за исекотина на прсти четири на рака,исекотината е во делот на јагодиците на прстот и ноктите,значи исечок до коската,коската не е повредена и нервите не се оштетени.прешиена е кожа од друг дел на телото...дали некој имал вакво искуство?Или некој ваш близок?
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
- Скршена рака.
- Пукната рака.
- Дупната глава.
- Шиен на аркадата и челото.
- Лацната рака.
That's all. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom