Физички повреди во вашиот живот

Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
4.Zelenasite ми падна од врвот на карпата на Мобимак плажата пред некои 2-3год.
Ти си добар другар и ми го ублажи падот..... Хаха шала на страна до ден денес мислам како се испадна ок тој ден....

Не раскажа за мобилниот и хематомот хаха
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Сум имал среќа до сега сум немал никаква скршеница!
Иначе сум имал проблеми со грбот ама ми пројде.
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Рука скршена,ребро скршено,2 прста скршени,за чудо кога ме собра кола не ми беше ништо,пикање прст у моторче на пумпа,неколкупатно изчашување на прсти од неправилно држење на боксирач,од тогаш веќе само гола рука практукујем.Попиено шипка во глава,чудо како само џумка ми излезе од тоа.И милион други мали повреди.

А да, заборавив...негде 3-4 одделение праевме ајвар во викендица, Во дворот на комшијата пасеа козите, и јас копиљ да зеам камен да ја акнам козата, се лизнав на една љушпа од пиперка, паднав и ја изгребав ногата кај коленото од бодликава жица. Крваво....:wink:

:zver::pos::pos:
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
znaci salam site nekako sme se zvekale koj poveke koj pomalku
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Има две потешки,шо ги паметам:
-Ме удри кола и после неможев да одам две недели и беше дискутабилно дали воопшто ќе проодам...али имав среќа.
-Си ги скршив предните заби.
Другите биле помали повреди и немале некои сериозни последици иако биле мнооогу(сринати колена,лактови и слично).
И за разлика од повеќето луѓе шо ги познавам,никад си ја неам скршено раката и не ми била во гипс(кај нас беа фраери тие со раката у гипс,ебате ментални).
Едит:Е сеа ми текна,еднаш ми се случило да ми се забие клинец у градите,ама на среќа не беше доволно длабоко за да предизвика поголема штета.
И плус,ме погодиле со пластична дијабола малку над око(и тоа од многу голема близина),и ако ме удреа два милиметра подоле,сеа веројатно немаше да гледам со едното око и ќе бев ко пират.Ама...среќа.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Баш чудно што ништо неам никад скршено ништо или пак опасно да ме затепаат за да не знам што ми се дешава...Цел живот на баскет го поминав, сум паѓал секако али немало некои тешки последици освен мали гребнатинки што се составен дел од секоја игра...Од точак се иам кршено како мал али и тука освен модрици немало ништо посериозно...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Две раце скршени, едната на две места, аркада пукната, шинати нозе, колена раскрварени.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
3 пати скршена нога , рака 2 пати шината , потрес мозок , шајка у грб .. и тоа
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Фала богу да чукнам во дрво раце,нозе неам кршено до сега ногата десната шината ми била 4-5 пати но тоа не е ништо,еднаш дупната главата,неколку лузни од кои најлоша поазди на ногата се познава лузна од тоа што ми влезе педаља од точак го немаше тоа пластичното на педањата и "ми влезе" цела:pos2: други ситни работи има многи рани рани ехее
сполајму до сега се надевам и понатаму господ ме чувал и ќе ме чува зошто кога ќе ми текне колку глупости имам направено :(
 
Член од
27 март 2007
Мислења
584
Поени од реакции
37

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
- Скшрен зглоб од рака (дланката ми се сврти за 180 степени),
- Во сообраќајка влегов со мотор под комбе - 6 конци на глава, потрес на мозок
- Шајка во стапало
- Модрици, набиеници и сите тие нормални работи...
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
Многу пати исчашени зглобови и на раце и на нозе!!!ко мала, при лазење, исекотина на веѓа од раб на коцка, лоша изгореница на нога, и последно лонгета на десна нога лани за нова година!!!
 

_iva*

Шмизла у хороскоп
Член од
6 декември 2008
Мислења
163
Поени од реакции
8
Во 7 одд десното рамо отиде у ПМ. :kesa: Други посериозни немало е.
 
С

Спенсер

Гостин
само неколку шинувања на зглобот на десната нога,едно 4-5 пати у рок од 1 месец... кршење раце нозе,...до сеа немало!!!

иначе,на сите им викам.: еднаш у живот,мора да се скрши рака или нога....:pos2::pos2:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
додека теенирав фудбал имав најразлични повреди од истегнати мускули,дисторзија на зглобови,крампони по цело тело,напукнати прсти,за моја среќа скршеници немав но имав големаповреда кога го отворив препонскиот сед и тука за малку ќе седнев под нож али се се заврши за моја среќа само со рехабилитација.Кога поцнав да тренирам јкд имав една потешка повреда руптура на бочен стомачен мускул која мислам дека беше најболното нештто до сега во мојот живот:uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom