Физички повреди во вашиот живот

M

Mamba.

Гостин
Пред една година ми паднаа дрва на раката и го скршив прстот.

Пред неколку месеци сообраќајка со мотор - изгребан бев на стомакот и лактот, тоа не беше ништо у споредба со коленото, неможев да го исправам една недела може и повише.

Не се сеќавам точно шо правев ама знам дека ми падна нешто на носот, крв ми течеше а шо ми беше незнам.

И последното, најдобро...играеме фудбал, ни падна топката у еден двор и ја да а земам се качувам на ограда од 2 метри и баш каа се качив незнам шо ми текна да се симнувам надоле главечки :facepalm:...паднав и а расцепив главата па ајде на шиење...

За виа последните две појма неам кога точно беше ама знам дека бев ептен мал..
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
-шинат врат

-И при пад од мотор ги скапав двете колена, двата лакти и двете дланки

и други некој ситни шо не се сеќавам.
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
Пошто гледам има повеќе искусни со скршеници имам едно прашање(извинете ако не е за тука ама не знам каде на друго место да пишам).Ова сега ми е прва повреда у живот а живци искинав,ќе пукнам.Вака,имам некоја си мала скршеница на скочниот зглоб и ми ја стаија ногата во лонгета,ја носам една недела а треба уште 4 отприлика:vozbud:Стварно незнам како ќе издржам ама ај...Е сеа,многу нормално се движам со штаки ама ептен ме нервираат па сакав да ве прашам дали после отприлика 2 недели ќе можам да се движам без нив и доколу е така дали постои опасност од некои последици како на пример да се измести нешто,да пукне нешто кај што е повредата итн..? Иии уште нешто:за колку време отприлика после вадењето на лонгетата ногата ќе си биде океј како порано и дали би можела да имам некои болки во иднина? Стварно извинете на замарањево ама ептен сум испаничена:(
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.237
Поени од реакции
5.252
Па да се каже засега мирно детство имам но сум имал повреди
Мачорот ми ги наби сите нокти да му се серам во мачорот мислам едно 2 минути си ги држеше внатре во глава неверојатна болка после цела глава со јод ми ја мачкаа :D
-Кога сум имал 3 години дедо ми нешто ме бркал(сме играле) и ја директно во врата и сега имам лузна на челото (приметлива)
-Кога се учев како да возам точак главата си ја учуквав директ во дрво џумка голема како Русија :pos:
-Граница играв и ја паметен рипање од дрво директно на прачка имав остатоци во коленото продолжив да играм иако прачката со мене јас не ја ни приметив потоа ја извадив и ми зарасна со остатоци од дрво во коленото :icon_lol:
Ме турнаа од точак раката ми се укучи неможев да ја мрдам не беше скршеница
-Ме турнаа во статива со глава ми се слоши од болката
Толку не сум се повредил толку многу последната случка беше во 6сто
Ама денес мислам дека ќе умрам играв кошарката и еден да ми подаде прстот ми ваков ми стана продолжив да играм викајќи ништо не мие ме болеше но пројде но кога дојдов дома го видов ѓаволот

сега прстот ми е отечен бабурка имам огрмони болки можеда ќе одам во болница утре или денес
баксуз сум :pos:
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2017
Мислења
178
Поени од реакции
102
Најголема повреда до сега ми било во улична тепачка ми отече зглобот на раката (knuckle). Порасна ептен голем во споредба со другите зглобови и никако да се намали отокот. На лекар ништо не можеа да утврдат освен дека може да е течност во зглобот или појава на некој рскавец (при притисок и мрдање на местото, се слуша како крцкање и се осеќа како да мрда нешто во зглобот и е прилично тврд). Не се тепајте деца. :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Член од
2 мај 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој има искуство со скршена клучна коска и како заздравело. Оперативно или на др начин. Ви Балгодарам
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Посериозна физичка повреда ми е скршеница на рачен зглоб, возев ролери и сакав финтица да направам да прерипам две скалила нормално одлуката за таков подвиг испадна тежок фејл :pos: и како што паѓав назачки прво на раката паднав и почувствував страшна болка не можев ни да зборувам ми се зема гласот а на ортопедија мислам дека уште повеќе ме болеше кога ми ја местеше раката врескав на цел глас а сум приметила дека не сум имуна на болка кога нешто ме боли имам чувство како да умирам воопшто не издржувам физичка болка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom