Физички повреди во вашиот живот

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Денес на фудбал го свиткав зголобот и ги скинав лигаментите на десната нога, Ме акнаа во гипс и ми рекоа 3 недели да не мрднам.:vozbud::vozbud::vozbud:
Не се нормални, јас во среда го вадам, најкасно петок, зашто ке се мрднам.Што сака нека биде.:toe:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
-Фрактура на десна подлактица
-фрактура на клучна коска
:) :) :)
 
К

*Каталонец*

Гостин
Вчера ја утепав ногата под коленото кај коската и ми потече...

И УШТЕ БОЛИ :nerv::nerv:
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
Си неам ништо до сеа скршено
не дај боже да ми се случи такво нешто понатаму :)
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Си ја имам скршено левата рака кога имав 5 год..Раката ми беше шиена пред 1год
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
У 2ро одд мислам беше, паднав од тротинет и си ја скршив раката, а тогаш бев у село кај баба ми и немаше доктор и еден таму демек доктор ми ја мачкаше со јајца и триста глупости па после у гипс хаха.

Исто кога бев мала забавиште паднав од скали и си го скршив предниот заб, среќа ми беше млечен, па сега ми е здрав и жив повторно:pos2:
 
D

DeviL_32`

Гостин
Го имам скршено малиот прст на десната рака и исто така го имам исчашен истиот прст...тогаш господ го видов (ахх таа кошарка :kesa:)
Два пати го имам скршено палецот на десната нога и еднаш на левата...
А скоро го повредив коленото кога скокавме во песок по физичко (скокнав 4.30 најмногу од сите :je: ) И ден денес ме боли :(
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
283
Поени од реакции
83
дајте некоја помош често пати си го набивам прстот (палецот) кога играм кошарка
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Потешки повреди скршена десна рака и скинат лигамент на десно колено и нормално помали као пукната зглоб на десна шака, шинуење на нога, лигамент, набивање на прсти на баскет, полн сум со лузни на колената и лактовите. Бурно детство :eek:
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
  1. Скршено Ребро
  2. Потрес на мозок
  3. Шинат врат
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Десниот зглоб првиот пат го скршив и ми искочи низ кожа коската ,вториот пат го изместив незам каде ми беше тогаш зглобот
колена цели лузни што сум паѓал од точак и то..
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
е пусти спорт ко ќе ми речат здрав бил : исчашени двете колена,пукнат лакт и повреден скочен зглоб........ај сеа спортувај да те видам........
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Jaс вака:
Зима 2009-та, играме фудбал во сала, корнер беше, скокам да удрам топка со глава, некој ме турна позади, изгубив рамнотежа, и паднав на колено од еден пријател... пукнато последното ребро на левата страна. Глупо беше тоа што одиграв до крај, болка нема или занемарлива, ама кога си отидов дома...болки у ПМ. И ај на доктор, ај снимки, ај кетоналче... и така едно месец дена...
Скршен лакт на левата рака... Тој ден, мај беше 2007, пола Македонија ја прошетав, се вратив дома, влегов во бањата да се туширам и излегувајќи од кадата се лизнав... арно велат дека најголем број од несреќите се случуваат дома...
Тогаш докторите кога отидов на рехабилитација ме исплашија дека мал број од луѓето со таква повреда можат 100% да се рехабилитираат во смисла како ништо да не било, сепак, фала му на Бога, се е ОК. Ама... цела година неможев раката да ја дигнам скроз горе...
Скршен мал прст на десната рака. Последица на летање во нива со моторно возило. Некако ми се заплетка прстот на воланот. Јбг... 19 години имав тогаш, хехе... Последица: Крив ми е малиот прст.
Двапати шиена брада. Еднаш со еден, другиот пат со два конци. Двата пата ми се погодуваа лекари во брза помош кои ПРВ ПАТ во животот шијат човек. Двапати беше без анестезија без ништо такво. Аххххх...убави 80-ти... :) Тогаш, за една година двапати паднав на брадата. Летото 88-ма играјќи фудбал во тогашниот струмички пазар се испружив на терацо плочките и тоа на брадата паднав, и заработив еден конец... потоа, летото 89-та возев со точак како луд по улицата (денес од возила нема шанса тоа да се прави) и налетав ваљда на некој камен или песок беше, па летав преку точакот, атерирав пак на брадата и добив два конци. Не бројам тука што лакти и колена ми беа поштено одрани, тоа ништо не се познава, но лузната на градите на левата страна од крај до крај сеуште стои... тоа од рачката на кочницата ми е за успомен и дуго сечање, заедно со двете лузни на брадата. И, брада таму не ми расте.
И, за крај... лето 84-та... зградата на струмичкиот суд... Прават ограда, значи изградено ниско ѕидче, јас трчам по ѕидчето, паѓам на газ, а во десната нога шајка...некаде под листот, над петата... има едно кругче денес на тоа место... лузничка...
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
271
Поени од реакции
232
Едншка мачка ми ме изгреба. Тоа би ми било најстрашната повреда до сега.

Имам кршено и заби, и одрано вилица. Ама ништо страшно не беше тоа. :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
1 скршена рака
1 скршена нога
~10 конци на стапалото
3 конци под коленото

приказните за раката и конците на стаполото се многу интересни ама не ви ги кажувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom