Физички повреди во вашиот живот

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
mi tekna na temava posto vcera po neznam koj pat go povrediv skocnot zglob na mojava desna noga do sega po 3 pati imam krseno dvete race na levata raka pokazalecot dve rebra vo sobrakjaka edna operacija na ligamenti na desno koleno povreda zdobiena na fudbal leva noga ednas samo desna ne se broi kucinja slabo me kasaat samo dve tri dosega presecen samo ednas serizno so motorna pila i dva pati dupnata glava od protivnicki kamenja kako mal se razbira pa taka sega ne mozam da najdam osiguritelna kompanija koja me saka kako nejzin klient imam
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
Да чукнем у дрво не сум скршил ни рука ни нога... а пак ги има скршено свите прсти на раката и тоа некој по повече пати (освен палците) , тоа е последица од кошарката и сеа пазим кој играм ...:nesum: , а на левата нога го истегнав мускулот и се уште не ми е опоравен а има поминато над 6-7 месеци...

п.с нерачунам паѓање од точак, тротинет и ролери...:pos:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ја имам пресечно тетивата на средниот прст на раката кога имав 4 години, неколку повреди на глуждовите зашто кога тренирав фудбал теренот беше како дините во пустините.Толку ќе да е:)

И Селтик, дај пишувај правилно, со точки и запирки.Вака ич не се разбира, секој пост ти е 10 реда во 1 реченица.

Едит: Ме потсети манс, и јас имам дупено глава неколку пати:)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Сум дупнал глава 3-4 пати, сум скршил рака, повредив колено и ми истече рскавица и ебав менискус па на операција итн...:icon_lol: пргаво детиште... а вака други ситни работи не се ни бројат...
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Шо да кажам ја инвалид сум, ко копиљ немирен ВКРАЈ. :pos:

2 пати рака у гипс, 1 пат нога у гипс, 1 пат шиен, 1 пат ми влезе шипка у нога, дупка огромн и не отидов на шиење, пошо страв у коски ко копиљ, операција од кила, и чат пат сум изместувал коски на раце, нозе.

И сеа сум голем, и арно ми е. :)
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
ту ту ту да не се заречам немам досега некоја посериозна повреда или скршеница, еднаш имав исчашување на глуждот, бев кај еден човек на кушање (или како се вика) и ми помина за 1 недела
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Дислокација на лево рамо скроз од лежиште (3-4 пати)1виот пат ми го местеа другите сам:toe:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
За моја среќа, иако сум тренирал долго време различни спортови и секако сум играл кошарка и фудбал постојано, немам некои поголеми повреди добиено.
Најсериозната ми беше пукната коска на десната рака (значи не беше скршена) и нормално неколку пати набиено прст на кошарка.
Проблеми со зглобови, глуждови не сум имал.
 
Д

Демијан

Гостин
Аууу имам доста.Парчосана лева рака по добриот пад од дрво во 1 одд,ми има влезено шилец од ограда под мишка,еднаш по едно опасно пијанство изместена коска на десната рака,а од фудбал и двата палци на нозете ми се скршија...И да има некои последици од тоа.Потешко работам со едната рака а и понекогаш имам и болки во десниот палец! А да и еднаш дупната глава.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Скршено неамам ништо до сега за среќа

Иначе имам лузни на глава од камења, лименки, лизгање во wc , паднав од на дрво и од тепачки .... куче ме имат каснато на нога , со мотор 2 сообраќајки најтазе и така
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Еднаш од точак имам паднато немаше ништо скршено, само пола лице ми беше одрано, немам никави лузни од тоа. Немам никакви скршеници на раце и нозе, само шинување, а да и шестар во врат и немам ни од тоа физичка лузна.
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Имам само скршено нога уз трчање, и два пати истегнав лигамент на прстите од одбојка и кошарка, и еднаш го шинав вратот се струполив по скали. Мислам дека скршеницата не болеше ни проближно како тоа со лигаментите :)
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Немам никаква сериозна физичка повреда до сега пу пу :)
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
Ја имам пресечно тетивата на средниот прст на раката кога имав 4 години, неколку повреди на глуждовите зашто кога тренирав фудбал теренот беше како дините во пустините.Толку ќе да е:)

И Селтик, дај пишувај правилно, со точки и запирки.Вака ич не се разбира, секој пост ти е 10 реда во 1 реченица.

Едит: Ме потсети манс, и јас имам дупено глава неколку пати:)
sori mnogu mi e mrza i so toa da se zamaram a ne deka ne znam
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
До сега сполај му на Господа ништо озбилно :) , имам да пријавам само два пати рокната аркада и еден палец утепан од фудбал.
До лекар ниедна од овие нема стасано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom