Фан клуб: Brentford

Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Има разлика, во Брентфорд не играат пензионери. :))
:icon_lol: А кој игра? :)
Добро,до кога со вакви фан клубови 2 пати го фати на спортска и све останато википидиа?Фрлисе во Вардар,поблиску ти е од Темза :)
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Какви месари,водовџии бешотие плата на еден играч таму му е минимум 5000 евра а подобрите и до 15 000 евра зимаат, па за 5000 евра и во тетекс ако треба ке играм, а не па во еден величествен клуб како БРЕНТФОРД!!!!!
Чекај пријател сеа ги вреднуваме играчите според платата што ја зимаат? Значи Торес што е? Башка споредуваш 5.000 евра што за наши услови се лилаа а таму се шала.
Само една споредба: Ристе Стефанов земаше плата околу 7.000 евра па му ја намалија на 4.000. значи убаво читаш Македонска Кошаркарска Лига споредувам мизеријата под мизериите :)
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Чекај пријател сеа ги вреднуваме играчите според платата што ја зимаат? Значи Торес што е? Башка споредуваш 5.000 евра што за наши услови се лилаа а таму се шала.
Само една споредба: Ристе Стефанов земаше плата околу 7.000 евра па му ја намалија на 4.000. значи убаво читаш Македонска Кошаркарска Лига споредувам мизеријата под мизериите :)
Мики таму просечна плата ако е 1000 евра да зимаш како најслаб играч 5000 евра неделно за клуб кој е моментално во криза и паднат во послаба игра е премија, рачунај коа за 2-3 години ке се вратиме барем во чемпионшип кога ке рипнат стандардите, и јас никаде не ги споредував играчите според платата туку само пример кажав дека не се месари водовоџии туку професионални играчи се, само што клубот игра во послаба лига моментално и не прави профит доволно за да ги плати како што заслужуваат
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Мики таму просечна плата ако е 1000 евра да зимаш како најслаб играч 5000 евра неделно за клуб кој е моментално во криза и паднат во послаба игра е премија, рачунај коа за 2-3 години ке се вратиме барем во чемпионшип кога ке рипнат стандардите, и јас никаде не ги споредував играчите според платата туку само пример кажав дека не се месари водовоџии туку професионални играчи се, само што клубот игра во послаба лига моментално и не прави профит доволно за да ги плати како што заслужуваат
Освен вакви исклучоци (Воичех) други играчишта не видов дека дале на фудбалов така да со професионалци стои ама и кај нас у мкд и у естонска 3та лига север можеш да најдеш "професионалци" што у превод би значело луѓе кои се регистрирани официјално и кои зимаат пари од играње фудбал :)
И сеа видов еден интересен податок Храјдерсон е најскапиот трансфер во историјата на клубот (500 иљади фунти) и тој ти држи рекорд за играч што највише пати испаднал од премиер лига (5 ) и овој рекорд го дели со Н.Блејк.

А да, Џим Кери и Камерон Диаз навивале за Брентфорд :)
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Ме заинтересира па морав да истражувам малце.
1.Неможам да најдам точен податок кога последен пати играле во Прва Англиска лига (можно е да било пред војната а можно е и никогаш) така да муабетот дека пред неколку сезони си ги следел у Премиер Лига паѓа у вода.
2. Трета лига се не втора. (Football League One)
3.Се надевам дека е печатна грешка скримот бидејќи од К до Т има многу на тастатурата :)

Незнам до кај си со мубаетов ама ја не навивам за Брентфорд туку за Кристал Палас имам напишано погоре.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Незнам до кај си со мубаетов ама ја не навивам за Брентфорд туку за Кристал Палас имам напишано погоре.
Тотална згрешка, ве помешав со Нооритик и мислев дека ова беше од него. знам знам facewall...:tapp:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.919
Поени од реакции
84.339
Се молат искомплексираните навивачи на Карлслајл,МК Донс,Шефилд,Бурнемаут и компанија да не коментираат на темава.
Комплексите се незилечива болест.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Добро од сево ова е што фан-клубот е меѓу поактивните деновиве а и башка доста луѓе (меѓу кои и јас) научија некои работи за Бретфорд :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Добро од сево ова е што фан-клубот е меѓу поактивните деновиве а и башка доста луѓе (меѓу кои и јас) научија некои работи за Бретфорд :)
Не научи ништо брат...одма името го футна. БреНтфорд...немој вака ќе ти се смее некој:pos:
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Не научи ништо брат...одма името го футна. БреНтфорд...немој вака ќе ти се смее некој:pos:
Е сеа дупиш и ти сум лапнал една буква не доручкував денес, а веруј доста научивме сите за клубов :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom