Фан клуб: Brentford

Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Поголем трол немам од тебе видено дефинитивно, сега малку потешко ги гледам бидејќи се 2ра лига ама ги гледам на скримови, пред неколку сезони беа во премиер лигата и ги следев, иначе за нив сум уште од 2004 година, кога ги имаше на пес 4ката, стално играв со нив.
Остај го бе, он навива за педерине Карлајл.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Oh West London
[oh West London]

it's wonderful
[it's wonderful]

oh West London is wonderful
it's full of tits fanny and Brentford

oh West London is wonderful.
И моето најомилено

And its super Brentford,

super Brentford FC,

we’re by far the greatest team,

the world has ever seen.

(repeat)

Иначе не памтам дали друг клуб ми донел поише пари на спортска.Кога и да играм мора брентфорд да ги пишам,не е интересно без нив.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Поголем трол немам од тебе видено дефинитивно, сега малку потешко ги гледам бидејќи се 2ра лига ама ги гледам на скримови, пред неколку сезони беа во премиер лигата и ги следев, иначе за нив сум уште од 2004 година, кога ги имаше на пес 4ката, стално играв со нив.
Ме заинтересира па морав да истражувам малце.
1.Неможам да најдам точен податок кога последен пати играле во Прва Англиска лига (можно е да било пред војната а можно е и никогаш) така да муабетот дека пред неколку сезони си ги следел у Премиер Лига паѓа у вода.
2. Трета лига се не втора. (Football League One)
3.Се надевам дека е печатна грешка скримот бидејќи од К до Т има многу на тастатурата :)

 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Според тоа што ги обожавам Леитон Ориент од оваа лига, и со оглед дека најдобриот стрелец што некогаш го имал тимов вие го презедовте и тоа без пари... не ме наведува кон добри емоции кон клубов .
Ама интересно е да се знае дека има и други кои поддржуваат тимови во пониските лиги :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.501
Поени од реакции
69.132
Ме заинтересира па морав да истражувам малце.
1.Неможам да најдам точен податок кога последен пати играле во Прва Англиска лига (можно е да било пред војната а можно е и никогаш) така да муабетот дека пред неколку сезони си ги следел у Премиер Лига паѓа у вода.
2. Трета лига се не втора. (Football League One)
3.Се надевам дека е печатна грешка скримот бидејќи од К до Т има многу на тастатурата :)
Друже он за Кристал Палас збори :icon_mrgr:

FORCA CARLISLE!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Разликата ја бараш помнеѓу Милан и БРЕНТФОРТ ?

Ај убиј се те молам!Те молам!

Има разлика, во Брентфорд не играат пензионери. :))
--- надополнето: 22 февруари 2012 во 00:16 ---
Мојот втор омилен клуб.. Само дербито со Карлајл го иам пропуштено оваа сезона поради брачни обавези.. И ептен ми е мака, посебно кога го видов резултатот на крај... Има да се опијам ако влеземе во втора лига!
Исто..Може да се договориме на Арсенал-Манчестер на полувреме да си поприкажеме за љубовта кон Брентфорд. :))
--- надополнето: 22 февруари 2012 во 00:16 ---
Според тоа што ги обожавам Леитон Ориент од оваа лига, и со оглед дека најдобриот стрелец што некогаш го имал тимов вие го презедовте и тоа без пари... не ме наведува кон добри емоции кон клубов .
Ама интересно е да се знае дека има и други кои поддржуваат тимови во пониските лиги :)
Мора да те наведува барем поради Шчезни. :D
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Има разлика, во Брентфорд не играат пензионери. :))
--- надополнето: 22 февруари 2012 во 00:16 ---

Одкајзнаеш? го знаеш нивниот тим? Може има и таму некој 35 годишен :)
И да немаат пензионери имаат месари, водоводџии,комуналци и што уште не полу-професионално во тимот.
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Какви месари,водовџии бешотие плата на еден играч таму му е минимум 5000 евра а подобрите и до 15 000 евра зимаат, па за 5000 евра и во тетекс ако треба ке играм, а не па во еден величествен клуб како БРЕНТФОРД!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom